Víkend byl znamení velkých triatlonových bitev

29.03.2015 -
Triatlonem přenabitý byl poslední březnový víkend. Hvězdy světového triatlonu se utkaly napříč distancemi. Zazářil Frodeno, Lierde a Brownlee. Skvělý výkon předvedla i Vendula Frintová. Čtete více

Ironman 70.3 California Oceanside

Nabitá startovní listina byla zárukou skvělé podívané, ve které měl hrát hlavní roli uzdravený Jan Frodeno. Vytáhlý Němec se vrátil na triatlonová kolbiště po nepříjemném pádu, při kterém utrpěl zranění pánve. Vyzyvatelem mu byl domácí Andy Potts. Vysoké ambice neskrýval ani Kanaďan Lionel Sanders. Všichni tři zmiňovaní nakonec stanuli na stupních vítězů. Na stupínku nejvyšším se tyčil Jan Frodeno, který o svém triumfu rozhodl díky nekompromisnímu pojetí běžecké části. Druhé místo obsadil domácí Andy Potts. Bronz patří Sandersovi, který opět předvedl nadlidský cyklistický výkon, ve kterém Frodenovi nadělil necelých pět minut (2:04).

V ženách se z vítězství radovala domácí závodnice Heather Jackson. Druhé místo obsadila kanadská stár Heather Wurtele. Trojici nejlepších doplnila pak Britka Holly Lawrence.

Ironman South Africa – mistrovství kontinentu

Druhý díl kontinentálního mistrovství hostil Port Elizabeth v Jižní Africe. Stejně jako minulý týden v Melbourne, tak i Ironman South Africa přilákal světovou špičku. Hlavní hvězdou závodu byl havajský vítěz z roku 2013 Belgičan Frederik Van Lierde. Vysoké závodní ambice ale měli i další světová jména dlouhého triatlonu jako je Raňa, Aernouts, Llanos či Cunnama. Lierde ale v Africe měl svůj den a potvrdil pověst závodníka, který nemá slabinu. Boj se strhl mezi Raňou a Aernoutsem o druhé a třetí místo. V tomto souboji nakonec zvítězil Ivan Raňa, který finišoval na druhém místě s propastnou ztrátou na Lierdeho (+14min). Bronz patří Bartu Aernoutsovi. Ženský závod opanovala favoritka Jodie Swallow, která zná ten pocit, jaké je to zvítězit na Ironman South Africa. Druhé místo brala její krajanka Lucy Gossage (+4min). Britský triumf dovršila Susie  Cheetham. Na takřka domácí půdě se představila Česka Lucie Zelenková Reed, u které ale ve výsledkové listině svítí nepopulární DNF.

Ve věkové kategorii M30-34 na výborném šestém místě finišoval Milan Merva. Petr Zajíček v kategorii M40-44 obsadil 29. místo. Marek Peterka (M45-49) je 15.

Olympijský triatlon ITU Auckland

Mužský závod ovládl mladší z bratrského dua Brownlee – Jonathan. Ten si díky drtivému běhu připsal první letošní triumf ve světovém poháru. Druhé místo obsadil Javier Goméz. Třetí místo vybojoval Francouz Pierre Le Corre. Výborný počin v podobě sedmého místa zaznamenal Slovák Varga. Jan Čelůstka u protinožců finišoval jako 35. muž v celkovém pořadí. Mezi ženami vévodila suverénní Američanka Jorgensen. Jako druhá finišovala její krajanka Katie Zaferes. Bronz má domácí Andrea Hewitt. Fanstastický výkon předvedla Češka Vendula Frintová, která vybojovala 4. místo.

Challenge Batenmans Bay (half)

Challenge Family mělo na programu půlku v Austrálii. Mezi ženami se v dobré formě předvedla veteránka Yvonne Van Vlerken. Druhé místo brala domácí Liz Blatchford, třetí místo má zkušená Američanka Mery Beth Ellis. Mužský závod k radosti domácího publika ovládl Sam Appletin. Druhý byl Peter Robertson. Trojici nejlepších doplnil Němec a přítel Van Vlerken Per Bittner.