Faris Al-Sultan bez angažmá

23.01.2013 -
Abu Dhabí Triathon Team končí. Tým dotovaný arabskými šejky, který fungoval čtyři roky ukončil svojí existenci. Více informací v článku

Tým Abu-Dhabí na tiskové konferenci oznámil náhlý konec své existence. ,,Brány se uzavřely“ tak okomentovali představitelé týmu jeho rozpad. Tým byl založen v roce 2009. Ústřední postavou týmu byl Faris Al-Sultan, německo-irácký závodník, který vyhrál v roce 2005 na Havaji. Kolem Farise se vytvořil silný okruh závodníků zaměřených hlavně na dlouhé tratě: Swen Sundberg, Paul Ambrose, Jérémy Jurkiewicz, Maik Twelsiek, Jodie Swallow a Kristin Moller. Filosofií Abu Dhabí Triathlon týmu bylo vychovat ty nejlepší závodníky a to týmovou prací, kvalitním materiálním zajištěním a silnou finanční podporou.

(Abu Dhabi Triathlon Team)

Když pro letošní rok Abu Dhabí přerozdělovalo rozpočet, překvapivě s triatlonovým týmem přestalo počítat i přes to, že triatlon v Arabských emirátech je na vzestupu. Závod Abu Dhabí hlásí druhým rokem vyprodáno.

Zatím se v triatlonu dlouhodobě nedaří živit plně profesionalizovaný tým. Po několika letech své existence skončil velmi silný Commerzbank, kde působil například Marino Vanhoenacker či Normann Stadler.

 

(Commerzbank Triathlon Team)

V Evropě funguje belgický Uplace Triathlon Team, v čele s vycházející hvězdou Bartem Aernoutsem. Tento tým byl založen v roce 2010 a letos oslaví třetí rok své existence.  Dalším fungujícím týmem je TBB tým, kde působila i Lucie Zelenková či Tereza Macel. Tento tým ale není zcela zprofesionalizovaný. Nově vznikl Orbea-Orca triathlon team, kde největší hvězdou je Andrew Starykowicz, který v loni vytvořil světové maximum cyklistického úseku na IM Florida (4:04).

(Uplace Triathlon Team)

 

Hodnocení:
Přečteno 855x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
15.7.24Ve Španělsku byla psána historie
7.7.24V Rothu padala světová maxima
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.