Zahájení duatlonové sezony na Vysočině

3.05.2012 -
Prvním závodem krajského poháru na Vysočině bude duatlonový závod Fryšavský drsoň. Zeptali jsme se jednoho z pořadatelů co čeká účastníky.

Rozhovor nám poskytl jeden z pořadatelů Jan Mička dříve výborný triatlet, který na Fryšavě bydlí. Fryšavský drsoň byl vytvořen po výpadku Pernštejnského pekla z kalendáře závodů.

Proč zrovna Fryšava byla vybrána pro tento závod?

O místu závodu jsem nerozhodoval jenom já, jde o nápad mého kamaráda, který je spolu se mnou hlavním pořadatelem. Chtěli jsme tímto nahradit zrušený závod Pernštejnské peklo, které se konalo na náročných tratích v okolí Bystřice nad Pernštejnem. Já jsem samozřejmě jeho nápad uvítal, protože jsem se triatlonu a duatlonu dlouhou dobu věnoval a místa kolem Fryšavy jsou nádherná a to nejen pro zimní sporty, ale i pro silniční a MTB vyjížďky a taky pro samotný běh. Takže duatlon s drsnými podmínkami se na Fryšavu skutečně hodí a kdo ho zkusí bude určitě motivován k jeho absolvování v dalších letech. My samozřejmě budeme rádi, když každý konkrétní závodník bude spokojený se závodem i s pohledem na přírodu kolem fryšavských vršků.

Jaké na závodníky čekají tratě a zázemí?

Tratě jsem dávali dohromady společně ještě s poradci z řad závodníků. O cyklistice nebylo pochyb už od začátku, je poměrně náročná, neboť se v ní vyskytují jak krátká prudká stoupání, tak i jeden delší, 2 km dlouhý, pozvolný kopec. Pojedou se dva okruhy, takže i případní diváci budou mít možnost monitorovat stav svých favoritů po cca 16 km, který jeden okruh má.

Co se týká běžeckých tratí, zde jsme volili variantu prvního běhu o vzdálenosti 6km ve dvou okruzích, tento běh bude v podstatě tzv. "rozeběhnutí" rychlé zahřátí na začátek a je téměř po rovině. Oproti tomu druhý běh bude po prvním pozvolném kilometru do stoupání s výběhem na jeden z nejvyšších bodů Fryšavského drsoně na Medlovský kopec (756 m n.m.).Start a depo je ve výšce 710 m na hrázi u rybníka Medlov.

Zázemí pro všechny účastníky a prezentace bude ve fryšavském kulturním domě, zde se po závodě bude rozdávat i občerstvení v podobě guláše od místní profi kuchařky:-) V kulturním domě bude i závěrečné vyhlášení. Místa pro parkování motorových strojů budou k dispozici jak ve Fryšavě, tak v místu startu a depa u Medlovského rybníka. Na toto bych chtěl případné čtenáře, návštěvníky a hlavně závodníky upozornit, tedy místo prezentace a vyhlášení se neshoduje s místem startu a cíle, jsou od sebe asi 1,6 km s dobrou dostupností.

Jaká známá jména jsou na startovní listině?

Tuto otázku bych v případě našeho amatérského závodu nekomentoval. Pro mě je každý triatlet nebo spíše ten, který zkusí čistě individuální závod skládající se z kombinací běhu a kola uznávaným borcem. Takže všechna jména na startovní listině by si zasloužila uvést k této otázce. Zatím máme přihlášeno 37 mužů, 6 žen a 2 štafety (dvojice). Budeme rádi když se přidají další zájemci.

Přihlášky a další informace najdete na www.sportnavysocine.cz


Hodnocení:
Přečteno 691x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
16.3.23Mirinda “Rinny“ Carfrae se loučí se profesionální kariérou
11.3.23Rozhodčí Petr Mužíček nominován na olympiádu do Paříže!
8.3.23Gwen Jorgensen je zpět!
7.3.23Chybí nám osobnost, ke které by ostatní vzhlíželi, říká Jan Čelůstka
6.3.23Výsledkový servis
6.3.23Aquatlonový pohár zahájili vítězstvím Koblížek a Miklišová
2.3.23Alistair Brownlee jde zpět do akce!
24.2.23"Bolest v triatlonu v krásném prostředí - to je můj životabudič," říká Tomáš Langhammer
22.2.23SuperLeague Triathlon otevírá novou sezónu!
15.2.23Jaké jsou názory českých triatlonistů na nový model MS v Ironmanu?