Xtreme Norseman již o tomto víkendu

1.08.2013 -
Norseman je tak trochu jiný Ironman . Pokud máte rádi ryzí přírodu a komerčně orientovaný Ironman nebo Challange není dostatečnou výzvou, vaším východiskem může být Norseman. Na startu jubilejního desátého ročníku se sejde trojice Čechů. Více informací v článku.
O víkendu proběhne jubilejní desátý ročník Extreme Norsemana. Proč Extreme? Plavecká část probíhá v typických norských fjordech.  Start závodu probíhá ještě za tmy a studená voda moc na náladě závodníka nepřidá. Voda mívá v tomto ročním obdobím okolo 13-15 stupňů Celsia a pravidla o použití neoprenu jsou jasná – jsou povinné!  Přesto je tento závod každoročně vyprodaný. 

(start plavání) 

Cyklistická část měří 180 km a nemá žádné oficiální občerstvovací stanice. Občerstvování si musí zajistit každý závodník sám od svého doprovodu, který je povinný. Cyklistická část je kopcovitá od moře se v prvních 40 kilometrech dostanete do výšky 1300 metrů nad mořem, potom následuje klesání až do 90tého kilometru. Druhá část cyklistikyt je hodně zvlněná a na závěr triatlety čeká sjezd do Austbygde, kde je umístěno druhé depo.


Závěrečný maratón je pak opravdovou lahůdkou. Prvních 25 kilometrů je po relativní rovině a pak začíná pravý Norseman – výběhem na vrchol hory Gaustatoppen (1850 m.n.m.). Zde je povinnost už mít s sebou doprovod, který vám bude po boku až do cíle. Ale pozor Norseman má přísné limity pro dokončení a vysněný cíl tedy není pro každého.

 

Organizátoři se kvůli omezené kapacitě rozhodli udělat dva stejné závody během jednoho víkendu. Minulý ročník opanovala v traťovém rekordu v Česku známá Annett Finger a mezi muži se prosadil Henrik Oftedat, kteří startovali v neděli.

Zvažujete start v roce 2014? odkaz na registraci ZDE

České stopy:


Marek

Peterka

1970

TRIade Decin

Decin

Czech Republic

Vladimir

Pesek

1970

TRIade Decin

Jablonne v Podjestedi

Czech Republic

Jiri

Heger

1969

SMART Team

Olomouc-Drozdin

Czech Republic

Hodnocení:
Přečteno 521x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně