Víkend plný triatlonových hvězd

16.05.2013 -
O víkendu se můžeme těšit na super výkony v podání ikon světového triatlonu. Španělsko hostí dva podniky. Challange Barcelona Half a Ironman Lanzarote.

Challenge Barcelona Half

Druhý ročník půlky v Barceloně nabídne zajímavou podívanou. Na startu se objeví dva mistři světa a dvě ikony světového triatlonu. Premiérově se na polovičním  ironmanu představí Javiér Noya Goméz, který se pyšní tituly z olympijského triatlonu. Zatím se stal dvakrát mistrem světa a to v roce 2008 a 2010, do toho vyhrál třikrát světový pohár v letech  2006-2008. Mimo to se stal mistrem světa v Xteře v roce 2012. Loni bral také druhé místo na Olympijských hrách v Londýně.  Je to prakticky jediný triatlet, který dokáže konkurovat bratrům Brownlee. Proti Gomézovi bude stát Australan Chris ,,Macca´´ McCormack, který na svém kontě disponuje slušnou sbírkou úspěchů. Je rovněž mistrem světa v olympijském triatlonu z roku 1997 a rovněž dokázal zvítězit ve světovém poháru ve stejném roce. Nejcennější úspěchy ale slavný Macca sbírá na dlouhých tratích. Na Havaji zvítězil dvakrát, a to v roce 2007 a 2010. V roce 2006 bral stříbrnou medaili. V roce 2011 vyhlásil McCormack návrat do světového poháru v olympijském triatlonu s vidinou kvalifikace do Londýna, tahle mise ale Australanovi nevyšla a místo v Londýně startoval na Havaji, kde ale závod nedokončil. Pro letošní sezónu se stal tváří Challenge-family, takže bude k vidění převážně na závodech ze skupiny Challenge.

(foto  - triathlonmagazine.com) 

Ironman Lanzarote

Takzvaná ,,evropská Havaj´´ startuje již tento víkend – a můžeme se těšit na opravdu zvučná jména světového dlouhého triatlonu. Největší hvězdou závodu je Faris Al Sultan, který letos startoval v Port Elizabeth, ale ze závodu odstoupil. Nyní je připravený na reparát. Ve startovní listině jsou iron-manželé Stephen a Bella Baylissovi, kteří minulý rok brali oba druhé místo. Představí se i několikanásobný vítěz z Lanzarote Belgičan Bert Jammaer. Mezi ženami na vítězství může myslet i Kristin Möller z bývalého Abu-Dhabí triathlon team či Helen de Vaate z Nizozemí. V mužích na příčky nejvyšší, kromě trojice zmiňovaných, může pomýšlet i Brit Philip Graves.

Oba závody se konají již tento víkend 

Hodnocení:
Přečteno 468x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland