Fryšavský drsoň poprvé úspěšný

8.05.2012 -
Nový duatlonový závod, který proběhl o víkendu se uvedl velmi povedenou premiérou a slunným počasím. Na kopcovatých tratích spolu soupeřili závodníci v prvním závodě Krajské poháru Vysočiny 2012.
V nádherné krajině kolem rybníků Medlov a Sykovec se o víkendu uskutečnil první ročník nového duatlonového závodu, který pořádám já Petr Bezchleba, s dlouholetým vrcholovým triatlonistou Honzou Mičkou. Oba jsme se také aktivně závodu zúčastnili. Po výpadku závodu Pernštejnské peklo jsme uvažovali jak tento závod nahradit a vybrali jsme tuto lokalitu, především proto že Honza na Fryšavě přes kopec bydlí.

Délka tratí padla na volbu 6 km úvodní běh po asfaltu a lesní cestě, téměř po rovině rozdělený do dvou okruhů. Cyklistická silniční část o délce 33 km ve dvou okruzích s pětisty nastoupanými metry. Závěrečný běh po asfaltu a lesních cestách měřil 4 km a byl veden přes kopec právě do obce Fryšava a zpět.
Na start se nakonec postavilo 41 účastníků, i když předběžné přihlášky jich zaslalo téměř 50. Mezi největší favority na medailové pozice patřil Jan Klement (EKOL TEAM), Pavel Münster (LABE TRI CLUB), František Tichý a Jiří Beránek (CATUS BIKE TEAM). Ve štafetách potom nastoupila i dvojice Jan Mička (pořadatel) a Tomáš Ondráček. Oba dříve specialisté na triatlon, nyní Tomáš patří k běžecké špičce na dlouhých tratích v ČR a Honza se věnuje cyklistice pro zábavu.

Po startu se na čele vytvořila skupina běžců Klement, Ondráček, Juřička, Tichý, Beránek, Sláma, Valtr. Již v prvním okruhu se Tomáš Ondráček od ostatních odpoutal a běžel na čele osamocen a za ním se vytvarovala trojice Klement, Valtr a Sláma, kteří Tomáše pronásledovali. Mezi ženami, kterých nastoupilo na start 5. Se na čele vytvořila dvojice Horáková, Marečková. Při prvním běhu měli všichni závodníci dobrý přehled o soupeřích protože se běželi dva okruhy systémem tam a zpět.

Do cyklistické části s minutovým náskokem naskočil Jan Mička ze štafetové dvojice. Za ním potom trojice Klement, Münster, Valtr, Beránek. Kousek za nimi potom cyklista Jaroslav Sláma. Právě Jaroslav Sláma se dotáhl do vedoucí skupiny čítají tak 5 závodníků a v cyklistické části zajel nejrychlejší čas. Pole startujících pak bylo rozděleno spíše na jednotlivce a dvojice, které bojovali samostatně s náročnou cyklistickou tratí. Mezi ženami se do čela nejlepším výkonem dostala Martina Pelánová, která si na druhou Marečkovou přivezla náskok půl minuty. Třetí dojela s větší ztrátou Jana Chlubnová.

Závěrečný běh rozhodl o vítězích jednotlivých kategorií pro vítězství vě štafetových dvojicích si doběhl Tomáš Ondráček, mezi muži potom a jako druhý celkově dokončil závod Jan Klement, v kategorii 40-50 let s velikým náskokem doběhl František Tichý, velikou převahu na ostatními měl i Luděk Ševčík (JPK AXIS Jihlava), který vyhrál kategorii nad 50 let. Mezi ženami potom rozhodl o prvním místě právě až závěrečný běh se stoupáním. Nejrychlejším druhým běžeckým úsekem se prezentovala Šárka Horáková, v ženách však doběhla pátá, vítězství pro sebe získala Pavla Marečková (Žďár nad Sázavou) výborná univerzální sportovkyně, druhá doběhla Martina Pelánová (Žďár nad Sázavou) výborná cyklistka a bikerka. Třetí dokončila Jana Chlubnová.

Vyhlášení nelepších proběhla na Fryšavě v kulturním domě, kde si všichni pochutnali na výborném domácím guláši a vzdali hold nejlepším závodníkům.
Poděkování patří všem dobrovolným pořadatelům a sponzorům závodu (K3 SPORT Ivana Kubická, HIGHLAND SPORT Pavel Kusý, Keramika Bára Štěpánková, TRITEN, ES TRANS, Chalupa Pohádka a další)

Za rok se na Vás budeme těšit znovu ve zlepšených a profesionálnějších podmínkách než letos.

Fotografie ze závodu najdete ZDE
Výsledky závodu potom ZDE

Petr Bezchleba a Jan Mička


start závodu


Jan Klement po prvním běhu


Petr Štáva a Luděk Ševčík


Michal Marek, Jan Tesař a Jana Havlíková při vběhu do prvního depaLukáš Nedělka vjezd do druhého cyklistického okruhu


František Tichý stíhá vedoucí skupinu


Dojezd z kolo Pavla Marečková


nejlepší závodníci a vítězové kategorie do 40 let


nejlepší ženy


Jan Mička a Jiří BeránekHodnocení:
Přečteno 1436x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
7.6.23Společné soustředění jsou prostě OHROMNÉ, říká Petr Bludský
5.6.23Tragický IRONMAN Hamburg
2.6.23Je to "triatlonový jackpot", okomentovala Jana Richtrová své zařazení do Zwift Academy Tri
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri