Hvězdy tohoto víkendu? Al-Sultan, Rachel Joyce a Goméz!

19.05.2013 -
Byl to závody nabitý víkend. Triatlonová špička se představila na dvou kontinentech – v Evropě na Lanzarote a Barceloně a v Americe v Texasu a na Floridě. V nabitých závodech nejvíce zazářili Faris Al-Sultan, Rachel Joyce a Javiér Goméz. Více informací v článku.

Ironman Lanzarote – náročný podnik, přezdívaný jako evropská Havaj ovládl Němec s arabskými kořeny Faris Al-Sultan. Stylem start-cíl si připsal první letošní vavřín na Ironmanu. O jeho triumfu rozhodla hlavně cyklistická část, kterou pouze dva závodníci zajeli pod pět hodin. Faris Al Sultan za 4:53 a Markus Ganser 4:56,08. Za zmínku jistě stojí i druhý zmiňovaný. Markus Ganser je 41letý Němec v Age Groupu, který coby bývalý profesionální cyklista prohnal na Lanzarote celé startovní pole včetně profesionálů jako je Graves či Jammaer. V dobrém světle se ukázala i Kristin Möler, která časem 9:37 suverénně zvítězila mezi ženami.

Česká stopa

Petr Polanský obsadil 14.místo ve své věkové kategorii.

Výsledky ZDE

Challange Barcelona – zde to měl být souboj dvou triatlonových ikon. Druhý muž londýnských her Javiér Goméz versus Chris McCormack. Goméz nedal McCormackovi žádnou šanci a připsal si zlatý debut na polovičních vzdálenostech. Druhý závod dokončil Dán Martin Jensen a jako třetí jeho krajan Jens Tofl. Slavný McCormack finišoval na sedmém místě.

Ironman Texas – třetí ročník Ironmana v Texasu ovládl Poul Amey, na druhém místě skončil loňský vítěz z Rothu Jammes Cunnama a třetí místo obsadil Ian Mikelson. Větší pozornost ale na sebe strhla Britka Rachel Joyce, která výkonem 8:49 deklasovala soupeřky o třídu. Rachel Joyce obsadila v celkovém pořadí osmé místo! Tímto výkonem připomíná její krajanku Chrissie Wellington, která se uměla rovněž umístit v TopTen i mezi muži.

Ironman 70.3 Florida – první ročník půlky na Floridě ovládl Terenzo Bozzone. Druhý za Bozzonem dokončil domácí Kevin Collington a jako třetí Lucemburčan Dirk Bockel. V ženách si nejlépe vedla domácí Mery-Beth Ellis. Druhé místo brala Mandy McLane a třetí pak Jo Lown.