V neděli odstartuje Velká cena E.ON v Táboře. Závod je EP juniorů a MČR dospělých

29.07.2016 -
Jihočeský Tábor hostí svým 33. ročníkem třetí díl ČP v triatlonu. Po závodech v Plzni a Příbrami se závodníci utkají na vzdálenostech sprinttriatlonu. Pro juniory to bude Evropský pohár, pro dospělé se jedná o Mistrovství republiky. Startovní listina je nabitá, o medaile se bude bojovat do posledních metrů závodu.

Dopolední nedělní program obstarají tradičně dětské a dorostenecké kategorie, podle věku na různých vzdálenostech. V pravé poledne se do vody rybníka Jordán vrhnou junioři ke svému závodu Evropského poháru, o hodinu později pak juniorky. Mezi favoritky patří i česká reprezentantka Simona Šimůnková, která potvrdila výbornou současnou formu bronzem minulý víkend na závodě v Rize. „Po několika závodech v cizině se moc těším do domácího prostředí,“ říká před závodem Simona. 

Závod Českého poháru a MČR dospělých kategorií má naplánován čas startu na 16.30. Na startovní listině je mnoho zvučných jmen domácího triatlonu v čele s reprezentantem Janem Čelůstkou. Cestu za titulem mu bude chtít znepříjemnit jindřichohradecký borec František Linduška, dlouhán z Pardubic Jan Volár nebo závodníci z Ekol Elite František Kubínek a Jirka Kalus. Z cizinců patří mezi adepty na vítězství Rus Bryukhankov. Ženské startovní pole zpestří souboj Slovenky Romany Gajdošové a Jitky Rudolfové, která vyhrála minulý víkend závod v Mělníku. Ve startovní listině jsou i velmi dobré triatlonistky z Ruska.   

Vítězové nedělního závodu tedy získají kromě vypsané finanční odměny Muži (10.000,- Kč) Ženy (7.000,- Kč) také bonus v podobě mobilního telefonu modelové řady 2016 ve stejné hodnotě.

Přihlášky na www.czechtriseries.cz, podrobné informace k závodu na www.triatlon-tabor.cz.


Hodnocení:
Přečteno 493x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně