
Mistrovským závodem a za přítomnosti televizních kamer zimní triatlon po sérii světových pohárů uzavřel první polovinu letošní sezóny ve Žďáru nad. Tradiční Novoměstský WinTrial se vlivem nepřízně počasí a také omezením vstupu do lesa musel stěhovat a přišel o své standardní tratě.

Jistě si někteří z vás všimli, že všechny články ze starého serveru s3r.cz jsou přesunuty a zveřejněny na eTriatlonu. Oprášili jsme pro vás rok starý seriál rozhovorů s bývalými reprezentanty v triatlonu - René Milichovský, Milan Kulman, Štěpán Chroustovský, Tomáš Klíma a Tomáš Kočař.

Vážení přátelé, zvu vás na svůj první výlet na západ. Byla to doba devizových příslibů, výjezdních doložek, bez internetu a kopírek a také doba nezapomenutelných dojmů po překročení železné opony. Zážitky byly silné a neopakovatelné. O to jsou dnešní čeští účastnící triatlonu kdekoliv na bývalém západě ochuzeni.

Do třetího pokračování dospěl v norském Sjusjoenu letošní světový pohár v zimním triatlonu. Pořadatelé již v předstihu avizovali teploty a množství sněhu v letošní zimě nevídané, a tak se dal konečně očekávat zimní triatlon se vším všudy.

V loňském roce se Jan Kovalovský připravoval převážně v Polsku. Letos zavítal do sousedního Německa. „Přítelkyně zde dostala nabídku hrát basket v Bundeslize za Dorsten, tak jsme tady,“ říká ironman, jehož cíl pro sezónu 2007 je kvalifikovat se na Havaj.

Michal Piloušek, ten který do Evropy přinesl fenomén jménem Xterra, poskytl eTriatlonu rozhovor. Zájem o závody Czech Xterra tour stoupá a závodníci se mohou těšit na nové tratě. Poodhalil i jeho další velkou vášeň enduro motorky a svůj plán okusit tvrdou zkoušku s názvem Rally Dakar.

Zdravím čtenáře eTriatlonu.cz ze Sydney, kde čekáme na další let při zpáteční cestě z Wanaky na Novém Zélandu, kde se v sobotu konal závod série Challenge na ironmanských distancích. Startovalo se za mírného deště a klidné hladině při teploty vody 16°C a vzduchu 20 °C.

XTERRA Czech Tour zná svůj kalendář na rok 2007, kromě prověřených akcí se
v něm objevují dva nové závody, které se pojedou v červenci v Ostrově nad
Ohří a v Brně. XTERRA Czech, která se již pošesté uskuteční na Hluboké,
vyměnila svůj tradiční termín z konce června na 7. července, tato změna by
jí měla přivést ještě větší zájem ze strany závodníků i diváků.

Německý Freudenstadt byl místem, kde se v letošním roce podruhé utkali zimní triatlonisté o body do světového poháru.Všechny zimní sporty, ke kterým se také zimní triatlon hlásí, se potýkají se stejným a naprosto zásadním problémem – chybí jim v této podivné zimě sníh.

Jaroslav Brynda se po letech cíleného tréninku dokázal prosadit na delších distancích a probojoval se i do reprezentace v dlouhém triatlonu. Na jeho výkonnosti se v loňské sezóně podepsalo bezmála půlroční tréninkové soustředění v Austrálii. Vše směřuje tím správným směrem k metě Ironmana na Havaji.