Michael Realert nabírá na formě a dál válcuje soupeře, Vodičková opět na bedně

16.11.2014 -
Zatímco v Evropě je klid, australská sezóna je v plném proudu. Vodičková se blýskla druhým místem v seriálu Challenge. Michael Raelert dál drtí soupeře a veze se na vítězné vlně. Čtete více.

Ironman 70.3 Ballatar patří mladšímu z bratrů Raelertových Michaelovi. Jako Fénix z popela se vzkřísil sympatický Němec. V Austrálii zaznamenal další suverénní vítězství a to čtvrté v řadě! Po zdravotních patáliích nabírá na výtečné formě. Ballatar byla jeho druhá australská zastávka a opět se žádné drama nekonalo. Druhé místo bral domácí Jemie Huggett, třetí místo patří australské hvězdě jménem Luke Bell. V ženách zvítězila Kanaďanka Melanie McQuaid, stříbro patří domácí Madeleine Oldfield a bronz má Němka Mareen Hufe.

Seriál Ironman pokračuje na dvou frontách. V Austrálii nás ještě čekají dva podniky: Ironman 70.3 Western Sydney a Ironman Western Australia. V Americe se koná Ironman Arizona s nabitou startovkou a oblíbený středoamerický Ironman Cozumel.

Konkurenční seriál Challenge nabídl půlku Challenge Shepparton, kterého se zúčastnila i Radka Vodičková s přítelem Bradem Kahlefeldtem.  V závodě dominoval domácí Josh Amberger. Druhý skončil právě přítel Radky Brad a třetí místo vybojoval olympionik Reudi Wild ze Švýcarska. Mezi ženami na pódiové umístění myslela Češka Radka Vodičková, která na poloviční distanci patří mezi světovou elitu. Mezi elitu patří i Australanka Annebel Luxford, která závod ovládla.  Radka Vodičková vybojovala druhé místo. Ze třetího místa se radovala domácí závodnice Michelle Wu. Belinda Granger ve své triatlonové derniéře obsadila čtvrté místo.

V seriálu Challenge nás čekají ještě tři podniky: Challenge Phuket, Challenge Florianopolis  a Challenge Bahrain.

Challenge Family oznámilo, že chystá nový formát závodů (kvalifikační po vzoru Ironman.com), který se zatím bude týkat pouze Ameriky a jakési Mistrovství světa se uskuteční na Challenge Knoxville, které bude 17. května. Challenge před několika měsíci se sdružil se seriálem REV3 a vznikla tak americká divize zvaná Challenge-familyamericas.

Pro Evropany je novinka, že ETU Mistrovství Evropy v roce 2016 se bude konat na Challenge Poznan (Polsko) V roce 2015 šampionát přivítá italské Rimini. Podrobný rozpis závodů, jak ze seriálu Ironman, tak Challenge publikujeme v nadcházejícím období. 


Hodnocení:
Přečteno 965x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka