Boj na dvou frontách: pojede se o tituly ve sprintu i ve středním triatlonu

26.08.2021 -
Během jediného dne se rozhodne o titulech mistrů republiky hned na dvou tratích: při závodu INTERTECH TRIATHLON SUPERPRESTIGE Brno se pojede o tituly ve sprintu, ve Žďáru nad Sázavou pak kultovní Pilman představí letošní republikové šampiony v polovičním ironmanu.

Závod na Brněnské přehradě má úžasnou tradici! Poprvé se konal v roce 1993, letos se tak uskuteční už jeho 29. ročník. Sedmkrát byl přitom součástí Evropského poháru, dvakrát byl zařazen do Světové série a čtyřikrát se konal jako Evropský pohár juniorů. Letos se uskuteční nejen jako Mistrovství ČR ve sprint triatlonu, ale také jako součást Českého poháru v olympijském a sprint triatlonu. 

INTERERTECH TRIATHLON SUPERPRESTIGE Brno je úzce spojen s brněnským triatlonovým klubem, za který závodí celá řada elitních reprezentantů. Ani letos tak nebude v Brně chybět dlouhodobě nejlepší česká triatlonistka Vendula Frintová, v barvách domácího Konrad Tools Teamu ovšem figurují na startovní listině i další favorité: reprezentanti Alžběta Hrušková a Jan Čelůstka nebo nejlepší Slovenka Romana Gajdošová. O titul ve sprint triatlonu se porve také další reprezentant Lukáš Červenka. 

Centrum závodu se bude nacházet v blízkosti hotelu Santon – jen pár desítek metrů od něho závodníci odstartují plaveckou část o délce 750 metrů. Následně se na kole vydají na Starou dálnici, kde absolvují 20km trať rozdělenou do tří okruhů. 5km běh se skládá ze dvou okruhů. 

OPEN závod pro veřejnost, který je součástí KALÁB Triatlonové ligy, odstartuje v 10 hodin. Hlavní závod žen je naplánován na 12:30, muži se vydají na trať o dvě hodiny později. 


Kdo bude šampionem ve středním triatlonu? 

O nových mistrech republiky na střední trati se rozhodne ve Žďáru nad Sázavou, kde se uskuteční Pilman Triatlon. Zatímco jednoznačnou favoritkou ženského závodu je Simona Křivánková, která loni naprosto suverénním způsobem ovládla celý Český pohár v dlouhém triatlonu, v kategorii mužů největší jména chybí. Tomáš Řenč má za sebou Ironmana v Kodani, Jakub Langhammer se představí na šampionátu série Challenge Family v Šamoríně, mezi účastníky zatím nefigurují ani jména Lukáše Kočaře, který minulý víkend startoval na evropském šampionátu XTERRA, nebo Pavla Wohla. 

Mezi aspiranty na vítězství tak zcela jistě budou patřit nestárnoucí Petr Vabroušek, Matěj Burian, který vybojoval druhé místo na nedávném závodě v Mostě, Jan Šneberger nebo David Jílek. Nebo překvapí někdo jiný? 

Rozhodne se v nejbližším okolí Pilské nádrže, v jejíž vodě účastníci odplavou 1900 m. Následně se vydají na 90km cyklistickou část, v rámci které absolvují tři okruhy s celkovým převýšením 1100 metrů. A nakonec je čekají tři sedmikilometrové běžecké okruhy. 

Start hlavního závodu je naplánován na 11. hodinu, štafety se vydají do plavecké části o deset minut později.

Hodnocení:
Přečteno 780x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
2.6.23Je to "triatlonový jackpot", okomentovala Jana Richtrová své zařazení do Zwift Academy Tri
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri
12.5.23Chybělo málo a mohl jsem slavit podstatně víc, říká Kočař po MS Ibiza
9.5.23Trenéři si svá "trenérská tajemství" bohužel nechávali sami pro sebe. Říká Luboš Bílek