Michael Realert nabírá na formě a dál válcuje soupeře, Vodičková opět na bedně

16.11.2014 -
Zatímco v Evropě je klid, australská sezóna je v plném proudu. Vodičková se blýskla druhým místem v seriálu Challenge. Michael Raelert dál drtí soupeře a veze se na vítězné vlně. Čtete více.

Ironman 70.3 Ballatar patří mladšímu z bratrů Raelertových Michaelovi. Jako Fénix z popela se vzkřísil sympatický Němec. V Austrálii zaznamenal další suverénní vítězství a to čtvrté v řadě! Po zdravotních patáliích nabírá na výtečné formě. Ballatar byla jeho druhá australská zastávka a opět se žádné drama nekonalo. Druhé místo bral domácí Jemie Huggett, třetí místo patří australské hvězdě jménem Luke Bell. V ženách zvítězila Kanaďanka Melanie McQuaid, stříbro patří domácí Madeleine Oldfield a bronz má Němka Mareen Hufe.

Seriál Ironman pokračuje na dvou frontách. V Austrálii nás ještě čekají dva podniky: Ironman 70.3 Western Sydney a Ironman Western Australia. V Americe se koná Ironman Arizona s nabitou startovkou a oblíbený středoamerický Ironman Cozumel.

Konkurenční seriál Challenge nabídl půlku Challenge Shepparton, kterého se zúčastnila i Radka Vodičková s přítelem Bradem Kahlefeldtem.  V závodě dominoval domácí Josh Amberger. Druhý skončil právě přítel Radky Brad a třetí místo vybojoval olympionik Reudi Wild ze Švýcarska. Mezi ženami na pódiové umístění myslela Češka Radka Vodičková, která na poloviční distanci patří mezi světovou elitu. Mezi elitu patří i Australanka Annebel Luxford, která závod ovládla.  Radka Vodičková vybojovala druhé místo. Ze třetího místa se radovala domácí závodnice Michelle Wu. Belinda Granger ve své triatlonové derniéře obsadila čtvrté místo.

V seriálu Challenge nás čekají ještě tři podniky: Challenge Phuket, Challenge Florianopolis  a Challenge Bahrain.

Challenge Family oznámilo, že chystá nový formát závodů (kvalifikační po vzoru Ironman.com), který se zatím bude týkat pouze Ameriky a jakési Mistrovství světa se uskuteční na Challenge Knoxville, které bude 17. května. Challenge před několika měsíci se sdružil se seriálem REV3 a vznikla tak americká divize zvaná Challenge-familyamericas.

Pro Evropany je novinka, že ETU Mistrovství Evropy v roce 2016 se bude konat na Challenge Poznan (Polsko) V roce 2015 šampionát přivítá italské Rimini. Podrobný rozpis závodů, jak ze seriálu Ironman, tak Challenge publikujeme v nadcházejícím období. 


Hodnocení:
Přečteno 963x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně