V Evropě pro letošek dobojováno - půlka na Lanzarote pro Corrala a Jerzyk, Barcelona pro Sergia Marquese a Evu Wutti. Lucie Reed ale senzačně pod 9hodin!

6.10.2013 -
Druhý ročník Ironman 70.3 ovládl Victor del Corral. V ženách si nejlépe vedla olympionička Agnieszka Jerzyk – řada Čechů si veze slot do Mont Trembland! Na Challenge Barcelona zvítězil Sergio Marques a Eva Wutti. Lucie Reed je druhá v novém osobáku. Za ,,teplem´´ vyrazila i početná česká výprava. Těmito závody evropská sezóna končí. Více informací v článku.

Ironman 70.3 Lanzarote

Druhý ročník Ironman 70.3 Lanzarote ovládl domácí závodník Victor Del Corral. Minulý rok se musel spokojit s pátým místem celkového pořadí, kde zaúřadoval Ivan Raňa. Ten ale letos ve startovní listině chyběl, neboť se připravuje na blížící se Mistrovství světa na Havaji. Druhé místo obsadil Clarke Will a třetí příčku bral Domenico Passuello. V ženách si pro vítězství doběhla Polka Agnieszka Jerzyk, účastnice Olympiády v Londýně, kde obsadila 21. místo. Druhé místo za Jerzyk brala Danne Boterenbrood a bronzovou příčku obsadila Susie Hignett.

České stopy:

Česká republika zaznamenala kvalitní umístění ve věkových kategoriích. Lukáš Vaněček v nejmladší věkové kategorii M18 obsadil 11. místo. Roman Malivánek se opět kvalifikoval na Mistrovství světa v půlce, které se příští rok uskuteční v kanadském Mont Trembland. Petra Jiránková obsadila 5 místo ve své věkové kategoriil.  Jan Tománek při své premiéře obsadil třetí místo v Handcycle.!

Challenge Barcelona

Jindy slunná Barcelona, letos přivítala účastníky deštěm. V mužském závodě se představila špička, která letos nejede na Havaj. Od plavecké části se do čela dostal silný cyklista Konstantin Bachor, který absolvoval cyklickou část v rychlém čase (4:14). V běžecké části si ale svižná cyklistika vzala svojí daň a neubránil se útoku ani Brita Toma Loweho ani Španěla Sergia Marquese, který zvítězil v novém osobním rekordu 8:05.  Na druhém místě závod dokončil Tom Lowe, třetí místo bral Němec Bachor. V ženách se v Barceloně představila Lucie Reed, Eva Wutti či letošní vítězka z Czechmana Anett Finger. Lucie Reed vedla po plavecké části a rozjela cyklistickou část velmi svižně (4:51). O ještě drsnější tempo na kole se postarala super cyklistka Eva Wutti (4:46), na které nebylo znát únavy a závěrečný maratón zvládla pod 3 hodiny (2:57)! V cíli se objevila v čase 8:51! Lucie Reed závod dokončila na druhém místě o šest minut za Wutti a tím si splnila dlouholetý sen – zajet ironmana pod 9 hodin! (8:57,49).  Trojici nejlepších na pódiu doplnila Tina Bonan (9:23)

České stopy:

JAN ŠNEBERGER - 9:29:38 

Martin Krupička - 9:44 

Daniel Tkáč – 9:54

Petr Trčka – 10:35

Tomáš Novotný 12:24

Václav Jukl

Phil Mlčoch

Výsledky ZDE

Příští týden se můžeme těšit na Mistrovství světa na Havaji! 

Hodnocení:
Přečteno 848x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.