Pilkinton duatlon ČP

14.05.2006 -
o medailích rozhodovaly pády na kole, ale také jen tři desetiny sekundy. Víkendové duatlonové republikové mistrovství a závod Českého poháru přilákal na start do Stráže pod Ralskem přes stovku sportovců ve věkových kategoriích od 9 do 19 let . Nejmladší a nejvíce povzbuzovanou "závodnicí" byla 6 ti letá Martina Vlasáková z domácího pořadatelského PILKINGTON TRI KLUBU.
(převzato ze stránek pořadatele www.pilkintontriklub.cz )

V nejsledovanější juniorské kategorii rozhodovali o prvních pozicích pády na kole. Na vlhkém a kluzkém asfaltu skončili naděje na čelní umístění pro Lukáše Hirta (TK Mor. Budějovice) , Lukáše Tomáška (SK OMT Pardubice) a Michala Táborského ( SK SPORTPRESTIŽ Praha). Ve stejném místě nezvládli nástrahy vlhkého asfaltu a ve stejné chvíli pro ně závod skončil - naštěstí jej s mírnými odřeninami. Mistrovského titul vybojoval Petr Soukup (TJ Nová Paka) před Ondřejem Jeníčkem (SK OMT Pardubice). Mezi juniorkami dominovala stylem "start -cíl" Tereza Vašinová (SK SPORTPRESTIŽ Praha).

MČR dorostenců - závod velmi atraktivní pro diváky. Čtrnáctičlenná skupina sportovců absolvuje společně celý závod a o pořadí v cíli se rozhodlo až na posledním běžeckém kilometru. Z jihu Čech si do Stráže pod Ralskem pro první tři místa v dorosteneckém šampionátu přijeli - vítěz závodu Ondřej Vosátka (E.ON triatlon Tábor) před Martinem Novákem ( TC Vaněk Jindřichův Hradec) a třetím v celkovém pořadí - Vojtěchem Krejčím (E.ON triatlon Tábor). Lea Johanidesová ( Cyklo Stratílek) potvrdila roli favoritky mezi dorostenkami, ale velice dobře jí po takřka celý závod "potrápila" Eva Krchová (ACP OLYM Brno).

Tři desetiny sekundy - to je časový rozdíl mezi vítězem závodu Českého poháru starších žáku Markem Novotným (E.ON triatlon Tábor) a druhým v cíli Davidem Kuchaříkem (TK Mor. Budějovice). Oba si určovali již od začátku tempo závodu a teprve sprinterským soubojem na cílové rovince se rozhodovalo o vítězi. O několik centimetrů se jim stal Marek Novotný. Třetí v pořadí skončil Roman Kaniščev ( PILKINGTON TK).
Mezi staršími žačkami zvítězila s více než dvouminutovým náskokem Zuzana Vlčková ( PILKINGTON TK), před Vendulou Janouškovou ( TTK Slavia VŠ Plzeň). 

Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
MČR v duatlonu startuje ve Stráži pod Ralskem
SOUVISEJÍCÍ ODKAZY
Pilkinton Tri Klub - pořadatel závodu
Přečteno 257x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.