Moraviaman 2009 - aneb jak Špačci dobyli Otrokovice

22.06.2009 -
Pohled očima obyčejných smrtelníků
Souboj na ostří nože se odehrál při závodě Moraviaman mezi otcem a synem. Ve výsledkové listině je můžete nalézt pod jmény Karel a Petr Špaček. Jak se souboj vyvíjel, a kdo vyšel vítězně, se dozvíte uvnitř článku.
 Nápad- zkusit Ironmana na „závodní“ úrovni se zrodil díky článku o Mildovi Bayerovi v roce 2007. Sice už měl Špaček starší nějaké zkušenosti se „železňákem“, ale jen na soukromé úrovni (prostě ráno vstal, vlezl do vody, pak se projel na kole a na závěr se šel proběhnout-v letech 1983, 1986, 2002, 2007), ale ne na úrovni měřit síly s někým.

Jenom si zkusit zda se to dá přežít. Dalo. No a pak četl ten článek  a poznal triatlonový oddíl v rodných Mor.Budějovicích, trenéra Standu Doležala a bylo „vymalováno“. Špaček mladší chytl slinu taky, a tak se zrodil nápad jít do toho oba dva. Od poměrně bezstarostné přihlášky někdy začátkem roku (však je to ještě daleko…) začala syno-otcovská hecovačka. Kdo má kolik naplaváno, naběháno, naježděno. První velký test byly Mělice dopadl docela dobře – no a vrchol přišel 20.6.2009

Anděl strážný – aneb manželka a trpící matka Jana- jela s nimi, aby ochránila synka před otcem magorem a zasáhla v nouzi nejvyšší :-). Starala se stravovací režim a fotodokumentaci,morální podporu a spoustu další „zbytečností“. Hlavně držela palce a byla ochotna za synka i život nasadit a ten maraton doběhnout v přestrojení. Naštěstí nebylo třeba :-).

I tak nervozita byla velká – táta věděl do čeho leze (v roce 2008 si to odzkoušel v Otrokovicích „nanečisto“), ale mládí netušilo neb to byl jeho první IM (o maratónu nemluvě- o tom slyšelo zatím je vyprávět  :-) ).

 A jak to celé probíhalo? Počasí „přálo“. Mohlo se plavat v neoprenu (další cenné minuty pro tátu). Vhodně zvolený den – nejdelší v roce- dával naději, že nebude potřeba baterky při hledání cíle, umytá silnice od nočního a občasného denního deště dávala další naději, že se pojede bez defektu. Při tátově šikovnosti s opravou kola by to znamenalo konec nadějí do tmy dokončit. No a u běhu kaluže pomáhali chladit podvozky.

Plavání – tam to bylo jasné – mladší „nesmí“ dát staršímu víc jak 20minut- sice to bylo skoro o 1kolo ale 20minut táta uhájil

Kolo- špačka staršího „parádní“ disciplína- tady byla šance nenabrat další ztrátu a eventuálně na té délce v závěru ztrátu trochu stáhnout- přece jen 6 kol na stejné silnici umožňovalo mít přehled u „kterého patníku“ se v protisměru potkávají. Starší pták měl výhodu v tom, že mizerně plave a musí dotahovat – což mu jako „dieselovi“ vyhovuje.
Jak poznamenal Tomáš Pfeifer – „Diesel jak se zahřeje tak jede, ale nesmí vychladnout“. (Mladej je spíš benziňák)…. Takže kolo proběhlo v „poklidu“- dokonce i tepovka klesala s počtem kol a všechno se mělo rozhodnout v běhu, neboť z depa vybíhali oba špačci v rozmezí 2minut.

Běh – diesel byl zahřát a běžel jak hodinky- doslova- všechny 4 kola skoro stejný čas- benzín se už trochu vařil, a tak musel více chladit- no a ještě nic nevěděl úskalích kolem 30tého km.

Výsledkem bylo již avizované „dobití Otrokovic“. Špaček starší si časem něco přes 10:21 vytvořil vlastní osobák a mladší si utvořil časem kolem 11:03 základní laťku do budoucna.

Velmi příjemným zjištěním bylo, že na oba zbylo místo na bedně. Ve svých kategoriích to bylo 1.a 3.místo.
Takže tímto oba děkují hlavně doprovodu, trenérovi, organizátorům a všem příznivcům.

zdraví Špačci


před startem...


v cíli


táta vs. syn


Mělice 2009


na trati


Hodnocení:
Přečteno 707x

Komentáře

Karel jede... Reagovat
Re: Karel jede... Reagovat
Otrokovice za tebou Klagen se blíží Reagovat
dobrá prác Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri
12.5.23Chybělo málo a mohl jsem slavit podstatně víc, říká Kočař po MS Ibiza
9.5.23Trenéři si svá "trenérská tajemství" bohužel nechávali sami pro sebe. Říká Luboš Bílek
8.5.23Duatlonový Krušnoman se stal kořistí Gerychové a Wainera