Faris Al-Sultan bez angažmá

23.01.2013 -
Abu Dhabí Triathon Team končí. Tým dotovaný arabskými šejky, který fungoval čtyři roky ukončil svojí existenci. Více informací v článku

Tým Abu-Dhabí na tiskové konferenci oznámil náhlý konec své existence. ,,Brány se uzavřely“ tak okomentovali představitelé týmu jeho rozpad. Tým byl založen v roce 2009. Ústřední postavou týmu byl Faris Al-Sultan, německo-irácký závodník, který vyhrál v roce 2005 na Havaji. Kolem Farise se vytvořil silný okruh závodníků zaměřených hlavně na dlouhé tratě: Swen Sundberg, Paul Ambrose, Jérémy Jurkiewicz, Maik Twelsiek, Jodie Swallow a Kristin Moller. Filosofií Abu Dhabí Triathlon týmu bylo vychovat ty nejlepší závodníky a to týmovou prací, kvalitním materiálním zajištěním a silnou finanční podporou.

(Abu Dhabi Triathlon Team)

Když pro letošní rok Abu Dhabí přerozdělovalo rozpočet, překvapivě s triatlonovým týmem přestalo počítat i přes to, že triatlon v Arabských emirátech je na vzestupu. Závod Abu Dhabí hlásí druhým rokem vyprodáno.

Zatím se v triatlonu dlouhodobě nedaří živit plně profesionalizovaný tým. Po několika letech své existence skončil velmi silný Commerzbank, kde působil například Marino Vanhoenacker či Normann Stadler.

 

(Commerzbank Triathlon Team)

V Evropě funguje belgický Uplace Triathlon Team, v čele s vycházející hvězdou Bartem Aernoutsem. Tento tým byl založen v roce 2010 a letos oslaví třetí rok své existence.  Dalším fungujícím týmem je TBB tým, kde působila i Lucie Zelenková či Tereza Macel. Tento tým ale není zcela zprofesionalizovaný. Nově vznikl Orbea-Orca triathlon team, kde největší hvězdou je Andrew Starykowicz, který v loni vytvořil světové maximum cyklistického úseku na IM Florida (4:04).

(Uplace Triathlon Team)

 

Hodnocení:
Přečteno 853x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně