Passuello se veze na vítězné vlně, Potůčková je šestá – a nejen to nabídl Ironman Taiwan

12.04.2015 -
Letošní Ironman Taiwan nabídl strhující podívanou. Závodu dominoval Ital Passuello. V ženách se prosadila Američanka Griesbauer. Potůčková s Džalejem jsou v Top Ten. Více informací v článku.
Ironman Taiwan při svém debutu nabídl opravdu strhující podívanou. V mužském závodě dominovalo duo Passuello – Croneborg, kteří si to rozdali o vítězství. Nakonec se z prvního místa radoval bývalý profesionální cyklista Ital Domenica Passuello, který ale v tomto závodě neměl slabin. Po úctyhodné sólo jízdě na kole, Ital drží vysoké běžecké tempo. Marně se ho snaží dotáhnout Švéd Croneborg, který stahuje náskok kilometr za kilometrem avšak na Passuella to nestačí. Domenico Passuello si připisuje po vyhraném závodě v Malajsii další cenný triumf. Druhé místo obsadil Švéd Frederik Croneborg. Trio na stupních vítězů zkompletoval Američan Patrick Evoe. Výtečný výkon předved i Slovák Karol Džalaj, ten bojoval o první pětku, ale nakonec finišuje jako osmý muž. Dalším Čechem startující na Ironman Taiwan byl Josef Svoboda.

 V ženském závodě si suverénním počinem vedla Američanka Dede Greisbauer ta podobně jako vítěz mužského závodu Passuello dominovala v cyklistické části, kterou prolétla ve velkém stylu. Na závěrečný maratón Američanka již měla dostatečný náskok na své rivalky a do cíle přiběhla jako první. Jedenáct minut po Greisbauerové dobíhá Australanka Lee Duke. A o dalších sedm minut později další Američanka Kim Schwabenbauer. Dlouholetá česká reprezentantka Eva Potůčková, dříve Nováková navázala na loňskou veleúspěšnou sezónu a i zde na Ironman Taiwan si přivezla dobrou formu. Stejně jako Karol Džalaj i Eva bojovala o přední pozice. Nakonec Potůčková finišuje jako šestá žena celkového pořadí. Na sedmém místě mezi ženami dobíhá Slovenka Alena Stevens.

(domenico passuello - ilus fotka) 
Hodnocení:
Přečteno 871x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně