Crowieho vhozená rukavice

11.06.2012 -
V poslední době se mediální zájem zaměřil na dvě osobnosti světového triatlonu. Na Lance Armstronga a Chrise McCormacka. Oba se vyznačují velkým sebevědomím a urputnou cílevědomostí. Ale co Crowie? Ten se drží dál od mediální bitvy, jak má ve zvyku. Craig Alexander se koncentruje na obhajoby světových titulů.
Vyhraje letos Armstrong? Nebo McCormack zažije železný comeback a ovládne letošní Havaj?  Zatím se dá pouze spekulovat, jaké potenciály oba závodníci v sobě mají. Lance Armstrong bezpochyb patří ke špičce IM 70.3 a je jasné, že na těchto vzdálenostech umí vyplavat s čelem, zajet perfektně kolo a velmi solidně běžet. Jeho železný debut budou všichni sledovat 24.6 na IM Nice. Trať je ale velmi specifická, Nice je kopcovitá a tudíž asi neodhalí Lancovu výkonnost. Minimálně se ale může projevit jeho běžecká připravenost v závěrečném maratónu. 

Chris McCormack tvrdí, že mu olympijský triatlon dal rychlost, která se promítne v delších závodech. Letos ze zúčastnil IM Cairns, kde nepředvedl nic mimořádného. Otázkou však zůstává, z jakého důvodu. Validuje body do rankingu? Pojal závod  pouze jako trénink? Nebo prostě neměl den? Těžko říci... 

Craig ,,Crowie" Alexander vše sleduje z povzdálí a jak je mu zvykem do mediální války obou velikánů nijak nezasahuje. Crowie je muž činu! V roce 2010 mu vítězství na Havaji uniklo hlavně díky horší cyklistice. O rok později v Las Vegas naznačil, že na kole zapracoval. O měsíc později na Havaji patřil k nejlepším cyklistům, jasně v Koně zvítězil a to dokonce v novém traťovém rekordu. Do sezóny 2012 vstoupil vítězně při premiéře v Melbourne, kde si vyžádal pozvánku do party železňáků, kteří umí zajet pod 8h. O víkendu Crowie vyhrál  IM 70.3 Eagleman, kde ukázal, že ani v půlce nemá slabinu. Zda-li někdo mluvil o Alexandrovi jako o horším cyklistovi, tak Crowie prolétl cyklistickou částí za 2:03:57!  Jednoznačně ovládl celý závod. (kompletní výsledky závodu ZDE

Letošní mistrovství světa na Havaji v Ironmanu zcela jistě přinese zajímavou podívanou. Crowie bude připravený obhájit titul. Bojovat by měl proti největším hvězdám typu Armstrong, McCormack, Realert, Vanhoenacker a další. Jestě ale musíme počkat na kompletní seznam všech účástníků.  Ten se uzavře 31.8.2012.
Hodnocení:
Přečteno 827x

Komentáře

Gentleman triatlonu Reagovat
treninkovy zavod Reagovat
Re: treninkovy zavod Reagovat
Nice je kopcovitá a tudíž asi neodhalí Lancovu výkonnost Reagovat
Re: Nice je kopcovitá a tudíž asi neodhalí Lancovu výkonnost Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl