Čtvrtý závod Českého poháru v dlouhém triatlonu pro Candrovou a Slováka Džalaje

6.07.2014 -
V sobotu 5. července se ve slovenských Bátovcích konal polovičním ironman s názvem Slovakman 113, který byl čtvrtým dílem prestižního seriálu FORD CZECHMAN TOUR Českého poháru v dlouhém triatlonu. Z vítězství se radovali Karol Džalaj ze Slovenska a ženám kralovala česká triatlonistka Jana Candrová. Triatlonisté hodně mluvili o své kolegyni z branže Petře Krejčové, která po nehodě při cyklistickém tréninku leží od minulého víkendu na jednotce intenzivní péče. Přáli jí, ať bojuje, drží se a ať je co nejdříve zase mezi svými.

Speciální dlouhý triatlon s názvem Slovakman 113 nebyl touto číslovkou označen bez důvodu. Číslo 113 odpovídalo celkovému počtu kilometrů, které museli závodníci ve třech sportovních disciplínách překonat. Před sebou totiž měli 1,9 kilometru plavání, 90 kilometrů jízdy na kole a na závěr je čekal běžecký půlmaraton.

Startovní pole bylo plné elitních slovenských i českých závodníků a nechyběli ani další triatleti z ostatních evropských zemí. Počasí Slovakmanovi přálo, jelikož nepanovala žádná tropická vedra a závod nekomplikoval ani déšť. Mezi muži si s vydatnou porcí více než stovky kilometrů nejlépe poradil Karol Džalaj, který závod rozhodl v závěrečném běhu.

„Jsem v přípravě na kvalifikaci na Havaj 2015. Závod byl napínavý až do běžecké části, kde jsem svého soupeře urval dvěma nástupy. Díky novému angažmá v Dukle Bánská Bystrica mám nyní ideální podmínky pro triatlon a trénink se vyplácí,“ popsal své dojmy z úspěšně dokončeného závodu vítěz, který se do cíle vřítil se svojí dcerkou.

Stříbro bral maďarský závodník David Hankó a bronz pak mohl oslavit český zástupce Lukáš Slatinský. Ten potvrdil naději na dobrý výsledek výborným výkonem na kole, kde si věřil. "Tenhle kopcovitý terén mi sedí, na to jsem se těšil a v posledním kole cyklistiky jsem setřásl i svého soupeře z Maďarska. Jsem za umístění na bedně moc rád, na poloviční trati Ironmana se mi to povedlo po dvou letech," neskrýval radost v cíli český triatlonista.

První žena, která v Bátovicích proťala cílovou pásku, byla Jana Candrová. Náročnou trasu absolvovala ve vynikajícím čase 4:53:12 a prokázala svou současnou velmi dobrou formu. „Já jsem myslela, že jedeme na roviny a najednou ráno při rozjetí houpačka. Úžasný, super zážitek. Žádná nuda, krásný závod. Musela jsem na kole rozhodnout, v běhu jsem po Otrokovicích ještě kamenná a tyhle kopce mi sedly,“ vyznala se po závodu Candrová, která závodu kralovala od samého začátku.

Všechny v Bátovcích zasáhla nepříjemná událost vítězky Ironmana z Otrokovic Petry Krejčové, která po zranění na kole o minulém víkendu leží v Českých Budějovicích v nemocnici na JIPce. "Petra je obrovský bojovník, ale bude potřebovat velkou podporu, aby to zvládla. Drž se, drž se, drž se," vzkázala své triatlonové kolegyni i soupeřce Candrová. (více zde)

Výsledky:

Muži: 1. Karol Džalaj (SVK) 04:05:10, 2. David Hankó (HUN) - 5:07, 3. Lukáš Slatinský (CZE) - 11,22 , 4. Petr Minařík (CZE) - 16,34, 5. Zoltan Benocs (HUN) - 17:05, 6. Filip Kristl (SVK) - 23,11.

Ženy: 1. Jana Candrová (CZE) 04:53:12, 2. Kristina Neč-Lapinová (SVK) - 3:36, 3. Svetlana Lipárová (SVK) - 15:56.

Hodnocení:

Galerie

   

Přečteno 900x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně
27.9.21Drsná trať Čechy nezlomila. Dva jsou na ME v terénním triatlonu v elitní desítce
19.9.21Na žamberském duatlonu se stali mistry Soukup a Mitisková
16.9.21Potvrdil jsem si, že moje výkonnost stále stoupá, říká Tomáš Řenč po MS v dlouhém triatlonu
7.9.21Mám teď motivaci to nezabalit a trénovat dál, říká vítěz Pilmana
2.9.21Je super být mezi lidmi, co jsou stejní blázni, říká Jiří Prášek
1.9.21Česká a švýcarská radost zn.: Giagathlon. A co bude dál?