Výsledky z víkendového dění

23.09.2013 -
Radka Vodičková pokračuje v americké krasojízdě a panuje na Rev3 Branson triathlon. Vabroušek je jedenáctý na Ironman Lake Tahoe, kde vítězí Chris McDonald a Asa Lundstrom. Ospalý vyhrává Pays d´Aix a poodhaluje další plány v sezóně 2013! James Cunnama dominuje na Cozumelu 70.3. Podrobně v článku

Americká série REVOLUTION3

Americká série Revulution3 (REV3) pokračovala dalším podnikem. V mužském závodě se nejlépe dařilo domácímu Benu Hoffmanovi. Ostřílený triatlonista a několikanásobný šampión, který dominuje převážně na půlkách, byl nejlepší i teď o víkendu v Bransonu. V ženách jasně zvítězila Radka Vodičková (4:36) nad domácí Jennifer Spieldennam.

Ironman Lake Tahoe

Prvního ročníku náročného amerického ironmanu se zúčastnil i Petr Vabroušek. S vidinou, že ti nejlepší směřují formu k Havaji, měl zálusk na dobré umístění. V Lake Tahoe se sešlo velmi silné pole profesionálů. Hlavními favority byli Tweilsiek,Gambles, Stein,Guillaume či Mcdonald. Poslední jmenovaný zaskočil startovní pole a převahou dvou minut zvítězil na premiérovém ročníku (8:55). Na Petra Vabrouška dolehlo vysokohorské prostředí a do cíle se protrápil v čase 10:25 na celkovém 31.místě.  V ženách se radovala Asa Lundstrom (9:58).

Ironman 70.3 Cozumel

V krásném prostředí střední Ameriky se konal čtvrtý ročník Ironman 70.3 Cozumel. Startovní listina čítala taková jména jako je vicemistr světa v půlce Terenzo Bazzone, vítěz z Wiesbadenu Ritchie Nicholls, mistr světa v olympijském triatlonu z roku 2006 Tim Don či loňský vítěz z Rothu James Cunnama. Jihoafričan Cunnama závod ovládl, zvítězil o necelou minutu před Bozzonem. Třetí místo bral Matt Chrabot. V ženách vyhrála Annabel Luxford, před čerstvou mistryní světa v půlce Melissou Hauschildt. Třetí příčku obsadila Švýcarka Daniela Ryf.  Přítelkyně vítěze Cunnami Jodie Swallow brala 4. místo.

Ironman 70.3 Pays d´Aix

Filip Ospalý triumfoval ve Francii před španělským duem Molis-Corral. V ženách svůj debut ve vítězství proměnila Britka Susie Hignett. Více informací o závodě ZDE. Filip Ospalý ale v sezóně pokračuje a veškerou přípravu směřuje na svoji premiéru na ironmanu. Je registrovaný na Ironman Florida. Je to dobrá volba, protože Ironman Florida se již počítá do Kona Pro Rankingu na příští rok. Největší jména odpočívají po Havaji (ikdyž minulý rok to tak nevypadalo a padlo zde cyklistické ironmanské maximum 4:04).

Olympijský triatlon Peking

Zde vítězí novopečený mistr světa Javier Goméz a olympijská medailistka z Londýna Lisa Norden. Po ne zcela vydařeném MS v Las Vegas si zde spravila chuť a s převahou více než dvou minut suverénně vítězi.