Víkend bude plný světového triatlonu

1.03.2013 -
Hned tři významné podniky nás čekají během prvního březnového víkendu. V Americe je tradiční Escape from Alcatraz, který změnil svůj původní červnový termín. V Emirátech se koná Abu Dhabí triathlon a Nový Zéland hostí Ironman Taupo.

Escape from Alcatraz

Bude to již 32. ročník americké klasiky s příznačným názvem Escape from Alcatraz . Triatlon o délkách 2,5-29-7 láká svojí mimořádnou atmosférou a jedinečností. Na startu se objevují jak hvězdy olympijského, tak dlouhého světového triatlonu. V loňském roce závod ovládli Andy Potts a Leanda Cave a letos hodlají své prvenství obhajovat. Potts to bude mít velmi těžké, vždyť na startu nechybí druhý muž londýnských her Xavier Goméz či havajský vítěz Pete Jacobs.

Abu Dhabí international triathlon

O víkendu se v Emirátech koná 4. ročník Abu Dhabí International triathlon. Tento závod o hvězdy, díky výši prize money, nemá nouzi. Letošní hlavní závod o vzdálenostech 3-200-20  se může pochlubit jmény ve startovní listině jako je Chris McCormack, Eneko Llanos, Frederik Van Lierde, Jan Raphael, Andi Bocherer či Bart Aernouts. V ženách se představí švýcarská hvězda Caroline Steffen dále Diana Riesler,  Yvonne Van Vlerken, Michele Vesterby či Heather Wurtele.  Na poloviční trati se představí olympijský vítěz z Londýna Alistair Brownlee.

Ironman New Zealand Taupo

Ironman New Zealand je letošní první akce ze seriálu ironman. Ironman Nový Zéland je spojený s domácím hrdinou Cameronem Brownem, který se zde tradičně umisťuje na stupních vítězů. Zvítězil v letech 2003-2005,v roce 2006 bral druhé místo, v letech 2007-2011 byl opět první a  loni obsadil bronzovou příčku. Letos patří opět mezi kandidáty na vítězství. Devátý triumf se mu pokusí vzít Bevan Docherty. V ženách je největší favoritkou na vítězství domácí Gina Crawfort.

Hodnocení:
Přečteno 516x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.3.23Ideme si tak trochu vlastnou cestou. Říká trenér a otec v jedné osobě Jozef Vrábel
27.3.23Tereza Zimovjanová vstoupila do nové sezony 39.místem ve Světovém poháru na Novém Zélandu
16.3.23Mirinda “Rinny“ Carfrae se loučí se profesionální kariérou
11.3.23Rozhodčí Petr Mužíček nominován na olympiádu do Paříže!
8.3.23Gwen Jorgensen je zpět!
7.3.23Chybí nám osobnost, ke které by ostatní vzhlíželi, říká Jan Čelůstka
6.3.23Výsledkový servis
6.3.23Aquatlonový pohár zahájili vítězstvím Koblížek a Miklišová
2.3.23Alistair Brownlee jde zpět do akce!
24.2.23"Bolest v triatlonu v krásném prostředí - to je můj životabudič," říká Tomáš Langhammer