V Evropě pro letošek dobojováno - půlka na Lanzarote pro Corrala a Jerzyk, Barcelona pro Sergia Marquese a Evu Wutti. Lucie Reed ale senzačně pod 9hodin!

6.10.2013 -
Druhý ročník Ironman 70.3 ovládl Victor del Corral. V ženách si nejlépe vedla olympionička Agnieszka Jerzyk – řada Čechů si veze slot do Mont Trembland! Na Challenge Barcelona zvítězil Sergio Marques a Eva Wutti. Lucie Reed je druhá v novém osobáku. Za ,,teplem´´ vyrazila i početná česká výprava. Těmito závody evropská sezóna končí. Více informací v článku.

Ironman 70.3 Lanzarote

Druhý ročník Ironman 70.3 Lanzarote ovládl domácí závodník Victor Del Corral. Minulý rok se musel spokojit s pátým místem celkového pořadí, kde zaúřadoval Ivan Raňa. Ten ale letos ve startovní listině chyběl, neboť se připravuje na blížící se Mistrovství světa na Havaji. Druhé místo obsadil Clarke Will a třetí příčku bral Domenico Passuello. V ženách si pro vítězství doběhla Polka Agnieszka Jerzyk, účastnice Olympiády v Londýně, kde obsadila 21. místo. Druhé místo za Jerzyk brala Danne Boterenbrood a bronzovou příčku obsadila Susie Hignett.

České stopy:

Česká republika zaznamenala kvalitní umístění ve věkových kategoriích. Lukáš Vaněček v nejmladší věkové kategorii M18 obsadil 11. místo. Roman Malivánek se opět kvalifikoval na Mistrovství světa v půlce, které se příští rok uskuteční v kanadském Mont Trembland. Petra Jiránková obsadila 5 místo ve své věkové kategoriil.  Jan Tománek při své premiéře obsadil třetí místo v Handcycle.!

Challenge Barcelona

Jindy slunná Barcelona, letos přivítala účastníky deštěm. V mužském závodě se představila špička, která letos nejede na Havaj. Od plavecké části se do čela dostal silný cyklista Konstantin Bachor, který absolvoval cyklickou část v rychlém čase (4:14). V běžecké části si ale svižná cyklistika vzala svojí daň a neubránil se útoku ani Brita Toma Loweho ani Španěla Sergia Marquese, který zvítězil v novém osobním rekordu 8:05.  Na druhém místě závod dokončil Tom Lowe, třetí místo bral Němec Bachor. V ženách se v Barceloně představila Lucie Reed, Eva Wutti či letošní vítězka z Czechmana Anett Finger. Lucie Reed vedla po plavecké části a rozjela cyklistickou část velmi svižně (4:51). O ještě drsnější tempo na kole se postarala super cyklistka Eva Wutti (4:46), na které nebylo znát únavy a závěrečný maratón zvládla pod 3 hodiny (2:57)! V cíli se objevila v čase 8:51! Lucie Reed závod dokončila na druhém místě o šest minut za Wutti a tím si splnila dlouholetý sen – zajet ironmana pod 9 hodin! (8:57,49).  Trojici nejlepších na pódiu doplnila Tina Bonan (9:23)

České stopy:

JAN ŠNEBERGER - 9:29:38 

Martin Krupička - 9:44 

Daniel Tkáč – 9:54

Petr Trčka – 10:35

Tomáš Novotný 12:24

Václav Jukl

Phil Mlčoch

Výsledky ZDE

Příští týden se můžeme těšit na Mistrovství světa na Havaji! 

Hodnocení:
Přečteno 846x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
21.9.23Dovolená i závod v Chorvatsku? Jubilejní desátý ročník triatlonu Zadarhalf je tady
15.9.23Honza Tománek o své mistrovské jízdě
13.9.23Bylo NICE důstojným dějištěm MS?
10.9.23Laidlow získal titul mistra světa, Frodeno ukončil svou kariéru
8.9.23Vzrušující atmosféra, ale i pohodové souboje ozdobily možná poslední GigaCzech v Mělníce
4.9.23Cyklistiku jsem si užil a s výkonem jsem spokojený!Běh byl ovšem těžký kalibr. Říká Honza Tománek po MS v Lahti
1.9.23GigaCzech v Mělníku odpočítává The Final Countdown. Nenechte si ho ujít
30.8.23Neustále hledáme ten dokonalý předpis a chceme věřit, že existuje. Říká Robert Kleiner
27.8.23Světové tituly v půlce si odvážejí Knibb a Bogen
24.8.23Vůbec jsem neměl představu, zda to půjde zvládnout, říká Petr Vabroušek