Vítězství v závěrečném závodě Českého poháru v aquatlonu ukořistili Debnar a Kuříková

5.10.2014 -
Liberec hostil poslední díl Českého poháru v aquatlonu, což je sport, který kombinuje plavání a běh. V závodě s názvem ELEVEN Aquatlon Liberec 2014 se z vítězství radovali triatlonoví reprezentanti Petra Kuříková a Martin Debnar. Patronem závodu pak byl vynikající liberecký běžec Vítek Pavlišta.

Aquatlon v Liberci nabídl divákům díky slunečnému počasí a především díky předvedeným výkonům velmi pěknou sportovní podívanou. Mužskou část závodu ovládl Martin Debnar a to i přesto, že v současné době není ve vrcholné kondici. „Hned plavání pro mě bylo jakousi zkouškou, abych zjistil, jak na tom momentálně jsem. A i když mi první Jakub Powada uplaval o 28 vteřin a můj plavecký čas byl až sedmý nejlepší, řekl bych, že můj výkon v bazénu byl vzhledem k mé současné formě optimální,“ uvedl Debnar.


Do běžecké části si Debnar věřil a jasným cílem bylo stáhnout téměř půlminutovou ztrátu z plavání. Novinkou v tomto závodě byl hromadný start. „O hromadném startu jsem se dozvěděl asi před týdnem a neměl jsem s tím problém, vlastně mi to vyhovovalo. Chtěl jsem za to vzít, smazat ztrátu, získávat vteřinky a soupeře utavit. A to se povedlo. Je možné, že někteří kluci běh přepálili a poté polevili, ale od druhé třetiny závodu jsem běžel prakticky sám,“ zhodnotil Debnar, který se nyní těší na různé podzimní běhy.

„V tomto období je to ideální a já to mám rád, ale věnuji se tomu spíše rekreačně. V této chvíli se hodlám začít věnovat hlavně studiu, neboť jsem druhým rokem studentem lékařské fakulty a to si vyžaduje značnou dávku přípravy a koncentrace," uzavřel Debnar, za kterým na druhém místě doběhl Jakub Powada, třetí skončil Ondřej Olšar.

Mezi ženami dominovala Petra Kuříková. Plaveckou část zvládla jako druhá nejrychlejší, ale v běhu byla bezkonkurenční a zvítězila s náskokem 21 vteřin. „Parádní závod. Krásné slunečné a teplé počasí, vítězství, ideální den. Myslím, že rozhodlo už plavání a minimální ztráta na první místo. Věděla jsem, že na běžecké trati budu schopná tuto ztrátu smazat,“ prozradila závodnice z Jablonce. Druhá doběhla Jitka Šimáková, třetí byla Kateřina Loubková.

Kuříkové na rozdíl od Martina Debnara ještě závodní sezona nekončí. V polovině října odlétá do Koreji na Světový pohár v triatlonu. "V závěru sezony jsem unavená. Nechci tedy přecenit své síly, ale před odletem se spíše budu soustředit na regeneraci a udržení stávající kondice,“ uzavřela Kuříková.


Výsledky: Český pohár v aquatlonu, Liberec

Muži: 1. Martin Debnar 21:44,2, 2. Jakub Powada 22:17,9, 3. Ondřej Olšar 22:27, 4. Filip Václavík 22:44,2, 4. Vojtěch Sommer 23:02,5.

Ženy: 1. Petra Kuříková 24:12,9, 2. Jitka Šimáková 24:34,5, 3. Kateřina Loubková 25:49,6, 4. Simona Šimůnková 26:24,2, 5. Eva Trčková 26:42,6.

Hodnocení:
Přečteno 602x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
27.7.21Kuříková v Tokiu na 30.místě, Frintová cíl neviděla. Olympijské zlato patří Bermuďance Duffyové
26.7.21Druhý šampionát, druhý titul. Volár s Hruškovou jsou opět mistry republiky
16.7.21Bude v Mostě i dlouhý triatlon?
7.7.21Letos se mi zatím nedařilo, tohle je super výsledek, říká Filip Michálek
4.7.21Jan Volár získal mistrovský hattrick, ženský titul patří Hruškové
1.7.21Byl to nejtěžší závod, který jsem zatím absolvoval, říká Michal Holub
28.6.21Lukáš Kočař vybojoval 7.místo na ME na středních tratích, další tři Češi v elitní dvacítce
21.6.21Řenč s Křivánkovou obhájili na mistrovském Moraviamanovi pozice favoritů
18.6.21Mimořádně nabitý triatlonový víkend: SP Xterra Prachatice, Moraviaman a ME Kitzbuhel
11.6.21ČTA povede i nadále Antonín Bauer