POWERbreathe – Váš druhý dech

15.04.2012 -
Trénink dýchacího aparátu dokáže zcela legálním způsobem zvýšit množství vzduchu dopravovaného do plic a zajistit tak mnohem lepší práci svalového i oběhového systému. Přístroj POWERbreathe, který funguje na jendoduchém principu nádechu proti odporu, je v tomto ohledu mimořádně účinným pomocníkem.

Umožňuje totiž dosáhnout významného zlepšení ventilační kapacity během několika týdnů, přitom čas strávený tréninkem není delší než běžná každodenní údržba chrupu. Třicet nádechů dvakrát denně – to je vše, co je třeba udělat pro masivní zlepšení respiračních parametrů. Přístroje POWERbreathe jsou nejen doplňkem zkvalitňujícím přípravu sportovců, ale také samostatným oborem, umožňujícím efektivně řešit mnohá respirační onemocnění včetně astmatu. 


 

Trénink s POWERbreathe přináší typické zlepšení těchto parametrů:

● zvýšení síly dýchacího svalstva o 30 %

● zvýšení vytrvalosti dýchacího svalstva o 25 %

● urychlení odplavování laktátu o 15 %

● zvýšení výkonnosti v průměru o 5 % i u velmi dobře trénovaných sportovců

 „Dýchátko“ je malé a lehké, pohodlně se vejde do tašky či kabelky, použití je velmi snadné. Nejlevnější mechanické modely stojí méně než tisíc korun, naopak cena nejvyšších digitálních modelů se pohybuje od  sedmi tisíc Kč výše. 

 Zkušenosti našich špičkových sportovců hovoří za vše:


Přemek Švarc, reprezentant v olympijském triatlonu: "Přístroj je opravdu inovativním produktem na českém trhu k posilnění vnitřního břišního a zádového svalstva a bránice. První týden byl spíše o tom, naučit se správně hluboce dýchat, i to je ale důležité a přínosné. Poté se začínají projevovat první výsledky. Po šesti týdnech používání jsou výsledky markantní hlavně při ztíženém přístupu kyslíku. Například při plaveckém tréninku 16x50m hypoxicky, jsem byl dříve schopen plavat kraul a dýchat na 3. až 11. záběr. Nyní zvládám nádech až na 17. záběr, což je radikální zlepšení, které přímo souvisí s používáním přístroje POWERbreathe. Dále se mi zpevnilo mezilopatkové posturální svalstvo, to přispívá výraznému snížení napětí svalů při cyklistickém tréninku. Přístroj POWERbreathe doporučuji všem, kteří se chtějí naučit správně dýchat a zpevnit posturální svalstvo v inkriminovaných místech a zlepšit tak svoje předpoklady, které pomůžou zvýšit kondici a dosáhnout lepších sportovních výsledků. Dle mého je i ideálním pomocníkem pro astmatiky, kterým může výrazně pomoci zlepšit ztížené dýchání.“

 

Petr Vabroušek, nejlepší český ironman a triatlet:

„Největší přínos pociťuji při plavecké části triatlonu, zejména při startu a souboji o prostor na bojkách. Jsem-li donucen vynechat nějaký ten nádech – rychleji se s tím teď vyrovnám a pokračuji dále svou intenzitou. Větší výkonnost dechového aparátu má svůj vliv samozřejmě i při cyklistice a běhu."

 

Jaroslav Brynda, triatlet, člen týmu BMC Cycling:

"Jelikož jsem měl možnost seznámit se s tímto přístrojem již v Austrálii, kde jsem hostoval v triatlonovém týmu, věděl jsem, že jeho používání smysl má. Většinou ho používali  závodníci, kteří se zaměřují na dlouhé triatlony a také cyklisti, včetně dráhařů. Jelikož jsem dlouhodobě léčen na alergologii a již od 10 let pravidelně provádím dechová cvičení, nebyl problém s hlubokým a plynulým nádechem, který je při používání POWERbreathe žádoucí. Po cca 1 měsíci jsem začal pociťovat, že se něco v těle děje, jelikož jsem se cítil při tréninku na kole v kopcích trošku jinak než posledních pár let. Dříve jsem většinu závodů musel absolvovat s inhalátorem, nyní jej už nepotřebuji. To je také dokladem toho, že tato pomůcka je ideální i pro lidi trpící astmatem, protože posilování nádechových svalů je pro astmatiky velmi důležité. Pravidelně docházím na kontroly do ÚVN a po posledních testech se dokonce začali lékaři na dýchátko ptát a zjišťují si další informace. Myslím si, že je to ideální pomocník jak pro vrcholové sportovce, tak pro lidi trpící astmatem.“


 

Více informací o přístrojích POWERbreathe najdete na www.s1w.cz. Kontaktujte nás na info@speedweaponry.cz a využijte možnosti zdarma si vyzkoušet POWERbreathe v našem předváděcím centru v Kosmonosích, nebo u vašeho nejbližšího partnera firmy Speedweaponry. 

Přístroje PowerBreath dodává i Etriatlon shop - Sport3.cz 

POWERbeathe ovšem není určen jen vrcholovým sportovcům. Posílení dýchacích svalů pomůže i lidem se sedavým zaměstnáním a seniorům, jejichž pohybové možnosti jsou omezené či nemocným s astmatem, chronickou bronchitidou nebo dušností způsobenou srdečním onemocněním.

Petr Vabroušek, nejúspěšnější český Ironman: "POWERbreathe Plus Fitness jsem začal používat na odporu 2 z 10 a po 4 měsících jsem se dostal až k odporu 8. Největší přínos pociťuji při plavecké části triatlonu, zejména při startu a souboji o prostor na bojkách. Jsem-li donucen vynechat nějaký ten nádech – rychleji se s tím teď vyrovnám a pokračuji dále svou intenzitou. Větší výkonnost dechového aparátu má svůj vliv samozřejmě i při cyklistice a běhu."

Lukáš Bauer, dvojnásobný vítěz Tour de Ski, olympijský medailista a vítěz Světového poháru v běhu na lyžích:  „POWERbreathe mi za relativně krátké období velmi výrazně posílil dýchací aparát, s nímž mám jako astmatik často potíže.“

Martin Koukal, mistr světa v běhu na lyžích na 50km: "POWERbreathe používám kromě tréninku také k zahřátí dýchacích svalů 5-10 minut před zátěží. Účinky jsou velmi rychlé a rozdíl oproti "studenému startu" je opravdu znatelný. Stačí 30 nádechů a jednoduše se v prvních minutách tolik nezahltím."

 

Podrobné informace najdete na www.speedweaponry.cz

Hodnocení:
Přečteno 4049x

Komentáře

a jéje Reagovat
A co ještě máte dál? Reagovat
Netrenujte Reagovat
Pánové a dámy.... Reagovat
Trénink Reagovat
Re: Trénink Reagovat
Zlepšení výkonnosti o 5% - TO BERU :-) Reagovat
Re: Zlepšení výkonnosti o 5% - TO BERU :-) Reagovat
Re: Zlepšení výkonnosti o 5% - TO BERU :-) Reagovat
Re: Zlepšení výkonnosti o 5% - TO BERU :-) Reagovat
Re: Zlepšení výkonnosti o 5% - TO BERU :-) Reagovat
Mohlo by to jít i levněji Reagovat
Re: Mohlo by to jít i levněji Reagovat
Re: Re: Mohlo by to jít i levněji Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl