Mistry ČR v aquatlonu jsou Kuříková a Powada, finanční prémie pro olympionika Micku

19.04.2015 -
Mistrovské tituly v aquatlonu vybojovali v Jablonci nad Nisou Petra Kuříková a Jakub Powada. Závod s názvem Skupina ČEZ MČR v AQUATLONU Jablonec nad Nisou 2015 byl zároveň čtvrtým dílem Českého poháru v aquatlonu a českému olympionikovi v plavání Janu Mickovi přinesl díky pokoření časového limitu finanční prémii firmy Equica.

V Jablonci se závodilo v kombinaci plavání a běhu a na dospělé kategorie čekaly tratě 800 metrů plavání a 5 kilometrů běhu. Opět byla vypsána speciální finanční prémie firmy Equica pro nejrychlejší plavce.

Ten, kdo by zdolal 800 metrů v čase pod 8:15, se mohl těšit na prémii firmy Equica ve výši 10 tisíc korun. A tento limit s přehledem překonal olympionik a držitel dvou českých rekordů v plavání Jan Micka. Trať 800 metrů pokořil v bazénu za 7:54. V pětikilometrovém běhu už těm nejrychlejším nestačil a obsadil celkové 10. místo.

V Jablonci bylo velmi chladno a běžecká část probíhala za těžkých podmínek v silném větru, kdy občas poletoval i sníh. Mezi muži byl po Mickovi druhým nejrychlejším plavcem Jakub Powada. Téměř stejný čas měl i Lukáš Červenka.

O titulu se rozhodovalo na atletickém oválu a pro vavříny si doběhl právě Powada, který se tak stal národním šampionem. Díky nejrychlejšímu běhu se na celkové druhé místo vyšvihl František Linduška, třetí skončil Filip Václavík.

Mezi ženami potvrdila roli favoritky obhájkyně loňského titulu Petra Kuříková. Byla nejrychlejší v plavecké části a vítězství si pohlídala i na dráze. Celkově druhá Jitka Šimáková byla sice v běžecké části aktivní, ale Kuříková si ji utéct nenechala. Třetí skončila Romana Gajdošová.

„Mám velkou radost, že jsem obhájila titul a zároveň vyhrála na domácí půdě. S plaveckým časem jsem úplně spokojená nebyla, ale pocitově jsem na vodě spíš klouzala a nedala jsem do plavání takové úsilí, které by bylo k lepšímu času potřeba. Na běh jsem nastupovala s nejlepším plaveckým časem a vývoj běžecké části měly tedy v rukách spíš moje soupeřky. Nechala jsem je určovat tempo a čekala, jak moc se budou snažit mě setřást. To se jim však nepovedlo a já si mohla užít vítězný doběh na domácím stadionu,“ zhodnotila závod vítězka Kuříková.

Výsledky: MČR v aquatlonu, 4. díl Českého poháru v aquatlonu, Jablonec

Muži: 1. Jakub Powada 24:38,5, 2. František Linduška 25:02,5, 3. Filip Václavík 25:43,3.

Ženy: 1. Petra Kuříková 28:10,6, 2. Jitka Šimáková 28:19,4, 3. Romana Gajdošová 28:49,1.