Mistry ČR v triatlonu pro rok 2012 Filip Ospalý a Vendula Frintová

17.09.2012 -
V sobotním posledním závodě Českého poháru 2012 se sešla výborná konkurence. Souboje na olympijských tratích proběhli v Brně při Mistrovství České republiky a závodě EKOL SUPERPRESTIGE. Na start se postavilo v hlavních kategoriích mužů a žen od 20 do 60 let 50 startujících. Mezi nimi i já :-) a tak pár mých poznatků ze závodu.
V okolí brněnské přehrady se uskutečnil letošní mezinárodní republikový šampionát na tratích 1,5 km plavání - 40 km kolo - 10 km běh. K závodu se přihlásilo celkem přes 140 závodníků ve všech kategoriích, juniorů, žactva, dorostu, mužů a žen.
Hlavní závod kategorií mužů a žen odstartoval ve 14:30. Na startu nechyběla mezi muži esa českého triatlonu olympionik Jan Čelůstka, devitinásobný Mistr ČR Filip Ospalý, Martin Krňávek, pro kterého to byl poslední závod kariéry, a další členové silného EKOL Teamu. Mezi ženami potom účastnice londýnských olympijských her Vodičková a Frintová.

Brněnská přehrada uvítala po startovním skoku všechny závodníky vysokými vlnami. Ve dvou plaveckých okruzích,  ale hlavní pole tyto vlny nerozdělily a vedoucí skupinu tvořili Ospalý, Krňávek, Šlajs, Čelůstka a polský závodník Marcinek. Za nimi osamocený Kabrhel. Půl minuty potom ztrácela skupina Renč, Kazmierczak, Kršňák, Przymusinski, Kubínek, Pátak Janoušek. Mezi ženami v plaveckém úseku nedaly ostatním šanci Frintová a Vodičková, třetí z voda vylézala další úspěšná reprezantantka Kuříková.
V cyklistické části se na čele usadila pětice Ospalý, Šlajs, Krňávek, Čelůstka, Marcinek, ale během čtyř cyklistických okruhů se od ní oddělili Šlajs a Marcinek a do závěřečného okruhu vjížděla osamocená trojice Čelůstka, Ospalý, Krňávek. Mezi ženami na 40 kilometrech cyklistické části osamoceně kroužila dvojice Frintová, Vodičková. Do druhého depa mezi muži těsně, potom co jsem otočil do posledního okruhu JÁ jako poslední závodník,  vlétla trojice Ospalý, Čelůstka, Krňávek. S minutovým odstupem potom velká skupina pronásledovatelů Kršňák, Kazmierczak, Renč, Marcinek, Przymusinski, Šlajs. S velkým náskokem mezi ženami samozřejmě duo Frintová a Vodičková.

Běžecký úsek národního mistrovství byl rozdělen do tří okruhů s mírným stoupáním v první polovině. Brzy se oddělila dvojice Ospalý, Čelůstka od Martina Krňávka, který se snažil ze všech sil stačit jejich tempu. Zbytek startovního pole souboji o vedoucí pozice mohl jen z dálky přihlížet. Mezi ženami Vendula Frintová z depa vybíhala s malým náskokem na Radku Vodičkovou. Třetí místo s velkou ztrátou držela Petra Kuříková.
O mistru České republiky v triatlonu se rozhodlo v poslední zatáčce před dlouhou cílovou rovinkou, do které první vběhl o krok dříve Filip Ospalý a mířil nezadržitelně ke svému desátému titulu, s minimální ztrátou potom doběhl Jan Čelůstka. Bronzovou medaili vybojoval stále velmi úspěšný Martin Krňávek. Mezi muži tak po roce ovládli stupně vítězů ve stejném pořadí stejní tři muži. V ženské kategorii mírně navyšovala Vendula Frintová svůj náskok před Radkou Vodičkovou, a nezadržitelně mířila k republikovému titulu. Na stupně vítězů ji potom doprovodili Vodičková a Kuříková. Frintová s Vodičkovou si proti loňskému roku pořadí prohodily. Petra Kuříková si polepšila z loňkého pátého místa na příčku bronzovou.

Během závodu vládla dobrá atmosféra s velkým množstvím diváků a moderátor také povzbuzoval všechny závodníky. Na trati bylo výborné zajištění všech křižovatek a přechodů pořadateli. I na občerstvovací stanici probíhalo vše skvěle. Kolem trati se potom pohybovali další čeští triatlonisté jako Tomáš Mika, Míra Podborský, Vladimír Pospíchal starší, Simona Vykoukalová, Pepa Křivánek nebo běžec Tomáš Ondráček, které závod také přilákal. Takže velké díky pořadatelům a za rok .... nashledanou

Výsledky

Fotogalerie


Filip Ospalý


Jan Čelůstka


Martin Krňávek


Vendula Frintová

Radka Vodičková

Petra Kuříkováfoto archiv etriatlon.cz

Hodnocení:
Přečteno 1274x

Komentáře

MČR Reagovat
Díky Zdendo Reagovat
tak si tak rikam Reagovat
Re: tak si tak rikam Reagovat
Re: Re: tak si tak rikam Reagovat
Re: Re: Re: tak si tak rikam Reagovat
Re: Re: Re: Re: tak si tak rikam Reagovat
Re: Re: Re: Re: Re: tak si tak rikam Reagovat
Re: tak si tak rikam Reagovat
tak si tak rikam Reagovat
Re: tak si tak rikam Reagovat
tak si tak rikam Reagovat
mě se to líbilo Reagovat
Re: mě se to líbilo Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně