Sezóna 2011 v podání Zbyňka Švehly.

20.09.2011 -
Zbyněk Švehla - Mistr světa kategorie MHC z roku 2010 hodnotí letošní sezónu. V Las Vegas nestartoval, snažil se ale o jiný světový titul. Více se dozvíte v článku.

Zbyňku jak by si okomentoval letošní sezónu ?

Pestrá a ještě neskončila. V tomto roce jsem se více než triatlonům věnoval cyklistice. Mám za sebou pár pěkných závodů v Evropském poháru  (EHC) a premiérovou účast na Mistrovství světa. První říjnový víkend  jedu na finálový závod seriálu handbiků do Itálie, kde bych rád uhájil  momentální postavení v první desítce (zatím 9tý). Světový šampionát v Dánsku ukázal,že absolutní špička je napřed, ale považuji za dobré, že si člověk ten odstup osahá a protrpí na trati. 70.3 na Lipně byl extrémně náročný a moc si vážím toho, že se nám  nakonec všem třem handbikům podařilo dojet do cíle a že jsem byl schopen  nedlouho poté opět závodit. Na Krušnomanu nám počasí nepřálo a defekt v polovině cyklistiky mě tak trochu vysvobodil od deštivého utrpení ( ale rád se vrátím ). Antwerpy se staly triatlonovou náplastí na chladné a náročné české závody.Tam jsem si to opravdu užil- jen trochu škoda že byla pozměněna trať cyklistiky a rekord trati na který jsme se tak trochu chystal zůstal nepokořen. Uvidíme napřesrok.

Tvým závodem je Antwerp Ironman 70.3. Čím Tě tento závod každým rokem zláká?

Důvodů je více. V Antwerpách se cítím jako doma - místní už mě znají a fandí mi. Krásné centrum města, pohodová atmosféra a dobré pivo. Je to jeden z mála závodů v Evropě, kde je oficiálně vypsaná kategorie Handcycle - pokud vím tak v rámci série Ironman jako jediný. Tedy garantuje vozíčkářskou konkurenci.Dalším důvodem je vysoký standard péče o naší kategorii. (Předstartovní stan, perfektní handleři do depa a cyklistický doprovod během celého závodu). Trať kola je pro handbike velmi rychlá a tak se mohu zakousnout hodně vysoko do výsledkové listiny. (Letos tuším 254.místo celkově při účasti tuším 1300 dokonči vších...Rád se každý rok znovushledám s Marcem Herremansem...zkrátka těch důvodů je opravdu mnoho....

Jak se Ti sledovalo MS v Las Vegas? A jak hodnotíš přesun dějiště z Clearwateru ?

Když se jelo Vegas tak jsem cestoval domů z cyklistického MS v Dánsku.Takže jsem  hltal až ex post zprávy. Škoda žlutých karet....V Clearwateru to bylo zvláštní, upřímně řečeno nevím, zda by mě lákalo se tam vrátit. Na druhou stranu Vegas je pro handbiky profilem hodně náročné a upřímněřečeno více mě baví, když mohu na kole konkurovat (viz Antwerpy) a ne sešplhat do kopců rychlostí 10km/h a méně.

Ve výsledkové listině nenajdeme nikoho z kategorie MHC. Máš jiné informace?

Za vozíky jel určitě Marc Aten (USA) se kterým jsme se asi třikrát potkali na Havaji. Závod absolvoval za 6 a půl hodiny. Jeho cyklistika za 4 hodiny svědčí o náročnosti závodu. Pokud vím tak z handcycle kategorie tam byl Marc jediný a i to byl důvod proč jsem nakonec Vegas letos vypustil.

Jaké máš plány na příští sezónu? Nezláká Tě opět Havaj nebo půlka v Las Vegas ?

Nemám v tom jasno. Jisté je, že jak doma tak v práci mi přibudou nové role a tak uvidíme jak budu vše kloubit se sportem. Letos jsme se chtěl vydat v srpnu na závod do Willhemshavenu na severu Německa - na místní půlce se jede mistrovství Německa v handcycle kategori. Nakonec jsem dal přednost cyklistickému MS v Dánsku. Je možné že se za rok v Německu ukážu. Rád se vrátím do Antwerp a objedu nějaké lokální české závody. Co se týká zámořských výzev - nechám se překvapit jaká motivace se ve mě přes zimu vyklube. Na Havaji jsem doufám ještě neřekl poslední slovo, ale vše má svůj čas.

Hodnocení:

Galerie

  

Přečteno 609x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
5.12.23Příští sezona bude poslední. Těším se na premiéru IM Hradec Králové, říká Tomáš Bednář
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár
15.11.23Vítězství v anketě Král triatlonu mě překvapilo, říká Lukáš Kočař
12.11.23Trendy určují mimořádné osobnosti, říká trenér roku Lukáš Vrobel
23.10.23Bronz! Tereza Zimovjanová má medaili ze Světového poháru
17.10.23Barbora Besperát je mistryní světa v kategorii F30-35 a zde jsou její dojmy!
16.10.23Kahlefeldt byla 18. na havajském IRONMANOVI. Dvě Češky mají tituly ve věkových kategoriích
15.10.23Lucy Charles-Barclay je hrdinkou havajského šampionátu!
11.10.23Radka Kahlefeldt (Vodičková) pojede na Havaji v kategorii profesionálek