Triatlonový „zavírák“ sezóny ovládli Jindra a Kocumová

12.09.2017 -
Sezóna triatlonů pomalu končí a na řadu přichází duatlony. Jeden z posledních triatlonových klání letošní sezóny se tradičně jel na Máchově jezeře. Ve skvělé konkurenci bezmála 300 závodníků a závodnic zvítězili Pavel Jindra a Zuzana Kocumová. Na jednom z letošních prvních duatlonů v Čáslavi se sešla solidní konkurence, nejrychlejšími byli Jindřich Střihavka a Lenka Cibulková.

Máchačský pohodář, TRTT/ 0,5-15-5

Tento závod se v posledních letech těší čím dál větší oblibě závodníků. I letos se zde sešel velký počet triatlonistů všech výkonnostních úrovní. I když by se podle názvu mohlo zdát, že je to jednoduchý závod, opak bývá pravdou. Většinou se zde totiž rozhodne během cyklistické části, která sice není až tolik obtížná, ale o to rychleji zde ti nejlepší dokážou jet.

Pozdější vítězové Pavel se Zuzanou rozhodli o svém vítězství právě na kole a na běhu si už své vedení spíše hlídali.

Zajímavostí závodu je jistě fakt, že se zde velmi vysoko umístil František Bulava (12.místo), zvítězil ve své kategorii 50+ a završil tak letošní sezónu bez porážky ve své kategorii v terénních triatlonech.

Když na chvíli pomineme vysokou sportovní úroveň závodu a podíváme se na hlubší význam této akce, tak zjistíme, že tento podnik je také považován za takovou velkou oslavu triatlonové sezóny. Především vyhlášená „afterparty“ dává všem skvělou možnost společně probrat všechny zážitky a dojmy z uplynulého roku.


Zdroj: triatlonmachac.cz

Muži

1.       Pavel Jindra                                       1:01:26

2.       Tomáš Kroupa                                    1:02:07

3.       Petr Velíšek                                        1:02:26

Ženy

1.       Zuzana Kocumová                          1:08:57

2.       Lenka Fanturová                             1:10:18

3.       Pavlína Vargová                              1:11:50

 Výsledky


Zdroj: triatlonmachac.cz


Čáslavský duatlon/ 6-25-3

65 odvážných sportovců se v neděli ráno vydalo vstříc náročným tratím a nevyzpytatelnému počasí. Na závodníky čekalo úvodních 6km těžkého terénního běhu (ženy 3km), 25km kopcovité a technicky náročné trati, která se navíc jela za deště a závěrečných 3km běhu.

Konkurence je rok od roku větší a tak se s tím závodníci od prvních metrů vůbec nemazali. Tempo od začátku do konce udával František Schoval a roztrhal tak startovní pole. Do prvního depa přiběhlo pospolu jen 6 duatlonistů. František společně s Jindřichem Střihavkou měli navíc nejrychlejší depo a úvodních 5km tak jeli v úniku. Poté se na ně dotáhl skvělý cyklista Zbyněk Kudrna a dalších téměř 10km jeli ve třech před zbytkem startovního pole. Zhruba 6 členný hlavní balík ale tři uprchlíky nakonec dojel a do druhého depa šlo všech 9 borců pospolu.


Zdroj: Linda Homolková

V závěrečném běhu se pak vykrystalizovalo konečné pořadí, které ovládl věkem ještě dorostenec Jindřich Střihavka, druhý skončil Zbyněk Kudrna těsně před Františkem Schovalem.

V kategorii žen o svém vítězství rozhodla Lenka Cibulková během cyklistické části. Zde ujela druhé Tereze Skuhrové a vše si již pohlídala na závěrečném běhu. Třetí pak finišovala Sandra Pytlíková.

Muži

1.       Jindřich Střihavka                    1:13:15

2.       Zbyněk Kudrna                        1:13:42

3.       František Schoval                    1:13:48

Ženy

1.         Lenka Cibulková                     1:13:10

2.         Tereza Skuhrová                     1:17:50

3.         Sandra Pytlíková                     1:18:44

 Výsledky


Zdroj: Linda Homolková


WITTE Dětský triatlon

V sobotu 9. září se v Nejdku odehrál jubilejní 10.ročník závodu pro děti s názvem WITTE Dětský triatlon. Jedná se o unikátní akci pro děti, která se odehrává na střeše výrobní haly WITTE Automotive.

Zajímavý nápad je to především proto, že se sice jedná o triatlon, ale úvodní disciplínou není plavání. Místo plavecké části děti od 0-10 let absolvují překážkový běh. Poté už pokračují jako v klasickém triatlonu cyklistikou a závěrečným během.


Pro všechny tak Witte Bike Team připravil kvalitní tratě, které jsou sice náročné, ale vymyšlené tak, aby je děti v pořádku a v bezpečí zvládly. Doplňkovou disciplínou pak byla pro mladé sportovce akrobacie na skákacím hradu.

Závodu se zúčastnilo na sedm desítek závodnic a závodníků, kteří si tento pěkný závod pořádně užili.


Pro všechny byla v cíli přichystaná zdravá občerstvovací stanice a zajímavé věcné ceny.


Hodnocení:
Přečteno 775x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně