Docherty, Van Lierde, Goméz – to jsou vítězové víkendových závodů

3.03.2013 -
Na Novém Zélandu v novém traťovém rekordu zvítězil Bevan Docherty a v meži ženami Meredith Kessler. V Abu Dhabí si double připsal Frederik Van Lierde a v ženách zvítězila Melissa Hauschild. Ecpare from Alcatraz ovládl Javier Goméz a Heather Jackson.

Ironman New Zealand

Bevan Docherty ovládl letošní ročník Ironman New Zealand v novém traťovém rekordu. V plavecké časti se brzy vytvořila dvojice závodníků Docherty – Albert kteří se rychle oddělili od zbytku startovního pole. V cyklistické části se pak Docherty odpoutal od Estonce Marka Alberta do druhého depa přijel s více než dvouminutovým náskokem. Na běhu pak bývalý olympionik ukázal svojí sílu a do cíle přiběhl v novém traťovém rekordu 8:15,35. Na druhém místě finišoval Marko Albert jako třetí domácí hrdina Cam Brawn. Mezi ženami pak stylem start-cíl zvítězila Američanka Meredith Kessler. Na druhém místě závod dokončila domácí Gina Crawfort a třetí místo obsadila Candice Hammond.

Abu Dhabí triathlon

V Emirátech se o víkendu konal čím dál tím více oblíbenější Abu Dhabí triathlon. Profesionály do pouště láká výše prize money a amatéry pak vůně exotiky. Letošní ročník ovládl již podruhé v řadě Frederik Van Lierde, před Enekem Llanosem. Na třetím místě pak finišoval  Tyler Butterfield. Chris McCormack ze závodu odstoupil. Důvodem byla zlomenina prstu, kterou si uhnal v plavecké části. Smůla se mu ale lepila na paty a během cyklistické části mu praskl disk.  V ženách zvítězila Melissa Hauschild, nedávná vítězka Ironmnan  70.3 Phuket. Na druhém místě dokončila Švýcarka Caroline Steffen a jako třetí finišovala Michelle Vesterby. V doprovodném závodě na polovičních tratích s přehledem zvítězil olympijský vítěz z Londýna Alistair Brownlee.

Escape from Alcatraz

Způsobem start- cíl zvítězil druhý muž  olympijského triatlonu z Londýna a nedávný mistr světa z Maui Španěl Javier Goméz. O necelou minutu později za Gomézem finišoval Graham O´Grady. Třetí místo obsadil Thomas Jesse. Havajský vítěz Pete Jacobs skončil na čtvrtém místě.  V ženách závod ovládla domácí Heather Jackson, před Sarah Croff a Ricardou Lisk. Největší hvězda závodu Leanda Cave uzavřela top ten.