Sezóna 2013 odstartována!

20.01.2013 -
První letošní triatlonové akce jsou za námi. Na Challenge Wanaka se ukázal McCormack. V Africe závodila Lucie Reed. V Aucklandu se blýskl Christian Kemp. Více informací v článku.


Challenge Wanaka

První letošní akcí ze seriálu Challenge  byl Challenge Wanaka - tradiční závod na Novém Zélandu. Největším letošním tahákem byla slíbená účast superstar Chrise McCormacka, který se upsal do Challenge-Family. Počasí oproti loňskému roku závodníkům přálo. Závod v mužské kategorii ovládl domácí Dylan McNeice, který si odbyl svojí premiéru na dlouhých tratích.. Jako druhý byl Jamie Whyte  a na třetím místě finišoval Chris McCormack. V ženách roli favoritky potvrdila domácí Gina Crowfort.

 Výsledky ZDE

Ironman South Africa 70.3

Velmi slušná konkurence se letos sešla na Ironman South Africa 70.3. Hledat jasného favorita šlo jen těžko. Startovní listina nabízela jména jako Aernouts, Schildknecht, Don, Viennot a další. V mužích závod tvořila dvě jména Aernouts a Schildknecht. Vítězně z obou jmen vzešel Belgičan Bart Aernouts. Na druhém místě finišuje Ronnie Schildknecht a jako třetí muž v celkovém pořadí Tim Don. V ženách zvítězila Jodie Swallow. Druhé místo obsadila Susie Hignett a na třetím místě dokončila Lucie Zelenková – Reed.

Výsledky ZDE

Ironman Auckland

 

Na Novém Zélandu proběhl Ironman Auckland 70.3. Závod nabízel zajímanou podívanou v obou elitních kategoriích. V mužích zvítězil Australan Christian Kemp před Bevanem Dochertym  a Clarkem Ellicem. V ženách jasně zvítězila Australanka Annebel Luxford před švýcarskou superstar Carolinou Steffen  a Američankou Meredith Kessler.

Výsledky ZDE


Další zastávkou ze série Ironman bude Ironman Panama 70.3. Před rokem se zde fantastickým způsobem představil Lance Armstrong, který doběhl na druhém místě před olympionikem Bevanem Dochertym. Letos je jistá jedna skutečnost, že Lance Armstrong se na startu určitě neobjeví. 

Hodnocení:
Přečteno 740x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
26.9.23Premiéra IRONMAN 70.3 v Hradci Králové: Nová éra českého triatlonu
21.9.23Dovolená i závod v Chorvatsku? Jubilejní desátý ročník triatlonu Zadarhalf je tady
15.9.23Honza Tománek o své mistrovské jízdě
13.9.23Bylo NICE důstojným dějištěm MS?
10.9.23Laidlow získal titul mistra světa, Frodeno ukončil svou kariéru
8.9.23Vzrušující atmosféra, ale i pohodové souboje ozdobily možná poslední GigaCzech v Mělníce
4.9.23Cyklistiku jsem si užil a s výkonem jsem spokojený!Běh byl ovšem těžký kalibr. Říká Honza Tománek po MS v Lahti
1.9.23GigaCzech v Mělníku odpočítává The Final Countdown. Nenechte si ho ujít
30.8.23Neustále hledáme ten dokonalý předpis a chceme věřit, že existuje. Říká Robert Kleiner
27.8.23Světové tituly v půlce si odvážejí Knibb a Bogen