Ospalý na Floridě skončil na 14. místě. Vodičková brala 15. místo

29.04.2013 -
Triatlonista Filip Ospalý se při své letošní ostré závodní premiéře představil v závodě St. Anthony´s Triatlon v St.Petersburgu na Floridě, kde obhajoval tituly z let 2011 a 2012. V nabité konkurenci elitních triatletů skončil na 14. místě. Z triumfu se radoval olympijský vítěz z Pekingu 2008 Jan Frodeno z Německa. Mezi ženami na startu nechyběla česká reprezentantka Radka Vodičková, která doběhla na 15. místě.

Na Floridu se sjela triatlonová elita a největší hvězdou byl olympijský vítěz z Pekingu Jan Frodeno. Ten také jubilejní 30. ročník prestižního závodu vyhrál, když byl v cíli o 10 vteřin dříve než druhý Ivan Vasiljev z Ruska. Třetí místo bral domácí Hunter Kemper.

Zuby na třetí vítězství v řadě si brousil Čech Filip Ospalý, ale na své úspěchy z let 2011 a 2012 nenavázal a cílem proběhl jako čtrnáctý. V St. Petersburgu se jelo na olympijských tratích 1500 metrů plavání, 40 kilometrů na kole a 10 kilometrů běhu se zakázanou jízdou v háku. Závod byl součástí série 5150 a bojovalo se v něm o účast na slavném Hy-Vee Triathlonu, který byl ještě vloni nejlépe dotovaným triatlonovým závodem světa.

Mezi ženami se z českých závodnic objevila na startu jen olympionička Radka Vodičková, která skončila na 15. místě. Vyhrála domácí Alicia Kayeová před Nicky Samuelsovou z Nového Zélandu a Emmou Moffattovou z Austrálie. Stříbrná medailistka z olympiády v Londýně Lisa Nordenová závod nedokončila, aktuálně vedoucí žena v bodování Světové triatlonové série Anne Haugová doběhla na 9. místě.

Výsledky: St. Anthony´s Triatlon, St.Petersburg, Florida

Muži: 1. Jan Frodeno (Něm) 1:47:05, 2. Ivan Vasiljev (Rus) 1:47:15, 3. Hunter Kemper (USA) 1:47:35, 4. Sven Riederer (Švý) 1:48:06, 5. Greg Bennett (USA) 1:48:17, ..., 14. Filip Ospalý (ČR) 1:50:30.

Ženy: 1. Alicia Kayeová (USA) 1:57:10, 2. Nicky Samuelsová (NZL) 1:57:54, 3. Emma Moffattová (Aus) 1:59:07, 4. Svenja Bazlenová (Něm) 2:00:10, 5. Barbara Riveros-Diazová (Chil) 2:01:20, ..., 15. Radka Vodičková (ČR) 2:04:39.