Víkend bude plný světového triatlonu

1.03.2013 -
Hned tři významné podniky nás čekají během prvního březnového víkendu. V Americe je tradiční Escape from Alcatraz, který změnil svůj původní červnový termín. V Emirátech se koná Abu Dhabí triathlon a Nový Zéland hostí Ironman Taupo.

Escape from Alcatraz

Bude to již 32. ročník americké klasiky s příznačným názvem Escape from Alcatraz . Triatlon o délkách 2,5-29-7 láká svojí mimořádnou atmosférou a jedinečností. Na startu se objevují jak hvězdy olympijského, tak dlouhého světového triatlonu. V loňském roce závod ovládli Andy Potts a Leanda Cave a letos hodlají své prvenství obhajovat. Potts to bude mít velmi těžké, vždyť na startu nechybí druhý muž londýnských her Xavier Goméz či havajský vítěz Pete Jacobs.

Abu Dhabí international triathlon

O víkendu se v Emirátech koná 4. ročník Abu Dhabí International triathlon. Tento závod o hvězdy, díky výši prize money, nemá nouzi. Letošní hlavní závod o vzdálenostech 3-200-20  se může pochlubit jmény ve startovní listině jako je Chris McCormack, Eneko Llanos, Frederik Van Lierde, Jan Raphael, Andi Bocherer či Bart Aernouts. V ženách se představí švýcarská hvězda Caroline Steffen dále Diana Riesler,  Yvonne Van Vlerken, Michele Vesterby či Heather Wurtele.  Na poloviční trati se představí olympijský vítěz z Londýna Alistair Brownlee.

Ironman New Zealand Taupo

Ironman New Zealand je letošní první akce ze seriálu ironman. Ironman Nový Zéland je spojený s domácím hrdinou Cameronem Brownem, který se zde tradičně umisťuje na stupních vítězů. Zvítězil v letech 2003-2005,v roce 2006 bral druhé místo, v letech 2007-2011 byl opět první a  loni obsadil bronzovou příčku. Letos patří opět mezi kandidáty na vítězství. Devátý triumf se mu pokusí vzít Bevan Docherty. V ženách je největší favoritkou na vítězství domácí Gina Crawfort.

Hodnocení:
Přečteno 515x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně