Faris Al-Sultan bez angažmá

23.01.2013 -
Abu Dhabí Triathon Team končí. Tým dotovaný arabskými šejky, který fungoval čtyři roky ukončil svojí existenci. Více informací v článku

Tým Abu-Dhabí na tiskové konferenci oznámil náhlý konec své existence. ,,Brány se uzavřely“ tak okomentovali představitelé týmu jeho rozpad. Tým byl založen v roce 2009. Ústřední postavou týmu byl Faris Al-Sultan, německo-irácký závodník, který vyhrál v roce 2005 na Havaji. Kolem Farise se vytvořil silný okruh závodníků zaměřených hlavně na dlouhé tratě: Swen Sundberg, Paul Ambrose, Jérémy Jurkiewicz, Maik Twelsiek, Jodie Swallow a Kristin Moller. Filosofií Abu Dhabí Triathlon týmu bylo vychovat ty nejlepší závodníky a to týmovou prací, kvalitním materiálním zajištěním a silnou finanční podporou.

(Abu Dhabi Triathlon Team)

Když pro letošní rok Abu Dhabí přerozdělovalo rozpočet, překvapivě s triatlonovým týmem přestalo počítat i přes to, že triatlon v Arabských emirátech je na vzestupu. Závod Abu Dhabí hlásí druhým rokem vyprodáno.

Zatím se v triatlonu dlouhodobě nedaří živit plně profesionalizovaný tým. Po několika letech své existence skončil velmi silný Commerzbank, kde působil například Marino Vanhoenacker či Normann Stadler.

 

(Commerzbank Triathlon Team)

V Evropě funguje belgický Uplace Triathlon Team, v čele s vycházející hvězdou Bartem Aernoutsem. Tento tým byl založen v roce 2010 a letos oslaví třetí rok své existence.  Dalším fungujícím týmem je TBB tým, kde působila i Lucie Zelenková či Tereza Macel. Tento tým ale není zcela zprofesionalizovaný. Nově vznikl Orbea-Orca triathlon team, kde největší hvězdou je Andrew Starykowicz, který v loni vytvořil světové maximum cyklistického úseku na IM Florida (4:04).

(Uplace Triathlon Team)

 

Hodnocení:
Přečteno 854x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
5.12.23Příští sezona bude poslední. Těším se na premiéru IM Hradec Králové, říká Tomáš Bednář
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár
15.11.23Vítězství v anketě Král triatlonu mě překvapilo, říká Lukáš Kočař
12.11.23Trendy určují mimořádné osobnosti, říká trenér roku Lukáš Vrobel
23.10.23Bronz! Tereza Zimovjanová má medaili ze Světového poháru
17.10.23Barbora Besperát je mistryní světa v kategorii F30-35 a zde jsou její dojmy!
16.10.23Kahlefeldt byla 18. na havajském IRONMANOVI. Dvě Češky mají tituly ve věkových kategoriích
15.10.23Lucy Charles-Barclay je hrdinkou havajského šampionátu!
11.10.23Radka Kahlefeldt (Vodičková) pojede na Havaji v kategorii profesionálek