Přeborník kraje Vysočina bude znám po závodě v Kamenné u Třebíče

10.05.2012 -
Čtvrtý závod Poháru kraje Vysočina vypukne v neděli 13.5.2012 v obci Kamenná u Třebíče. Tento závod je Přeborem kraje v disciplíně duatlon. Proto jsme se zeptali hlavního pořadatele Milana Procházky jak probíhají finální přípravy na závod.
Milan Procházka sám aktivní závodník pořádá v obci Kamenná duatlon a několik dalších závodů a akcí. Zaměřuje se především na delší závody, ale cizí mu není ani duatlon, kvadriatlon a další typy závodů.

1. Jaké tratě čekají na závodníky?

Připravujeme běžecké tratě na okruhu o délce 1,7 km, kdy v první části poběží muži tři (5,1 km) a v druhé části dva okruhy (3,4 km). Ženy mají oba běžecké úseky na dva okruhy. Trať je převážně po asfaltových cestách v obci Kamenná a je členitá. Cyklistická část je nová a doufám, že i dostatečně náročná. Na trase 24 km jsou dvě dlouhá 12% stoupání, která mohou mít vliv na pořadí ve startovním poli. Informace o závodu najdete na www.kamenaci.eu

2. Nachystali jste nějaké novinky oproti minulým ročníkům?
V letošním čtvtrém ročníku jsme byli nuceni změnit trasu kola z důvodu špatného stavu vozovky. Myslím si však, že o kouzlo Vysočiny závodníci určitě nepřijdou a že nový okruh je ještě zajímavější. Na své si příjdou zejména vrchaři, protože se střídají dlouhé sjezdy s dlouhými výjezdy.

3. Kolik rozhodčích se podílí na pořádání závodu a jak dlouho ho chystáte?
Závod připravujeme už od dubna, abychom ho zajistili především po sponzorské stránce. Vlastní organizace a zajištění trasy je záležitostí posledních dvou týdnů. Pořadatelsky ho zajišťuje asi 20 dobrovolníků především z pořadatelské sdružení Kameňaci o.s. Budou dbát na hladký průběh závodu na trati i v jeho zázemí .

4. Změnil se nějak přístup k závodu, když byl letos vyhlášen jako Přebor kraje Vysočina v duatlonu?
Od počátku se snažíme mít každý závod na dobré úrovni, aby závodníci odjížděli z Kamenné spokojeni a rádi se k nám vraceli. Máme radost, že jsme obdrželi vizitku Přebor kraje Vysočina a snad závod i zázemí tomu budou odpovídat. Pro nejlepší jsou připraveny věcné ceny a tradiční kamenné medaile. Na závěr nebude chybět ani tombola.

5. Budeš sám závodit?
To je otázka, kterou slyším v poslední době velmi často. Poprvé tu nebudu závodit a budu postaven jen do role pořadatele. Toto rozhodnutí je důsledkem nedávné nehody na soustředění v Chorvatsku, kde jsem mě pád. Odneslo to pravé rameno a díky ocelovým výstužím si dám ještě minimálně dva měsíce od závodění pauzu. Přesto se na závod těším a pokud nám bude i počasí nakloněné, tak to bude pro všechny zúčastněné velká výzva.

Takže pokud nemáte vybrán jiný závod a nebo se vám nechce v neděli trénovat přijeďte k nám do Kamenné.

Za pořadatele Milan Procházka










Hodnocení:
Přečteno 690x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně
27.9.21Drsná trať Čechy nezlomila. Dva jsou na ME v terénním triatlonu v elitní desítce
19.9.21Na žamberském duatlonu se stali mistry Soukup a Mitisková
16.9.21Potvrdil jsem si, že moje výkonnost stále stoupá, říká Tomáš Řenč po MS v dlouhém triatlonu
7.9.21Mám teď motivaci to nezabalit a trénovat dál, říká vítěz Pilmana
2.9.21Je super být mezi lidmi, co jsou stejní blázni, říká Jiří Prášek
1.9.21Česká a švýcarská radost zn.: Giagathlon. A co bude dál?