Krňávek na MS v dlouhém triatlonu skončil na skvělém pátém místě, Vabroušek byl patnáctý

29.07.2012 -
Český reprezentant v dlouhém triatlonu Martin Krňávek se na mistrovství světa ve španělském městě Victoria-Gasteiz blýskl skvělým pátým místem. Petr Vabroušek skončil patnáctý a obhajoba loňského desátého místa z Las Vegas mu tedy nevyšla. Zvítězil Australan Chris McCormack.

Martin Krňávek se na světovém šampionátu předvedl ve velkém stylu. Po čtyřech kilometrech plavání vylézal z vody jako čtvrtý, během 120 kilometrů cyklistiky ještě zrychlil a po kole mu patřila druhé příčka. Na závěr pořadatelé připravili 30 kilometrů dlouhý běh po pěších promenádách města. Ještě ve čtvrtině držel český reprezentant fantastické druhé místo, během dalších patnácti kilometrů ho ale předběhlo několik soupeřů a Krňávek klesl na šesté místo. Český triatlonista se ale nevzdal a ve zbytku nakonec urval jednu pozici  a cílem proběhl jako pátý.

Z vítězství se radoval Australan Chris McCormack, který se tohoto typu závodu účastnil poprvé po neúspěšné nominaci na olympiádu do Londýna. Za McCormackem doběhl jako druhý domácí Španěl Eneko Llanos, třetí skončil Lucemburčan Dirk Bockel.

Druhý Čech na startu Petr Vabroušek obhajoval desáté místo z loňského šampionátu v Las Vegas. To se mu nepodařilo, přesto je celkové patnácté místo pěkným výsledkem.

Z vody vylézal nejlepší český ironman až ve třetí desítce na 24. místě, během cyklistiky i běhu však svou pozici vylepšoval. Když po kole vybíhal z depa, patřilo mu 19. místo, které nakonec ještě o čtyři příčky vylepšil a doběhl patnáctý.

Ženský závod ovládla Švýcarka Caroline Steffenová před druhou Dánkou Camillou Pedersenovou  a třetí Jodie Swallowovou z Velké Británie.

Výsledky: MS v dlouhém triatlonu, Španělsko, Victoria-Gasteiz. (4-120-30)

Elite muži: 1. Chris McCormack (AUS) 5:29:47, 2. Eneko Llanos (Špa.) +1:52, 3. Dirk Bockel (Luc.) +5:07, 4. Emil Dalgaard (Dán.) +8:53, 5. Martin Krňávek (ČR) +15:00, ..., 15. Petr Vabroušek (ČR) +27:16.

Elite ženy: 1. Caroline Steffenová (Švýc.) 6:04:18, 2. Camilla Pedersenová (Dán.) +5:05, 3. Jodie Swallowová (Brit.) +8:30, 4. Virginia Berasategiová (Špa.) +16:18, 5. Maider Gaztanaga Dorronsorová (Špa.) +19:35.