MISTRY REPUBLIKY V ZIMNÍM TRIATLONU JSOU KOČAŘ A BRYCHTOVÁ

3.03.2019 -
KARLOVA STUDÁNKA, 2. března 2019 – První mistrovské tituly roku 2019 jsou rozdány. Českými šampiony v zimním triatlonu se v sobotu 2. března v okolí Pradědu stali Lukáš Kočař a Anna Brychtová, kterou porazila jen Slovenka Margareta Bíčanová.

Na Jesenickém zimním triatlonu, který se konal jako mistrovství Česka i Slovenska, čekalo na závodníky nejprve 8,5 km dlouhé stoupání na horském kole z Karlovy Studánky až ke Kurzovní chatě. Zde nazuli běžky a absolvovali dva čtyřkilometrové okruhy. Pětikilometrový běh je pak zavedl na vysílač Praděd a zpět do cíle ke Kurzovní chatě.

„Byla docela zima. Hlavně z kola jsem měl úplně omrzlé ruce,“ vyprávěl Lukáš Kočař. „Nejsem úplně dobrý běžkař, takže jsem byl docela rád, že před závodem napadlo asi pět centimetrů nového sněhu, takže to moc nejelo a ve sjezdu jsem se tolik nebál.“

Lukáš Kočař v úvodu závodu prokázal své cyklistické kvality, takže získal před soupeři přibližně dvouminutový náskok. Ten se ale na běžkách rozplynul a Kočař se propadl na průběžné třetí místo. „Na běžkách jsem se docela trápil, ale ztráta nakonec nebyla tak velká, aby se v běhu nedala stáhnout. Ještě u vysílače jsme byli všichni tři spolu. V seběhu se mi ale podařilo odpoutat a rozhodnout,“ líčil průběh závodu Lukáš Kočař.

Nakonec zvítězil s náskokem 30 vteřin na Vojtěcha Bednarského a více než dvou a půl minuty na Lukáše Kristejna.

V závodě žen se od začátku držela na čele dvojice Margareta Bíčanová – Anna Brychtová. „Na běžkách jsem ale trpěla. Přitom jsem se na ně ráno těšila, protože byl super sníh a krásně urolbovaná trať. Jenže pak se to rozjezdilo a při závodě už to bylo měkké a někde se vytvořily ledové plotny. Takže mi soupeřka ujela,“ líčila závod ze svého pohledu Anna Brychtová. „Běh už pak byl za odměnu. Věděla jsem, že Slovenku nedoběhnu a na ostatní holky mám dostatečný náskok,“ dodala.

Vítězství v závodě si připsala Slovenka Margareta Bíčanová v čase 1:43:57. Anna Brychtová na ni ztratila 3 minuty a 38 sekund a vybojovala český titul. České stříbro si odvezla Klára Kubínová, bronz Jana Machová.

Jesenický zimní triatlon, 2. března

Muži: 1. Lukáš Kočař 1:22:02, 2. Vojtěch Bednarský 1:22:33, 3. Lukáš Kristejn 1:24:36

Ženy: 1. Margareta Bíčanová 1:43:57, 2. Anna Brychtová 1:47:35, 3. Klára Kubínová 1:58:12, 4. Jana Machová 1:58:44