MČR v zimním triatlonu Žďár

16.02.2004 -
Stejně jako loni skončilo Mistrovství České republiky v zimním triatlonu. Na tratích u Nového Města na Moravě byli nejrychlejší slovenský reprezentant Patrik Kúril a novoměstská lyžařka Petra Letenská. Mezi muži se ze zisku mistrovské titulu radoval celkově druhý Otakar Kobr, který tak uhájil pozici české jedničky. „Za hodinu a čtvrt jsou nejlepší v cíli,“ lakonicky hodnotil tvrdý, umrzlý sníh zkušený Ivo Grabmüller chvíli před startem nedělního závodu. Se svou manželkou Šárkou (Jiří Marek)
Stejně jako loni skončilo Mistrovství České republiky v zimním triatlonu. Na tratích u Nového Města na Moravě byli nejrychlejší slovenský reprezentant Patrik Kúril a novoměstská lyžařka Petra Letenská. Mezi muži se ze zisku mistrovské titulu radoval celkově druhý Otakar Kobr, který tak uhájil pozici české jedničky.
„Za hodinu a čtvrt jsou nejlepší v cíli,“ lakonicky hodnotil tvrdý, umrzlý sníh zkušený Ivo Grabmüller chvíli před startem nedělního závodu. Se svou manželkou Šárkou absolvují seriál mezinárodních závodů v zimním triatlonu už šestou sezonu.
Odhad měl Grabmüller správný. Sám dojel za 1:14:59… Skončil na celkovém třináctém místě a zajistil si tak titul mezi veterány. Na stupně nejvyšší bylo třeba zajet čas o tři až šest minut lepší.

Pozici hlavního favorita potvrdil slovenský reprezentant Patrik Kúril. Pětadvacetiletý závodník letošní pátý start proměnil v páté vítězství. V lednu se stal mistrem Evropy. V nedělním závodě mu nečekaně dlouho dělal společnost Otakar Kobr. Jako by vedoucí dvojici ani nevadila únava z pátečního závodu Světového poháru v Donovalech. Tam také Kúril s Kobrem dojeli na prvních dvou místech. „Ale Patrik mě tam dal pěkný nášup. V Novém Městě na Moravě mi sedly tratě,“ pochvaloval si třicetiletý Kobr.

Na třetím místě dojel při své triatlonové premiéře lyžařský specialista Jiří Žák.
Zatímco celkově čtvrtý Filip Eberl (nejlepší v cyklistické části) zaostal za Kúrilem o tři minuty, o vyrovnanosti startovního pole svědčí fakt, že v dalších třech minutách dojelo jedenáct závodníků.

Netradiční podmínky urychlily závod. „Aby bylo možné odjet celou cyklistickou část na kole, bez toho, že by se běželo, to nepamatuji,“ srovnávala druhá v cíli Šárka Grabmüllerová. Pětatřicetiletá Jihočeška minulý týden absolvovala dva závody na Slovensku. V Novém Městě na Moravě ji porazila pouze domácí lyžařka Petra Letenská. Třetí místo získala Radka Vodičková. „Na kole jsem si moc nevěřila, ale i když jsem z kopce hodně brzdila, zase jsem tolik neztratila,“ komentovala svou první zkušenost se zimním triatlonem jablonecká závodnice.

O nominaci na březnové mistrovství světa, které se koná ve švýcarském Wildhausu se rozhodne ve čtvrtek 19. února.

Hodnocení:
Přečteno 297x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
16.3.23Mirinda “Rinny“ Carfrae se loučí se profesionální kariérou
11.3.23Rozhodčí Petr Mužíček nominován na olympiádu do Paříže!
8.3.23Gwen Jorgensen je zpět!
7.3.23Chybí nám osobnost, ke které by ostatní vzhlíželi, říká Jan Čelůstka
6.3.23Výsledkový servis
6.3.23Aquatlonový pohár zahájili vítězstvím Koblížek a Miklišová
2.3.23Alistair Brownlee jde zpět do akce!
24.2.23"Bolest v triatlonu v krásném prostředí - to je můj životabudič," říká Tomáš Langhammer
22.2.23SuperLeague Triathlon otevírá novou sezónu!
15.2.23Jaké jsou názory českých triatlonistů na nový model MS v Ironmanu?