Passuello se veze na vítězné vlně, Potůčková je šestá – a nejen to nabídl Ironman Taiwan

12.04.2015 -
Letošní Ironman Taiwan nabídl strhující podívanou. Závodu dominoval Ital Passuello. V ženách se prosadila Američanka Griesbauer. Potůčková s Džalejem jsou v Top Ten. Více informací v článku.
Ironman Taiwan při svém debutu nabídl opravdu strhující podívanou. V mužském závodě dominovalo duo Passuello – Croneborg, kteří si to rozdali o vítězství. Nakonec se z prvního místa radoval bývalý profesionální cyklista Ital Domenica Passuello, který ale v tomto závodě neměl slabin. Po úctyhodné sólo jízdě na kole, Ital drží vysoké běžecké tempo. Marně se ho snaží dotáhnout Švéd Croneborg, který stahuje náskok kilometr za kilometrem avšak na Passuella to nestačí. Domenico Passuello si připisuje po vyhraném závodě v Malajsii další cenný triumf. Druhé místo obsadil Švéd Frederik Croneborg. Trio na stupních vítězů zkompletoval Američan Patrick Evoe. Výtečný výkon předved i Slovák Karol Džalaj, ten bojoval o první pětku, ale nakonec finišuje jako osmý muž. Dalším Čechem startující na Ironman Taiwan byl Josef Svoboda.

 V ženském závodě si suverénním počinem vedla Američanka Dede Greisbauer ta podobně jako vítěz mužského závodu Passuello dominovala v cyklistické části, kterou prolétla ve velkém stylu. Na závěrečný maratón Američanka již měla dostatečný náskok na své rivalky a do cíle přiběhla jako první. Jedenáct minut po Greisbauerové dobíhá Australanka Lee Duke. A o dalších sedm minut později další Američanka Kim Schwabenbauer. Dlouholetá česká reprezentantka Eva Potůčková, dříve Nováková navázala na loňskou veleúspěšnou sezónu a i zde na Ironman Taiwan si přivezla dobrou formu. Stejně jako Karol Džalaj i Eva bojovala o přední pozice. Nakonec Potůčková finišuje jako šestá žena celkového pořadí. Na sedmém místě mezi ženami dobíhá Slovenka Alena Stevens.

(domenico passuello - ilus fotka) 
Hodnocení:
Přečteno 872x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
21.9.23Dovolená i závod v Chorvatsku? Jubilejní desátý ročník triatlonu Zadarhalf je tady
15.9.23Honza Tománek o své mistrovské jízdě
13.9.23Bylo NICE důstojným dějištěm MS?
10.9.23Laidlow získal titul mistra světa, Frodeno ukončil svou kariéru
8.9.23Vzrušující atmosféra, ale i pohodové souboje ozdobily možná poslední GigaCzech v Mělníce
4.9.23Cyklistiku jsem si užil a s výkonem jsem spokojený!Běh byl ovšem těžký kalibr. Říká Honza Tománek po MS v Lahti
1.9.23GigaCzech v Mělníku odpočítává The Final Countdown. Nenechte si ho ujít
30.8.23Neustále hledáme ten dokonalý předpis a chceme věřit, že existuje. Říká Robert Kleiner
27.8.23Světové tituly v půlce si odvážejí Knibb a Bogen
24.8.23Vůbec jsem neměl představu, zda to půjde zvládnout, říká Petr Vabroušek