Výsledky dění z ironmanských kolbišť

8.09.2013 -
Tento víkend byl nabitý závody, ať už ze seriálu Ironman, Challenge či závody, které nepatří do žádného seriálu. Některým Čechům se podařilo zajet kvalitní výsledek, někteří se podívali na pódium. Více informací v článku.

Ironman 70.3 Luxembourg

První ročník půlky v Lucembursku byl v kolizi s termínem konání Mistrovství světa v Las Vegas, a proto se startovní listina nehemžila zvučnými jmény těch nejvyšších kvalit. Přesto nebyla nouze o zajímavou podívanou. Závod stylem start-cíl ovládl belgický talent Axel Zeebroek (3:49) a svým cílovým časem stanovil laťku na příští ročník. Druhé místo, díky nejrychlejšímu běhu dne, vybojoval Němec Patrick Lange a třetí místo bral vítěz z Pescary Horst Reichel. V ženách těsně vyhrála Belgičanka Sofie Goos (4:21) před Britkou Sussie Hignett . Němka Astrid Ganzow brala třetí místo. Jana Candrová se v Lucembursku umístila jako sedmá v kategorii profi.

David Sajner 6. v AG, 66 celkově (4:26)

Filip Morch 22.v AG, 146 celkově (4:41)

Ironmam Wales

Drsný Ironman ve Walesu oslavil tento víkend třetí ročník. Minulý rok zde zazářil Karol Džalaj pátým místem. Letos bohužel své umístění nezopakuje. Závod vyhrál Brit Scott Neyedli (9:09). Druhé místo bral Polák Marek Jaskolka (9:18). Třetí místo díky svižnému běhu vybojoval Němec Michael Gohner. Karal Džalaj měl závod slibně rozjetí, ale po cyklistické části se propadal startovním polem. V ženách zvítězila Britka Lucy Gossage, která ve Walesu finišovala v první desítce celkového pořadí. Druhou ženou byla Švýcarka Regula Rohrbach. Třetí místo patří Němce Katje Konschak, která dominovala na půlce v Berlíně.

Ironman 70.3 Muskoka

Vítězství na prvním ročníku Ironman 70.3 Muskoka si připsal na své konto úspěchů Kanaďan Lionel Sanders (4:01). Největší hvězda závodu Andreas Raelert, který se připravuje na Havaj, bral druhé místo. Třetí příčka patří Tomu Davisonovi z Nového Zélandu. V ženách kralovala bývalá šampionka z Havaje Mirinda Caerfea. Druhá finišovala domácí Rachel McBride.

Challenge Henley

Challenge Henley, na který rád vzpomíná Petr Vabroušek, který zde vyhrál první ročník, ovládl přítel Chrissie Wellington Tom Lowe (8:30). Druhé místo brala domácí star Stephen Bayliss (8:36). Trojici nejlepších doplnil Joel Jameson (8:49).

XL triathlon Gérardmer – Francie

Náročný horský triatlon vyšel nejlépe pro domácího závodníka Sylviana Sudrieho, který časem 4:22 ovládl letošní ročník. Na startu se objevil i Filip Ospalý, který letos vynechal MS v Las Vegas a zahájil svojí francouzskou misi tímto závodem. Za vítězem zaostal o dvě minutu, což znamenalo druhé místo v celkovém pořadí. Třetí příčku bral domácí Nicolas Fernandez. V ženách závod ovládla Francouzka Alexandra Louison. Druhé místo brala Tamsis Lewis a třetí pak Eimar Mullan. Eva Potůčková je pátá.