Passuello se veze na vítězné vlně, Potůčková je šestá – a nejen to nabídl Ironman Taiwan

12.04.2015 -
Letošní Ironman Taiwan nabídl strhující podívanou. Závodu dominoval Ital Passuello. V ženách se prosadila Američanka Griesbauer. Potůčková s Džalejem jsou v Top Ten. Více informací v článku.
Ironman Taiwan při svém debutu nabídl opravdu strhující podívanou. V mužském závodě dominovalo duo Passuello – Croneborg, kteří si to rozdali o vítězství. Nakonec se z prvního místa radoval bývalý profesionální cyklista Ital Domenica Passuello, který ale v tomto závodě neměl slabin. Po úctyhodné sólo jízdě na kole, Ital drží vysoké běžecké tempo. Marně se ho snaží dotáhnout Švéd Croneborg, který stahuje náskok kilometr za kilometrem avšak na Passuella to nestačí. Domenico Passuello si připisuje po vyhraném závodě v Malajsii další cenný triumf. Druhé místo obsadil Švéd Frederik Croneborg. Trio na stupních vítězů zkompletoval Američan Patrick Evoe. Výtečný výkon předved i Slovák Karol Džalaj, ten bojoval o první pětku, ale nakonec finišuje jako osmý muž. Dalším Čechem startující na Ironman Taiwan byl Josef Svoboda.

 V ženském závodě si suverénním počinem vedla Američanka Dede Greisbauer ta podobně jako vítěz mužského závodu Passuello dominovala v cyklistické části, kterou prolétla ve velkém stylu. Na závěrečný maratón Američanka již měla dostatečný náskok na své rivalky a do cíle přiběhla jako první. Jedenáct minut po Greisbauerové dobíhá Australanka Lee Duke. A o dalších sedm minut později další Američanka Kim Schwabenbauer. Dlouholetá česká reprezentantka Eva Potůčková, dříve Nováková navázala na loňskou veleúspěšnou sezónu a i zde na Ironman Taiwan si přivezla dobrou formu. Stejně jako Karol Džalaj i Eva bojovala o přední pozice. Nakonec Potůčková finišuje jako šestá žena celkového pořadí. Na sedmém místě mezi ženami dobíhá Slovenka Alena Stevens.

(domenico passuello - ilus fotka) 
Hodnocení:
Přečteno 872x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka