Zimní duatlon na závodišti v pražské Chuchli ovládli Procházka a Erbanová

9.02.2013 -
Čtvrtý díl Českého poháru v zimním triatlonu hostilo dostihové závodiště ve Velké Chuchli. Tam je v provozu 650 metrů dlouhý sněhový okruh a na úvodní běžeckou část duatlonu bylo v prostoru, kde se obvykle prohánějí dostihoví koně, místa dost.

Zimní duatlon Praha 2013 se jel na distancích 5 km běhu a 8 km na běžkách. Mužská kategorie se stala velkým sólem Jana Procházky, což je ve světě triatlonu jméno neznámé, ale jinak se jedná o špičkového reprezentanta v orientačním běhu, který na loňském MS získal zlato v závodě štafet. Procházka v Chuchli zaznamenal suverénně nejrychlejší čas v běžecké části a na lyžích svůj náskok před Jakubem Pšeničkou, který byl zase nejrychlejší na běžkách, udržel. Až třetí doběhl reprezentant v zimním triatlonu Pavel Jindra.

„Věděl jsem, že si v běhu mohu udělat nějaký náskok, ale netušil jsem, jak na tom budu na běžkách. Jenže poslední dobou hodně lyžuji, a to se asi projevilo,“ byla první slova v cíli, která pronesl nečekaný vítěz.

Triatlonový reprezentant Pavel Jindra nebyl z porážky od „vetřelce“ z jiné sportovní disciplíny zklamaný. „Proti jiným závodům mi tady chybělo kolo, ale hlavně můj výkon ovlivnila nemoc. Po minulém závodě v Hlinsku jsem měl horečku 39 stupňů, takže jsem nemohl trénovat. I kdybych byl zdravý, tak bych tady na soupeře bez kola asi nestačil. Nebyl to triatlon,“ přiznal Jindra.

Mezi ženami kralovala podle očekávání vicemistryně Evropy Helena Erbanová. „Líbilo se mi tady. Jelo se v zajímavém prostředí a krásném počasí. Šla jsem celou trať na maximum, jenom škoda, že tu chybělo to kolo,“ říkala v cíli bývalá reprezentantka v běhu na lyžích. Druhé místo brala Šárka Grabmüllerová, třetí skončila Kamila Bulířová.

Za rok by se v Chuchli mohl uskutečnit pravý zimní triatlon. Pořadatel Zimního duatlonu Praha 2013 Martin Dvořák ze společnosti SportGroup.cz tvrdí, že to nebude problém. „Letos jsme si tu vyzkoušeli dvě disciplíny, když nebudou za rok nějaké extrémní podmínky, horské kolo se tu dá bez problémů uspořádat. Na ploše závodiště je místa a možností, jak trasu postavit, dost,“ slíbil Dvořák.

Výsledky – muži: 1. Jan Procházka (Xpower INOVS) 31:41, 2. Jakub Pšenička (Salomon Team) +36, 3. Pavel Jindra (Labe Tri Club) +1:40, 4. David Janda ((Bike Gallery) +1:51, 5. Liber Erben ((Eleven-Rubena Test Team) +2:09, 6. Petr Vlček (BKP) +2:41.

Ženy: 1. Helena Erbenová (Bižuterie Jablonec) 33:53, 2. Šárka Grabmüllerová (B a H Triatlon České Budějovice) +3:30, 3. Kamila Bulířová (Tono Agency) +5:51.

Hodnocení:
Přečteno 576x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně
27.9.21Drsná trať Čechy nezlomila. Dva jsou na ME v terénním triatlonu v elitní desítce
19.9.21Na žamberském duatlonu se stali mistry Soukup a Mitisková
16.9.21Potvrdil jsem si, že moje výkonnost stále stoupá, říká Tomáš Řenč po MS v dlouhém triatlonu
7.9.21Mám teď motivaci to nezabalit a trénovat dál, říká vítěz Pilmana
2.9.21Je super být mezi lidmi, co jsou stejní blázni, říká Jiří Prášek
1.9.21Česká a švýcarská radost zn.: Giagathlon. A co bude dál?