Kdo je lepší, matka nebo dcera? Grabmüllerům to ukázal počernický duatlon

19.05.2009 -
Dolní Počernice/ Dcera proti matce! Dramatická bitva se odehrála na tradičním pražském duatlonu. Poprvé se ve velkém souboji utkaly členky multisportovního rodinného klanu Grabmüllerů z Prachatic.

Mamka Šárka  ještě přece jen udolala svoji Anetu.  Neboli 40letá učitelka a česká reprezentantka v Xteře a zimním triatlonu (mj. mistryně Oceánie!) versus veliký 16letý talent českého triatlonu, už nyní členka manažerské skupiny Kateřiny Neumannové.

„Fandil jsem Áně, protože se na ni máma pořád vytahuje,“ říkal Ivo Grabmüller, táta a manžel, trenér obou. Vinou pracovních úkolů sledoval závod jen na dálku. Ale jinak by určitě koučoval podél trati. Nebo spíš přímo na ní jako závodník.
Jeho starší svěřenkyně skončila druhá, mladší čtvrtá.„Nastoupila jsem v posledním kopci a utrhla to,“ říká mamina. „Ale na obrátkách jsme si fandili navzájem,“ dodává holčina. Na kole se svoji skupinou dotáhla tu přední s rodinnou soupeřkou. Z depa tak vyráželi těsně za sebou.
Už loni si to přímo rozdali na sprintíku jihočeského poháru ve Zlivi. „Prohrála jsem o pět vteřin, proto jsem si věřila,“ vysvětluje Aneta. „Letos už to dokážeš,“ chlácholí ji táta.

Jeho poklad studuje sportovní gymnázium ve Vimperku a v zimě se pochlubil druhým místem na mistrovství republiky ve skiatlonu. Loni vládla všem tuzemským závodům v triatlonu a na evropském poháru byla pátá mezi juniorkami. Teď se touží dostat na olympiádu mládeže do Singapuru 2010, kam pocestuje z Evropy jen deset nejlepších.
„Áňa je plavecky zdatnější,“ říká otec. Na kole stále vítězí mámina letitá vytrvalost. Ale v běhu? „Trénujeme spolu na dráze a utíká mi čím dál víc,“ směje se (zatím) stále vítězka.V triatlonovém světě není o podobné bitvy nouze. Loni prohnal legendární Tomáš Kočař talentovaného synka Lukáše na evropském poháru v Karlových Varech.

Počernický duatlon (5 km běh – 20 km běh – 5 km běh): Muži: 1. M. Francke (Bižuterie Jablonec) 1:02:04, 2. Pozler -23, 3. Berka (oba OMT Pardubice) -53, 4. Pazdera (TSK Praha) -1:11, 5. Kozel (Slavia Praha) -1:20, 6. Valtr (Triva Praha) -1:52. Ženy: 1. Fanturová (VSK FTVS Praha) 1:08:58, 2. Š. Grabmüllerová (B+H České Budějovice) -3:16, 3. Lipárová (Bánská Bystrice) -3:25, 4. A. Grabmüllerová (B+H ČB) -4:24, 5. Janoušková (Slávia Plzeň) -6:15, 6. Hájková (Slavia Praha) -6:21.
Výsledky českého poháru mládežnických kategorií na www.triatlon.cz

Hodnocení:
Přečteno 895x

Komentáře

:) Reagovat
triatlonový rodinky Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri
12.5.23Chybělo málo a mohl jsem slavit podstatně víc, říká Kočař po MS Ibiza
9.5.23Trenéři si svá "trenérská tajemství" bohužel nechávali sami pro sebe. Říká Luboš Bílek
8.5.23Duatlonový Krušnoman se stal kořistí Gerychové a Wainera
8.5.23Kočař vydřel na světovém šampionátu v dlouhém triatlonu 12. místo. Soukup byl 35.