Radka Kahlefeldt Vodičková neporazitelná i v roce 2019 na Ironman 70.3. Geelong. Série Challenge odstartovala závodem na Novém Zélandu.

19.02.2019 -
Radka si prodlužuje svoji sérii 6 vyhraných závodů z roku 2018 i do letošní sezony, kde zvítězila v Austrálii na polovičním Ironmanu Geelong 70.3. V mužské kategorii si pro vítězství doběhl Javier Gomez
Ironman 70.3 Geelong - half distance

Radka Kahlefeldt Vodičková nenechala nikoho na pochybách, že si skvělou formu z roku 2018 přenesla i do letošní sezóny. Ve velice silně nabitém startovním poli svedla tuhý boj s místní Ellie Salthouse, která držela vedoucí pozici až do 16km běžecké části. Poté se přes ní skvěle běžící Radka přehnala a ve svém tempu nepolevila až do cíle, kde měla náskok necelou minutu. Nejrychlejší běžecký čas dne zaznamenala američanka Beth McKenzie, která ale neudržela vysoké tempo na kole a poté jí její skvělý běh stačil pouze na čtvrtou pozici.

zdroj:ironman.com

Javier Gomez vyplaval na čele startovního pole spolu s Josh Amberger, na kole si pohlídal veškeré nástupy a pokusy o úniky a dojížděl se ztrátou pouze 5 vteřin na vedoucího závodníka. Nejrychlejším půl maratonem dne za 1:11 a celkovým časem 3:45 si doběhl pro vítězství s náskokem téměř čtyř minut na druhého Australana Josh Ambergera. Javier Gomez nám ukázal, že na středních tratích je jeden z nejlepších závodníků a tyto vzdálenosti by mohl pravidelně ovládat. V letošním roce se však chce Javier více zaměřit na olympijské závody ITU ve snaze získat kvalifikaci na olympijské hry v roce 2020

Challenge Wanaka - half distance

První závod letosni sezony serie Challenge family ovládl na Novém Zélandu místní borec Braden Currie, který v běhu musel dotahovat skvělého cyklistu Andrew Starykowitze, který i přes značný náskok po cyklistické části svoji pozici lídra neudržel a doběhl na druhém místě.

"Nebyl to ten nejlepší den, necítil jsem se tak skvěle, ale v běhu jsem se do toho dostal a dostal se do rytmu. Věděl jsem, že Starky bude těžkým soupeřem, a tak jsem v tempu pokračoval. Je to tak skvělé vyhrát a opravdu dobrý výsledek " řekl vítěz Currie po závodě.

Třetí se v závodě umístil Australan Matt Burton, který byl po plavecké části na osmém místě, ale skvělým výkonem na kole se posunul do boje o stupně vítězů.  V ženách zvítězila místní triatletka Hannah Wells, která o svém vítězství rozhodl až v závěrečném půlmaratonu, kde dokázala předběhnou o více jak minutu Meredith Kessler z USA i třetí britku Lauru Siddail..

Jediný český závodníků byl Honza Žoha, který ve své kategorii obsadil krásné šesté místo.

zdroj: facebook challenge wanaka