Víkend plný triatlonových hvězd

16.05.2013 -
O víkendu se můžeme těšit na super výkony v podání ikon světového triatlonu. Španělsko hostí dva podniky. Challange Barcelona Half a Ironman Lanzarote.

Challenge Barcelona Half

Druhý ročník půlky v Barceloně nabídne zajímavou podívanou. Na startu se objeví dva mistři světa a dvě ikony světového triatlonu. Premiérově se na polovičním  ironmanu představí Javiér Noya Goméz, který se pyšní tituly z olympijského triatlonu. Zatím se stal dvakrát mistrem světa a to v roce 2008 a 2010, do toho vyhrál třikrát světový pohár v letech  2006-2008. Mimo to se stal mistrem světa v Xteře v roce 2012. Loni bral také druhé místo na Olympijských hrách v Londýně.  Je to prakticky jediný triatlet, který dokáže konkurovat bratrům Brownlee. Proti Gomézovi bude stát Australan Chris ,,Macca´´ McCormack, který na svém kontě disponuje slušnou sbírkou úspěchů. Je rovněž mistrem světa v olympijském triatlonu z roku 1997 a rovněž dokázal zvítězit ve světovém poháru ve stejném roce. Nejcennější úspěchy ale slavný Macca sbírá na dlouhých tratích. Na Havaji zvítězil dvakrát, a to v roce 2007 a 2010. V roce 2006 bral stříbrnou medaili. V roce 2011 vyhlásil McCormack návrat do světového poháru v olympijském triatlonu s vidinou kvalifikace do Londýna, tahle mise ale Australanovi nevyšla a místo v Londýně startoval na Havaji, kde ale závod nedokončil. Pro letošní sezónu se stal tváří Challenge-family, takže bude k vidění převážně na závodech ze skupiny Challenge.

(foto  - triathlonmagazine.com) 

Ironman Lanzarote

Takzvaná ,,evropská Havaj´´ startuje již tento víkend – a můžeme se těšit na opravdu zvučná jména světového dlouhého triatlonu. Největší hvězdou závodu je Faris Al Sultan, který letos startoval v Port Elizabeth, ale ze závodu odstoupil. Nyní je připravený na reparát. Ve startovní listině jsou iron-manželé Stephen a Bella Baylissovi, kteří minulý rok brali oba druhé místo. Představí se i několikanásobný vítěz z Lanzarote Belgičan Bert Jammaer. Mezi ženami na vítězství může myslet i Kristin Möller z bývalého Abu-Dhabí triathlon team či Helen de Vaate z Nizozemí. V mužích na příčky nejvyšší, kromě trojice zmiňovaných, může pomýšlet i Brit Philip Graves.

Oba závody se konají již tento víkend 

Hodnocení:
Přečteno 465x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně