10. ročník Krušnomana odstartuje ČP na dlouhých tratích! Tradiční duatlon patří k nejtěžším v Evropě

6.05.2014 -
V sobotu 10. května startuje oblíbená série FORD CZECHMAN TOUR Českého poháru v dlouhém triatlonu a duatlonu a první závodem je tradiční Krušnoman v Klínech. Jubilejní 10. ročník bude rekordním, už nyní je ve startovní listině hlavního závodu 135 jmen.
Hlavní závod Krušnoman Long Distance Duathlon se pojede na tratích 5km běhu, 80km na kole a 15km běhu. Pořadatelé ale připravili i kratší variantu 5km běh, 26km cyklistika, 2,5km běh. Pochopitelně se nezapomnělo na děti. „Dopoledne jsou na programu závody dětí do 15 let a tam očekáváme velkou účast jak dětí závodníků, tak i dětí z místních škol. Závod dětí je navíc součástí Nadace Albert triatlonisty Tomáše Slavaty,“ prozradil ředitel závodu Tomáš Langhammer. Děti pojedou horský mini duatlon na sjezdovce. Krušnoman duatlon v Klínech se řídí heslem: „My jsme jiný duatlon, my nejsme klasický duatlon, který se jezdí po rovině!“ A ředitel Langhammer k tomu dodává: „Krušnoman duatlon je mezi třemi nejtěžšími dlouhými duatlony v Evropě a je to závod, který nemá limity. Cyklistická část je po velmi kvalitním asfaltu s velkým převýšením, běžecká část pak po sjezdovkách Sportareálu Klíny a po singltrackách.“ Krušnoman při svém jubilejním desátém ročníku pokoří rekord v počtu startujících a startovní pole bude hodně nabité. „Už teď je v hlavním závodě přihlášeno 135 závodníků. Pozvali jsme všechny vítěze loňských ročníků a startovka je dost nabitá. Mezi hvězdy závodu patří Petr Vabroušek, Tom Vandenbussche z Belgie, Jan Wainer, Rudolf Cogan, Lukáš Polan, Lukáš Slatinský a Standa Cibulka. Z žen dorazí všechny vítězky, takže boj bude otevřený a nemá jasnou favoritku,“ prozradil Langhammer, který vyzdvihl vysoké kvality Krušnomana. „Připraveno je bohaté občerstvení, v cíli je sprcha, což je u velkého počtu závodů v ČR jen sen. Také budou k dispozici masérky a whirlpool. Tuhle kombinaci u nás nemá žádný závod Českého poháru, na Slovensku jen Slovakman,“ dodal Langhammer. Krušnomana čeká kromě vyhlášení vítězů ještě jedna ceremonie. „V den závodu budou do Síně Slávy uvedeni závodníci, kteří absolvovali všech 10 ročníků. Standa Cibulka nejst. a Petr Švarc.,“ uzavřel Langhammer s tím, že obrovské poděkování patří Sportareálu Klíny, panu Ing. Josefu Dlouhému, všem partnerům závodu a partnerům pořádající Agentury Czechman.


Hodnocení:
Přečteno 457x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové