Významné akce s českým zastoupením: Přehled triumfů a úspěchů za uplynulý víkend

19.06.2023 -
V průběhu minulého víkendu se odehrály několik významných triatlonových akcí s českými účastníky. V Cairns se výborně prezentovala Radka Kahlefeldt, Klagenfurt přivítal početnou českou výpravu a v Lucembursku se Lukáš Kočař dlouho držel mezi první desítkou.


Ironman Austria – Klagenfurt

 Evropská klasika "Klagenfurt" úspěšně zakončila další ročník. Závodníci měli letos na své straně přízeň počasí a silná konkurence v kategorii profesionálů znamenala skvělé výkony. Mezi startujícími byl i Čech Petr Soukup, který v tomto roce podle Lukáše Kočaře kombinuje terénní a dlouhé triatlony. Přes skvělý start v plavání se Soukupovi nepodařilo udržet tempo svých soupeřů na kole a postupně ztrácel pozice. Díky maratonu pod tři hodiny však Soukup obsadil 20. místo v kategorii "PRO" s časem těsně pod 8:50. Vítězem závodu se stal Mathias Petersen, který v běžecké části odrazil útok Camerona Wurfa a získal další cenné vítězství. Wurf skončil na druhém místě a získal tak kvalifikaci na MS v Nice. Třetí místo obsadil Rakušan Enzenberger. Mezi ženami zvítězila Nizozemka Lotte Wilms s časem 8:56.

Závodu se tradičně zúčastnila početná česká výprava. Nejlepší výsledek v kategorii amatéru (M50-54) zaznamenal David Houska, který dokončil na 10. místě.


Ironman – Cairns

Na protější polokouli hostil australský Cairns další ročník Ironmanu. Češka Radka Kahlefeldt zaznamenala výjimečný výsledek, když skončila na druhém místě s časem 8:58. Takový čas je výsadou jen několika málo českých triatlonistek. Díky tomuto úspěchu si Radka zajistila start na prestižním závodu na Havaji. Radka měla v minulém roce startovat na Havaji, ale kvůli zdravotním problémům nakonec nezasáhla do závodu v Koně. V Cairns zvítězila Australanka Simson s impozantním časem 8:40. Kompletní trio nejlepších doplnila Penny Slater. V mužské kategorii ovládl závod Braden Currie, druhé místo obsadil jeho krajan Mckenna a třetí skončil Van Berkel.

Ironman 70.3 Luxembourg

Po účasti na Xterra triatlonu v Belgii zamířil Lukáš Kočař do nedalekého Lucemburska, tentokrát na tradiční silniční poloviční Ironman. Dlouho se pohyboval mezi první desítkou, ale vysoké teploty mu nakonec nedovolily udržet si místo a skončil na jedenácté pozici. Závod vyhrál Dán Miki Taaghold. Velmi dobře se vedlo i závodníkům s hendikepem Tománkovi a Švehlovi. Tománek ovládl svoji kategorii a zajistil si tak účast na MS v Nice.


Hodnocení:
Přečteno 1020x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.