Docherty, Van Lierde, Goméz – to jsou vítězové víkendových závodů

3.03.2013 -
Na Novém Zélandu v novém traťovém rekordu zvítězil Bevan Docherty a v meži ženami Meredith Kessler. V Abu Dhabí si double připsal Frederik Van Lierde a v ženách zvítězila Melissa Hauschild. Ecpare from Alcatraz ovládl Javier Goméz a Heather Jackson.

Ironman New Zealand

Bevan Docherty ovládl letošní ročník Ironman New Zealand v novém traťovém rekordu. V plavecké časti se brzy vytvořila dvojice závodníků Docherty – Albert kteří se rychle oddělili od zbytku startovního pole. V cyklistické části se pak Docherty odpoutal od Estonce Marka Alberta do druhého depa přijel s více než dvouminutovým náskokem. Na běhu pak bývalý olympionik ukázal svojí sílu a do cíle přiběhl v novém traťovém rekordu 8:15,35. Na druhém místě finišoval Marko Albert jako třetí domácí hrdina Cam Brawn. Mezi ženami pak stylem start-cíl zvítězila Američanka Meredith Kessler. Na druhém místě závod dokončila domácí Gina Crawfort a třetí místo obsadila Candice Hammond.

Abu Dhabí triathlon

V Emirátech se o víkendu konal čím dál tím více oblíbenější Abu Dhabí triathlon. Profesionály do pouště láká výše prize money a amatéry pak vůně exotiky. Letošní ročník ovládl již podruhé v řadě Frederik Van Lierde, před Enekem Llanosem. Na třetím místě pak finišoval  Tyler Butterfield. Chris McCormack ze závodu odstoupil. Důvodem byla zlomenina prstu, kterou si uhnal v plavecké části. Smůla se mu ale lepila na paty a během cyklistické části mu praskl disk.  V ženách zvítězila Melissa Hauschild, nedávná vítězka Ironmnan  70.3 Phuket. Na druhém místě dokončila Švýcarka Caroline Steffen a jako třetí finišovala Michelle Vesterby. V doprovodném závodě na polovičních tratích s přehledem zvítězil olympijský vítěz z Londýna Alistair Brownlee.

Escape from Alcatraz

Způsobem start- cíl zvítězil druhý muž  olympijského triatlonu z Londýna a nedávný mistr světa z Maui Španěl Javier Goméz. O necelou minutu později za Gomézem finišoval Graham O´Grady. Třetí místo obsadil Thomas Jesse. Havajský vítěz Pete Jacobs skončil na čtvrtém místě.  V ženách závod ovládla domácí Heather Jackson, před Sarah Croff a Ricardou Lisk. Největší hvězda závodu Leanda Cave uzavřela top ten. 


Hodnocení:
Přečteno 670x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
21.9.23Dovolená i závod v Chorvatsku? Jubilejní desátý ročník triatlonu Zadarhalf je tady
15.9.23Honza Tománek o své mistrovské jízdě
13.9.23Bylo NICE důstojným dějištěm MS?
10.9.23Laidlow získal titul mistra světa, Frodeno ukončil svou kariéru
8.9.23Vzrušující atmosféra, ale i pohodové souboje ozdobily možná poslední GigaCzech v Mělníce
4.9.23Cyklistiku jsem si užil a s výkonem jsem spokojený!Běh byl ovšem těžký kalibr. Říká Honza Tománek po MS v Lahti
1.9.23GigaCzech v Mělníku odpočítává The Final Countdown. Nenechte si ho ujít
30.8.23Neustále hledáme ten dokonalý předpis a chceme věřit, že existuje. Říká Robert Kleiner
27.8.23Světové tituly v půlce si odvážejí Knibb a Bogen
24.8.23Vůbec jsem neměl představu, zda to půjde zvládnout, říká Petr Vabroušek