Daniel Unger míří na dlouhé tratě

20.12.2012 -
Mistr světa z roku 2007 míří na dlouhé tratě. Německý odchovanec olympijského triatlonu, který se v roce 2007 stal mistrem světa ohlásil přechod na dlouhé tratě. Jeho cílem je Havaj v roce 2014!

Daniel Unger patří do silné generace německých triatlonistů. Vrchol jeho kariéry nastal v roce 2007, kde na domácí půdě v Hamburku vybojoval titul světového šampióna.

Unger sbíral úspěchy již v juniorské kategorii, kde se pohyboval v první světové desítce. V roce 2000 vybojoval titul armádního mistra světa a v roce 2004 ho měly čekat první Olympijské hry v Athénách. Jeho účast na OH ale znemožnila mononukleóza, kvůli které do Řecka neodcestoval.

Po úspěšné rekonvalescenci Daniel Unger opět naskočil do kolotoče Světového poháru a pravidelně se umisťoval na předních příčkách.  Největší životní úspěch si připsal v roce 2007, kde na Mistrovský světa v Hamburku získal titul mistra světa. Na základě toho Unger získal kvalifikační slot do Pekingu na Olympijské hry, kde vybojoval šesté místo v konečném pořadí.

Od roku 2008 podával Unger své stabilní výkony, ovšem olympijský triatlon rapidně zrychlil. Ve věku 34 let se rozhodl přejít na dlouhé tratě s cílem havajské kvalifikace.

Závodní kalendář započne na Ironman Mallorca 70.3. Ironmanský debut naplánoval na 7. června do Frankfurtu coby mistrovství Evropy v Ironmanu. Na mistrovství Evropy, tentokrát v půlce se objeví i ve Wiesbadenu.  Podle Ungrových slov je jeho cílem kvalifikace do Kony v roce 2014.

Můžeme se jen těšit, zdali další odchovanec olympijského triatlonu prorazí i na dlouhých tratích jako například Andreas Raelert, Rasmus Henning či nově Ivan Raňa. 

osobní webové stránky Daniela Ungera ZDE

Hodnocení:
Přečteno 574x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
21.9.23Dovolená i závod v Chorvatsku? Jubilejní desátý ročník triatlonu Zadarhalf je tady
15.9.23Honza Tománek o své mistrovské jízdě
13.9.23Bylo NICE důstojným dějištěm MS?
10.9.23Laidlow získal titul mistra světa, Frodeno ukončil svou kariéru
8.9.23Vzrušující atmosféra, ale i pohodové souboje ozdobily možná poslední GigaCzech v Mělníce
4.9.23Cyklistiku jsem si užil a s výkonem jsem spokojený!Běh byl ovšem těžký kalibr. Říká Honza Tománek po MS v Lahti
1.9.23GigaCzech v Mělníku odpočítává The Final Countdown. Nenechte si ho ujít
30.8.23Neustále hledáme ten dokonalý předpis a chceme věřit, že existuje. Říká Robert Kleiner
27.8.23Světové tituly v půlce si odvážejí Knibb a Bogen
24.8.23Vůbec jsem neměl představu, zda to půjde zvládnout, říká Petr Vabroušek