Best of Češi v zahraničí – ženy

23.12.2014 -
Přinášíme Vám výběr BEST OF českých závodnic v sezóně 2014. Vychutnejte si znovu úspěchy uplynulé sezóny.

Radka Vodičková

Sláva a věhlas Radky Vodičkové rok od roku stoupá, stejně jako její výkonnost. Letos se Radka představila ve výtečné formě na závodech ze seriálu Challenge i Ironman 70.3. Zde se podívala na stupně nejvyšší. Na MS v 70.3 patřila Vodičková do úzkého výběru top favoritek na světový titul. V konečném účtování obsadila šesté místo. Radka Vodičková patří aktuálně mezi největší jména českého triatlonu na bezhákových závodech na olympijských i středních tratích. Nedávno se rodačka z Jablonce nad Nisou nechala slyšet, že pošilhává i po výzvě jménem Ironman.

Vendula Frintová

Vendula Frintová v letošní sezóně zaznamenala vzrůst výkonnosti a v závodech Světového poháru se pravidelně umisťovala v první desítce. Frintové vyšlo i velkolepé světové finále v kanadském Edmontonu, kde obsadila 11. místo v celkovém pořadí. V ITU Rankingu nyní drží 12. místo.

Helena Erbenová        

Helena Erbenová je světovým esem v terénním triatlonu. Bývalá reprezentantka v běžeckém lyžování je fenoménem v seriálech Xterra, či TNatura. Helena se letos mimo jiné blýskla třetím místem na Mistrovství světa v ITU Cross triathlonu. Na havajském Maui, kde se tradičně koná MS v Xteře Helena brala páté místo mezi ženami profesionálkami.

Tereza Zimovjanová

Mladá závodnice, která teprve sbírá zkušenosti, se letos prosadila na ME v německém Kolíně nad Rýnem. V evropské konkurenci závodnic nenašla přemožitelku na tratích aquatlonu.

Eva Potůčková

Eva Nováková Potůčková je stálicí českého triatlonu. Po nucené mateřské přestávce se plzeňská rodačka opět vrací do výborné formy. Na Challenge Vichy Eva zazářila, obsadila třetí místo mezi ženami. Na MS v dlouhém triatlonu v čínské Weihai se Nováková vměstnala do Top 5.

Jana Richtrová

Česka žijící v Americe patří mezi vycházející hvězdy na dlouhých tratích. Loni na sebe upoutala na Ironman Cozumel. Letos na MS v Ironman 70.3 v Mont Tremblant se umístila ve své věkové kategorii na šestém místě. Na Havaji pak Richtrová obsadila top ten (F30-34) a veleúspěšnou sezónu dovršila na Ironman Cozumel, kde svoji věkovou kategorii ovládla.

Tamara Maxantová

Tamara Maxantová se blýskla vítězstvím ve své věkové kategorii na Ironman Klagenfurt (F30-34). Na prestižním evropském podniku prolomila hranici deseti hodin (9:50,49) a vybojovala si právo startu na Havaji. Na MS v Koně se Češce žijící v Irsku moc nedařilo, přesto úspěšně dokončila.

 

Hodnocení:
Přečteno 1222x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu