Výsledkový servis předposledního zářijového víkendu

21.09.2015 -
Ironman 70.3 Lanzarote byl s účastí zvučných jmen, kteří ladí na Havaj. V chorvatské Pule se konal premiérový ročník bez přítomnosti profesionálů, kde Češi zazářili. Na exotickém Cozumelu se rovněž závodilo ze seriálu Ironman 70.3. Čtete více

Lanzarote je oblíbenou destinací v zimní přípravě řady profesionálních, ale i amatérských triatlonistů. Klub La Santa se stal zvučným jménem a zázemím, kde se o tréninkové dávky stará nejeden bývalý profesionál a právě La Santa hostí dvě významné triatlonové události – Ironman Lanzarote, což je evropský otevírák sezóny a Ironman Lanzarote 70.3, což byl donedávna závírák evropské sezóny. Letos Lanzarote 70.3 mělo silné zastoupení v profesionálním poli – řada závodníků závod bere jako poslední test před blížící se Havají a kde nejlépe otestovat jízdu ve větru než na větrném Lanzarote. Z vítězství v mužském závodě se radoval Španěl Eneko Llanos. V těsném závěsu za legendárním Španělem dokončil Francouz Romain Guillaume. Třetí muž na pódiu byl jeho krajan Antony Costes. V ženách si suverénním způsobem vedla Britka Jodie Swallow. Druhá Francouzka Collonge za Britkou zaostala o více než 13 minut. Třetí byla k radosti domácích Saleta Castro.

Očekávaný závod v chorvatské Pule se odehrával bez přítomnosti profesionálních závodníků, za to s hojnou českou účastí. Nejlepším Čechem byl mladý Jakub Langhammer, který obsadil v kategorii M18 2. místo. Vystoupení ostatních Čechů:

M25-29. Martin Olšan (4. místo), Jan Tománek (1. místo MHC), Petr Havlík (90.) Lukáš Semela (117.)

F30: Pavlína Švadlenková (3. místo), Jana Šimánková (7. místo), Gabriela Hejtíková (12.), Dagmar Mostecká (20.)

M30: Tomáš Smolík (67.), Lukáš Lachoun (76.), Lukáš Lipták (91.)

M35: Radek Holinka (14), Jiří Lysý (109.), Josef Svoboda (118.), Tomáš Kroupa (141.)

F35: Hana Storeli (25.)

M40: Roman Malivánek (5.), Petr Zlatuška (23.), Miroslav Buriánek (65.), Miloš Dvořák (67.), Jindřich Radisch (75.), Aleš Kodat (164.), Phil Mlčoch (201.)

F40: Zuzana Ernestová (13.)

M45: Vlado Pešek (20.), Jaroslav Paroulek (100.), Pavel Novák (121.), Petr Severýn (202.)

F45: Šárka Miková (13.), Marcela Mlčochová (21.)

M50: Libor Vavak (24.)

M55: Petr Šimek (6.)

M60: Miloš Trpišovský (9.)

Ironman Cozumel 70.3  - svěřenec Luboše Bílka Andy Boecherer opanoval letošní ročník Ironman 70.3 Cozumel. Druhé místo bral Kanaďan Cody Beals, třetí byl veterán Viktor Zemtsev. V ženách se v dobré formě předvedla Švýcarka Celine Schaerer. Druhé místo brala Jaenni Seymour. Trio nejlepších doplnila Geogia Stott.