Duatlon Dubné

22.04.2008 -
V neděli 20.dubna zahájili v Dubném u č. Budějovic triatlonisté jižních Čech svou sezónu a to úvodním duatlonovým závodem, který byl zároveň Mistrovstvím kraje jednotlivců a družstev.

Hlavní závod dospělých se uskutečnil na trati 7 km běh – 24 km kolo – 3 km běh a zúčastnilo se ho 45 účastníků. Jako první doběhl a mistrem Jihočeského kraje se stal Erik Lorenc z družstva ŠuTri Prachatice, v ženách se mistryní kraje stala Petra Krejčová z týmu B&H Triatlon Č. Budějovice. Nejlepším týmem je klub ŠuTri Prachatice před B&H Triatlon ČB a Trisk ČB.

Cyklo Jiřička Litví

Po hlavním závodě dospělých připravili pořadatelé premiérový ročník Junior CUPu, pro děti od 5 do 15 let. Na start v jednotlivých kategoriích se postavilo celkem 48 dětí a jejich počet byl větší než dospělých, takže triatlonisté nemusí mít strach o své nástupce.