Víkendové výsledky světového triatlonu, Česko o sobě dalo opět vědět!

30.09.2013 -
Přinášíme Vám výsledkový servis světového triatlonu. Česká republika zaznamenala několik pódiových umístění. Radka Vodičková vítězí napříč Amerikou, Přemek Švarc se blýskl v Asii. Více informací v článku.

Ironman 70.3 Augusta

První ročník Ironman 70.3 Augusta ovládl Tim Don, tehdejší mistr světa v olympijském triatlonu přesedlává na dlouhé tratě a zatím velmi úspěšně! O víkendu si připsal cenný triumf v podobě vítězství. Druhé místo bral veterán Viktor Zyemtsev, který za Donem zaostal o tři minuty. Třetí příčku bral Němec Nils Frommhold.

V ženách ve své vítězné šňůře závodů pokračovala aktuální mistryně světa Melissa Hauschildt. Stříbrnou příčku, díky rychlému běhu, obsadila Brennan Ruth, bronz patří Britce Lidbury.

Herbalife Triathlon Los Angeles

V Los Angeles se konal třináctý ročník Herbalife Triathlon – olympijské vzdálenosti nabízejí atraktivní podívanou v podání ironmanů i olympioniků. V historických tabulkách figurují taková jména jako je Chris McCormack, Craig Alexander, Bevan Docherty či Javier Goméz. Lisa Norden zde trží triple z let 2009 až 2011.  Letos závod ovládl 38letý Kavin Everett a ženách vítěznou vlnu drží Radka vodičková!

Výsledky ženy:

1.Radka Vodickova (CZE) 2:03:07
2. Heather Jackson (USA) 2:04:12
3. Yvonne Van Vlerken (NED) 2:06:35

Murakami ITU Triathlon Asian Cup

Na Asijském poháru se dokázal prosadit český reprezentant Přemek Švarc, ten v Murakami obsadil třetí místo před japonskou dvojicí Yamamoto-Tayama.

Alicante ITU Triathlon Světový pohár

Vendula Frintová zde brala umístění v TopTen. Frintová ztratila čelo závodu již v úvodní plavecké části, ale díky rychlému běhu se propracovala na celkové deváte místo. „Běžela jsem, na co v současnosti mám a i s omezeným tréninkem to byl dobrý běžecký výkon, komentuje Frintová., celý článek z pera Tomáše Nohejla si můžete přečíst ZDE. Mužský závod ovládl Švýcar Sven Riederer. Tomáš Řenč obsadil 41. místo.

Výsledky závodu ZDE

Elbaman

Početná česká výprava se vydala zakončit sezónu na italském ostrově Elba. Česká republika měla želízko v ohni v podobě Tomáše Martínka či Davida Procházky. O celém závodě redakce Etriatlon.cz připravuje článek. 

Hodnocení:
Přečteno 715x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu