Pilkinton duatlon ČP

14.05.2006 -
o medailích rozhodovaly pády na kole, ale také jen tři desetiny sekundy. Víkendové duatlonové republikové mistrovství a závod Českého poháru přilákal na start do Stráže pod Ralskem přes stovku sportovců ve věkových kategoriích od 9 do 19 let . Nejmladší a nejvíce povzbuzovanou "závodnicí" byla 6 ti letá Martina Vlasáková z domácího pořadatelského PILKINGTON TRI KLUBU.
(převzato ze stránek pořadatele www.pilkintontriklub.cz )

V nejsledovanější juniorské kategorii rozhodovali o prvních pozicích pády na kole. Na vlhkém a kluzkém asfaltu skončili naděje na čelní umístění pro Lukáše Hirta (TK Mor. Budějovice) , Lukáše Tomáška (SK OMT Pardubice) a Michala Táborského ( SK SPORTPRESTIŽ Praha). Ve stejném místě nezvládli nástrahy vlhkého asfaltu a ve stejné chvíli pro ně závod skončil - naštěstí jej s mírnými odřeninami. Mistrovského titul vybojoval Petr Soukup (TJ Nová Paka) před Ondřejem Jeníčkem (SK OMT Pardubice). Mezi juniorkami dominovala stylem "start -cíl" Tereza Vašinová (SK SPORTPRESTIŽ Praha).

MČR dorostenců - závod velmi atraktivní pro diváky. Čtrnáctičlenná skupina sportovců absolvuje společně celý závod a o pořadí v cíli se rozhodlo až na posledním běžeckém kilometru. Z jihu Čech si do Stráže pod Ralskem pro první tři místa v dorosteneckém šampionátu přijeli - vítěz závodu Ondřej Vosátka (E.ON triatlon Tábor) před Martinem Novákem ( TC Vaněk Jindřichův Hradec) a třetím v celkovém pořadí - Vojtěchem Krejčím (E.ON triatlon Tábor). Lea Johanidesová ( Cyklo Stratílek) potvrdila roli favoritky mezi dorostenkami, ale velice dobře jí po takřka celý závod "potrápila" Eva Krchová (ACP OLYM Brno).

Tři desetiny sekundy - to je časový rozdíl mezi vítězem závodu Českého poháru starších žáku Markem Novotným (E.ON triatlon Tábor) a druhým v cíli Davidem Kuchaříkem (TK Mor. Budějovice). Oba si určovali již od začátku tempo závodu a teprve sprinterským soubojem na cílové rovince se rozhodovalo o vítězi. O několik centimetrů se jim stal Marek Novotný. Třetí v pořadí skončil Roman Kaniščev ( PILKINGTON TK).
Mezi staršími žačkami zvítězila s více než dvouminutovým náskokem Zuzana Vlčková ( PILKINGTON TK), před Vendulou Janouškovou ( TTK Slavia VŠ Plzeň). 

Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
MČR v duatlonu startuje ve Stráži pod Ralskem
SOUVISEJÍCÍ ODKAZY
Pilkinton Tri Klub - pořadatel závodu
Přečteno 243x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.3.23Ideme si tak trochu vlastnou cestou. Říká trenér a otec v jedné osobě Jozef Vrábel
27.3.23Tereza Zimovjanová vstoupila do nové sezony 39.místem ve Světovém poháru na Novém Zélandu
16.3.23Mirinda “Rinny“ Carfrae se loučí se profesionální kariérou
11.3.23Rozhodčí Petr Mužíček nominován na olympiádu do Paříže!
8.3.23Gwen Jorgensen je zpět!
7.3.23Chybí nám osobnost, ke které by ostatní vzhlíželi, říká Jan Čelůstka
6.3.23Výsledkový servis
6.3.23Aquatlonový pohár zahájili vítězstvím Koblížek a Miklišová
2.3.23Alistair Brownlee jde zpět do akce!
24.2.23"Bolest v triatlonu v krásném prostředí - to je můj životabudič," říká Tomáš Langhammer