Zimní triatlon v opět v Jablonci (tentokrát trochu jinak).

6.01.2011 -
Skončilo období Vánoc, odpočinku, nabírání energie(:-)), prostě doba, která správného triatlonistu moc nebaví a jen co ji přetrpí poohlíží se, kde načerpanou sílu vybít! Jedna z možností se nabízí 29.1. na zimním triatlonu v Jablonci.Přinášíme rozhovor s pořadatelem 4. ročníku Jabloneckého zimního triatlonu.

Mnoho sportovců si v tomto období dělá rozpis závodů pro nadcházející sezónu, mohou počítat se zimním triatlonem v Jablonci?

Ano, jedna z věcí, na kterých stavíme je tradice. Snažíme se (a zatím se nám to daří) držet v podstatě stejný termín.. Dále se snažíme udržovat a pokud možno vylepšovat kvalitu servisu pro závodníky. Dalším (a pravděpodobně největším) úkolem je přilákat tradičně početné pole startujících a stále tento počet zvyšovat.

Co mohou startující očekávat podobného nebo stejného ve srovnání s předcházejícími ročníky?

Kromě termínu ( jak již bylo řečeno) je to například vtřícnost k závodníkům všech věkových a výkonnostích skupin. Přestože se snažíme neustále udržovat mezi nejprestižnějšími závody svého druhu u nás, velmi rádi uvítáme žáky i veterány, špičkové sportovce i naprosté začátečníky.

A jaké novinky jsou připraveny pro tento rok?

Nejdůležitější změny jsou reakcí zejména na předcházející dva ročníky, kdy (přes velikou snahu pořadatelů) byla zvláště cyklistická část až příliš běžecká:-). Přesunuli jsme tedy centrum závodu dolů do areálu fotbalových a tenisových hřišť „V břízkách“.

Co z toho vyplývá pro závodní tratě?

Běh se bude odehrávat v okolí Jablonecké přehrady (ale malý kopeček se taky najde:-)), cyklistika (a to je ten hlavní důvod změny) povede v drtivé části po vypluhovaných, upravených  silničkách  také v okolí přehrady. Terénní vložka bude jen jedna v délce cca 300m na jedno kolo. A lyžařská část bude opět perfektně upravená s lehce adrenalinovým zážitkem v podobě závěrečného sjezdu do cíle.

Na co ještě hodláte přilákat závodníky?

Kromě kategorií jednotlivců v různých věkových skupinách jsou vypsány i kategorie rodin a firem. Obě tyto kategorie mají v Jablonci vypsané Mistrovství ČR a jsou  velmi dobře dotované Českým svazem triatlonu a sponzory prostřednictvím prize money pro nejlepší.

Jestliže kategorie rodin, mohou se tedy zúčastnit i mladší ročníky?

Samozřejmě, již 4. rok dodržujeme zásadu, že chceme závod krásný – proto velmi srdečně vítáme závodnice něžného pohlaví:-) a závod mladý – proto bude pro žáky a žákyně připravena trasa náročností úměrná i těm nejmladším sportovcům. A opět jako předcházející roky všechny ženy a dívky a všichni žáci a žákyně, kteří dokončí závod budou vyhlášeni a obdrží (alespoň drobnou) cenu.

Co nabízíte pro zkušenější borce ?

Kromě náročné (ale tentokrát „jetelné“) trati závodu a hodnotných cen pro nejlepší také tradiční možnost posedět po závodě, vyměnit si dojmy a doplnit ionty:-)! A po předchozí dohodě zajistíme ubytování velmi blízko k cetnru závodu. Takže např.kombinace – sobota závod a přátelské posezení a v neděli výlet na Jizerky by mohla oslovit mnohé nadšence zimního sportování.

Nashledanou 29.1. v Jablonci nad Nisou, těšíme se na Vás!!!

Hodnocení:
Přečteno 980x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
16.3.23Mirinda “Rinny“ Carfrae se loučí se profesionální kariérou
11.3.23Rozhodčí Petr Mužíček nominován na olympiádu do Paříže!
8.3.23Gwen Jorgensen je zpět!
7.3.23Chybí nám osobnost, ke které by ostatní vzhlíželi, říká Jan Čelůstka
6.3.23Výsledkový servis
6.3.23Aquatlonový pohár zahájili vítězstvím Koblížek a Miklišová
2.3.23Alistair Brownlee jde zpět do akce!
24.2.23"Bolest v triatlonu v krásném prostředí - to je můj životabudič," říká Tomáš Langhammer
22.2.23SuperLeague Triathlon otevírá novou sezónu!
15.2.23Jaké jsou názory českých triatlonistů na nový model MS v Ironmanu?