fēnix Chronos jsou luxusní chytré GPS hodinky pro běžné nošení, sport a outdoorové aktivity

3.09.2016 -
Garmin fénix Chronos jsou prémiovým modelem kultovních chytrých, sportovních GPS hodinek řady fénix. Za úspěchem hodinek řady fénix stojí výjimečná škála funkcí, všestrannost a především fakt, že hodinky fénix3 vypadají dobře.

Vypadají dokonce tak dobře, že je můžete mít na ruce i v práci nebo ve volném čase. Pro řadu fénix3 Chronos to platí dvojnásob. Jedná se o prémiovou řadu hodinek fénix3, které jsou zasazené v celokovovém těle z oceli nebo titanu a doplněné o kovový nebo kožený řemínek, který je možné kdykoliv rychle a jednoduše vyměnit za sportovní.

I přes kovové tělo jsou hodinky fénix Chronos překvapivě lehké, váží o necelých 10 gramů více než tradiční fénix3 a v titanovém provedení jsou dokonce lehčí. Všechny modely fénix Chronos jsou navíc vybavené odolným safírovým sklíčkem a optickým měřením srdečního tepu na zápěstí. Optický snímač pro měření srdečního tepu je navíc oproti klasické řadě hodinek více zahloubený do těla hodinek a jen minimálně vyčnívá ze zadního pouzdra.


Hodinky fénix Chronos obsahují všechny funkce známé z tradiční řady fénix3, při měření sportu ale zobrazují měřené údaje silnějším fontem a veličiny jsou proto na displeji lépe čitelné. Kromě měření času dokáží hodinky podrobně změřit, zaznamenat a vyhodnotit většinu sportovních aktivit, včetně běhu, jízdy na kole, plavání, lyžování, triatlonu a řady dalších aktivit. Kromě sportovních funkcí nabízí fénix Chronos funkce chytrých hodinek v případě propojení s kompatibilním chytrým telefonem. Oproti řadě jiných chytrých hodinek jsou hodinky fénix Chronos plnohodnotně použitelné i samostatně, bez mobilního telefonu.

Hodinky fénix Chronos jsou k dispozici ve 3 verzích:fēnix Chronos Titanium, 34.990 Kč, dostupnost: konec září 2016
Tělo z  kartáčovaného titanu (Grade 2 Titanium) s tachymetrem a integrovanou EXO anténou pro příjem signálu GPS + GLONASS. Vysoce odolné safírové sklíčko. Hybridní řemínek z kartáčovaného titanu (Grade 2 Titanium) s rychlým upínacím systémem a vnitřní vrstvou z elastomeru pro vyšší pružnost a příjemnější pocit z nošení na ruce. V ceně navíc černý, sportovní řemínek z měkkého silikonu.

fēnix Chronos Steel, 29.990 Kč, dostupnost: konec září 2016
Tělo z nerezové oceli (316L) s tachymetrem a integrovanou EXO anténou pro příjem signálu GPS + GLONASS.  Vysoce odolné safírové sklíčko. Řemínek z nerezové oceli (316L) a rychlým upínacím systémem.  V ceně navíc černý, sportovní řemínek z měkkého silikonu.fēnix Chronos Leather, 27.490 Kč, dostupnost: konec září 2016
Tělo z nerezové oceli (316L) s tachymetrem a integrovanou EXO anténou pro příjem signálu GPS + GLONASS.  Vysoce odolné safírové sklíčko. Kožený řemínek z hnědé, ostařelé kůže s rychlým upínacím systémem a ručně šitými kontrastními švy a vnitřní vrstvou z nubucku. V ceně navíc černý, sportovní řemínek z měkkého silikonu.SPOLEČNÉ VLASTNOSTI:

EXO ANTENNA

Plně integrovaná vysoce citlivá EXO anténa do těla hodinek. Kompatibilní s příjmem satelitních systémů GPS a GLONASS.

OPTICKÉ MĚŘENÍ TEPU NA ZÁPĚSTÍ

Optický senzor Garmin Elevate pro měření tepu přímo na zápěstí. Bez nutnosti přídavného čidla jsou hodinky schopné po celý den průběžně měřit a zaznamenávat hladinu srdečního tepu.

GARMIN CHROMA DISPLAY

Barevný, skvěle čitelný displej s vysokým rozlišením a úhlopříčkou 1.2”.

ODOLNOST PROTI VODĚ

Voděodolné 10 ATM (100M), s odolností pro souvislé plavání.

VÝDRŽ BATERIE

Výdrž až 25 hodin v režimu UltraTrac, až 13 hodin s 1 sec. GPS záznamem, až 1 týden v režimu smartwatch.

RYCHLÉ UPÍNÁNÍ ŘEMÍNKŮ

Hodinky fénix Chronos používají výměnné řemínky se systémem rychlé výměny bez nutnosti používání jakéhokoliv nářadí. Každé balení obsahuje 1 stylový a 1 sportovní řemínek.

NAVIGAČNÍ FUNKCE

Možnost ukládání důležitých míst v terénu do paměti hodinek a možnost zpětné navigace na tato místa. Možnost navigace po naplánované nebo prošlé trase. Možnost navigace na zadané souřadnice nebo zadaný směr a vzdálenost.

POKROČILÉ ABC SENZORY

Vestavěný barometrický výškoměr a elektronický 3D kompas, oba s možností automatické kalibrace. Vestavěný teplotní senzor s možností připojení přesného externího teplotního senzoru TEMPE.

MĚŘENÍ SPORTOVNÍCH AKTIVIT

Dodatečné, vestavěné senzory pro pokročilé měření sportovních aktivit. Možnost měření halových i venkovních sportů, možnost připojení dalších, dodatečných externích senzorů (cyklistická kadence/rychlost/výkon, nožní senzor, různé snímače srdečního tepu...).

VŠESTRANNÉ SPORTOVNÍ VYUŽITÍ

Samostatné profily s individuálními funkcemi a nastavením: běh, plavání, cyklistika, lyžování, triatlon, duatlon, terénní běh, posilování, veslování, SUP, běžecké lyžování a další...

FUNKCE GOLFOVÝCH HODINEK

Možnost bezplatného dohrání více než 30.000 golfových hřišť (více než 100 českých) do paměti hodinek. Měření vzdálenosti na začátek/střed/konec greenu, záznam statistiky hry a její pozdější vyhodnocení v golfovém deníku Garmin Connect.

POKROČILÉ MĚŘENÍ VÝKONNOSTI

BĚH: VO2Max, Laktátový práh, poměr levá/pravá, vertikální oscilace/doba kontaktu nohy se zemí (při použití HRM TRI nebo HRM RUN), délka kroku... CYKLISTIKA: (při použití pedálů Vector Double): VO2Max, vyvážení levá/pravá, FTP, W/kg, jízda v sedě/ve stoje... PLAVÁNÍ: srdeční tep (při použití senzorů HRM TRI nebo HRM SWIM), rozpoznání plaveckého způsobu, počítání záběrů ruky, SWOLF...

FUNKCE KROKOMĚRU

Měří celodenní míru pohybu, počet kroků, vzdálenost, spálené kalorie, vystoupaná patra... . Během noci měří délku a kvalitu spánku.

FUNKCE CHYTRÝCH HODINEK

Při propojení hodinek s kompatibilním telefonem (iOS, Android, Windows Mobile) poskytnou hodinky na displeji informace o příchozích hovorech, sms a dalších notifikacích.

CONNECT IQ APLIKACE

Možnost přizpůsobení hodinek pomocí volně stažitelných aplikací, doplňků nebo vzhledů hodinek. Více na https://apps.garmin.com .

GARMIN CONNECT

Garmin Connect a Garmin Connect Mobile jsou tréninkové on-line deníky pro počítače (Win, iOS) a mobilní platformy (iOS, Android, Windows Phone), které umožňují zálohovat, vyhodnocovat a sdílet záznamy pořízené hodinkami Garmin fénix3 Chronos. Pro uživatele produktů Garmin je služba k dispozici bezplatně.

Garmin fenix Chronos


BLIŽŠÍ SPECIFIKACE:

Rozměry:

49.0 x 49.0 x 15.0 mm

Displej:

1.2”, 218x218 pixelů, barevný transflektivní Garmin Chroma Display se safírovým sklem

Hmotnost:

fénix Chronos Leather: 94g (s koženým řemínkem)

fénix Chronos Steel: 186g (s ocelovým řemínkem)

fénix Chronos Titanium: 112g (s titanovým řemínkem)

Výdrž baterií:

Až 25 hodin v režimu UltraTrac; 13 hodin v 1 sec. GPS režimu; až 1 týden v režimu smartwatch

Typ baterie:

LiIon akumulátor

Odolnost proti vodě:

10 ATM/100M

Interface:

USB, Bluetooth, ANT+, Wifi

Vestavěná paměť:

32 MB; k dispozici 23 MBHodnocení:
Přečteno 882x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka