Ukázal jsem, že jsem nejlepší, říká duatlonista

6.05.2004 -
Šumperk - Zase zvedl ruce nad hlavu a proťal cílovou pásku. Jako vítěz. Šestadvacetiletý Daniel Fekl se stal o víkendu mistrem republiky v duatlonu. Hned v prvním závodě sezony a hned v prvním startu v modročerném dresu nového pražského Koma racing teamu. Pro něj získal i týmové zlato s čerstvými kolegy - zkušeným Milošem Foxem a mladíčkem Petrem Kaslem, šampionem do 23 let.
Šumperk - Zase zvedl ruce nad hlavu a proťal cílovou pásku. Jako vítěz. Šestadvacetiletý Daniel Fekl se stal o víkendu mistrem republiky v duatlonu.

Hned v prvním závodě sezony a hned v prvním startu v modročerném dresu nového pražského Koma racing teamu. Pro něj získal i týmové zlato s čerstvými kolegy - zkušeným Milošem Foxem a mladíčkem Petrem Kaslem, šampionem do 23 let.

"Měl jsem obrovskou motivaci ukázat funkcionářům, kteří mě připravili o pohár, že jsem nejlepší," těšilo Fekla. Loni byl dodatečně diskvalifikován z první příčky domácího seriálu za špatně vylepené registrační známky. Mohl tak dokončit pohárový hattrick, tři už má aspoň domácí tituly.

Jaký to byl v Šumperku závod? "Začal jsem takticky, držel jsem se v závěsu. Věděl jsem, že Honza Kubíček zaútočí na kole," popisuje souboj na tradičním kopci Rapotíně.
Na kole přijela do depa čtyřčlenná skupina, z níž se brzy oddělil Fekl s dalším reprezentantem Minaříkem. "Pět set metrů před cílem jsem nastoupil a rozhodl," dodal hrdě.


Každý úvod sezony bývá obtížný. "Nebyl jsem nikde v teple a trénoval jen na Šumavě." Připravoval se s Michalem Šnebergrem, v testovacím krosu v Plzni porazil dalšího atletického matadora Dubravčíka. To ho skvěle naladilo.


Teď ho čeká druhý pohárový závod v Netolicích, pak exhibice ve švýcarském Zofingenu v neobvyklé běžecko-cyklistické kombinaci 4-16-4-16-4.


Na závěr jarního bloku světový šampionát v Belgii. "Tam chci uspět, ukázat se konečně i na světě." Zatím nejlíp skončil čtrnáctý před dvěma lety. Týmové úspěchy nepočítá.


A pak? "Začal jsem trochu plavat, chci jezdit terénní Xterru. Ta má velkou budoucnost, moc mě láká," plánuje. Postaví si také štafetu pro stále populárnější Adrenalin cup.
Jeho nový sponzor má zájem, aby ukázal jeho značku doma.
"Pomohl mi. Domluvili jsme se na měsíčním platu, zajistil mi vybavení, mám jistotu," oceňuje Fekl. Přesto musí shánět další sponzory, počítat s výhrami a pomoci tátovi v dobřanském obchodě, aby vyšel.


"Taky možná vyrazíme do Rakouska a do Ameriky, tam je víc závodů," těší se na rady a doprovod ostříleného Foxe, bronzového z mistrovství světa 1993.
Oba vědí, že duatlon není zlatý důl. Ani pro zlaté medailisty.

Hodnocení:
Přečteno 139x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.