Až na konci světa závodila Šárka Grabmüllerová

20.08.2006 -
„Je to fakt pustina, ale krásna,“byly první dojmy Šárky Grabmüllerové, která se vydala na mistrovství Jižní Ameriky v zimním triatlonu. V nejjižnějším městě světa v Ohňové zemi skončil závod pro Šárku triumfem mezi ženy a v absolutním pořadí se umístila dokonce na 4.místě.
Společný start naplánovaný na 12 hod se nakonec uskutečnil až o hodinu později. Pořadatelé s ledovým klidem začali stavět depo až v půl dvanácté. Šárka si tak do sytosti mohla užít velký zážitek, který na ni čekal, ještě než odstartovala.

„Kolem mě  bylo šíleně mnoho novinářů, televize. Každý se se mnou chtěl fotit. Bylo mi až trapně, neboť zas taková hvězda nejsem. Taktéž mé kolo sklidilo obdiv, každý si ho natáčel na kameru, fotil, těžkal, zřejmě je tu TREK nedostupný a ještě ho na vlastní oči neviděli,“ prozradila loni druhá žena v celkovém hodnocení SP.

„I závodníci byli milí. Chodili se za mnou radit, co a jak mají  udělat. Chtěli také po mně zkrátit řetěz, či vyměnit gumy. Taky jsem přišla o montpáky. Tady totiž není žádný cykloobchod a nářadí na kolo se tu nesežene. Něco málo mají v domácích potřebách a kola prodávají kde se dá avšak jen minimálně,“ glosovala svoji roli technika a rádce.

60 závodníků a závodnic odstartovalo za ideálního počasí přející zimnímu triatlonu. „Nehorázně fučelo a v noci připadl nový sníh. Po úvodním běhu, kde se místy doslova brodilo vodou sahající nad kolena, jsem doběhla osmá,“ okomentovala úvodní disciplínu.

Na kole se Šárka brzy propracovala za první trojici mužů. „Trať byla měkká, ale během závodu se vyjezdila tvrdá stopa, takže jsem narozdíl od ostatních stále jela. Spadla jsem dvakrát a na stejném místě jako při prvním běhu. Na louce vznikl docela velký rybník.“

Při závěrečné disciplíně - běhu na lyžích se Šárka propracovala dokonce na bronzovou příčku absolutně. „Ke konci  mě však dojel kluk, vyvezl se za mnou proti větru a  před cílem mi nastoupil. Vydal se ze všech sil. Chudák, v cíli nedokázal ani promluvit. Já mu to přála, že mě porazil. Už takhle to pro ně bylo potupné ,“ komentovala své čtvrté místo mezi muži. Zimního triatlonu se zúčastnil i jeden brazilský reprezentant, který viděl sníh poprvé v životě.

„Závod byl dobře organizovaný, jen ta časová prodleva byla nepříjemná. Argentinci  hodně pomáhají zimnímu triatlonu , aby se dostal na olympiádu. Podmínka jsou tři kontinenty a 20 zemí a Světový pohár nemají údajně kvůli nedostatečnému zázemí pro závodníky. V prostoru startu je pouze jedna hospoda bez ubytovaní, žádný servis kol, šatny apod.,“ dodala postřehy.

Šárku pořadatelé ještě lanařili na běžecký  závod, který se konal druhý den, ale nakonec přeci jenom dala přednost odpočinku. Čeká ji časově náročná cesta na další závod příští víkend. Tentokráte  na ni čeká titul šampiónky Argentiny.


archív


archív

Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
V srpnu sbalila běžky a vyrazila na zimní triatlon
Holky u Grabmüllerů jdou ve stopách své mámy…

Galerie

Přečteno 528x

Komentáře

zima Reagovat
z jihu Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
16.3.23Mirinda “Rinny“ Carfrae se loučí se profesionální kariérou
11.3.23Rozhodčí Petr Mužíček nominován na olympiádu do Paříže!
8.3.23Gwen Jorgensen je zpět!
7.3.23Chybí nám osobnost, ke které by ostatní vzhlíželi, říká Jan Čelůstka
6.3.23Výsledkový servis
6.3.23Aquatlonový pohár zahájili vítězstvím Koblížek a Miklišová
2.3.23Alistair Brownlee jde zpět do akce!
24.2.23"Bolest v triatlonu v krásném prostředí - to je můj životabudič," říká Tomáš Langhammer
22.2.23SuperLeague Triathlon otevírá novou sezónu!
15.2.23Jaké jsou názory českých triatlonistů na nový model MS v Ironmanu?