Klasický zimní triatlon

18.01.2010 -
Tak jako předcházející dva roky, také letos se chystá na konci ledna v Jablonci nad Nisou zimní triatlon. Přinášíme rozhovor s jeho ředitelem Petrem Janderou.

Zimní triatlon je přeci jenom  méně obvyklá varianta „-tlonů“. Proč jsi se rozhodl pro jeho pořádání?
Těch důvodů bylo několik. Předně se dost dlouhou řádku let zimní triatlon v Jablonci konal. Pořádal ho neúnavný jablonecký trenér, závodník a organizátor  Pepa Mužíček a jakožto pravověrný plavec do něj zařadil plavání v bazénu, běžky a běh. My jsme se rozhodli na tuto tradici navázat klasickou variantou zimního triatlonu, tedy běh-kolo-běžky a to plynule za sebou, tak jak je to u ostatních „-tlonů“ běžné a jak to pochopitelně při oné bazénové variantě nešlo.

Je ještě nějaký další důvod, proč zimní triatlon v Jablonci pokračuje?
Samozřejmě, tradice je hezká věc, ale sama o sobě nestačí. Tím dalším a velmi pádným důvodem jsou výborné podmínky, které poskytují dva oddíly a to SKI  klub Jablonec a SKP Jablonex. To jsou lyžaři a biatlonisté a po celou zimu pro své tréninky a závody připravují a upravují přírodní i technický sníh na svých tratích. A právě v těchto areálech se Jablonecký zimní triatlon bude opět odehrávat. Byla by velká škoda této možnosti nevyužít.

Jakou účast očekáváš a jaké asi bude výkonnostní složení závodníků?
V těchto dnech mi teprve začínají přicházet přihlášky ale něco se dá odhadnout a něco si jakožto pořadatelé přejeme. Jelikož se bude jednat o Mistrovství ČR, předpokládám, že si sem najdou cestu všichni závodníci, kteří se tomuto mladému odvětví věnují speciálně. Týden poté se koná ME a další týden MS, čili výborná příležitost vyzkoušet si formu. O špičkové závodníky velmi stojíme, dodají závodu „lesk“ a  mediální zájem. Upřímně řečeno, takových je ale dost málo a pořádat závody pro 5 mužů a 3 ženy by nikoho moc nebavilo. Sázíme tedy na to, že se na start postaví také několik desítek nadšenců, kteří si budou chtít něco podobného vyzkoušet třeba poprvé v životě a budou si chtít zpestřit zimu kvalitním „tréninkem“ a neobvyklým zážitkem.

Kolik tedy předpokládáš závodníků na startu ?
V minulých ročnících se jejich počet pohyboval mezi 60ti a 70ti ( pochopitelně převažovali amatéři a začátečníci) a my bychom byli samozřejmě velmi rádi, aby se neustále zvyšoval.

Co mohou účastníci očekávat od závodu ?
Tak v první řadě pochopitelně dřinu!!! Pro ni sem přijedou, bez ní by je to ani nebavilo a my jim ji rádi dodáme:-) !!! Na druhou stranu ale mohu slíbit, že uděláme všechno, co bude v našich silách, aby tratě byly připraveny tak, aby se dalo co nejvíce běžet a ne brodit se sněhem a cyklistika aby byla převážně jízdou na kole a ne jeho tlačením :-). Po zkušenostech z loňska máme připraveno několik variant tratí a rozhodneme se podle aktuální sněhové situace. Jízda na běžkách nám dělá starosti nejmenší. Sněhu je dost a trať bude připravena jako na světovém poháru:-). Podotýkám, že pro skate a pokud to jenom trochu půjde, tak i pro klasiku.

Pro jaké kategorie je závod určen ?
Jako MČR od dorostu výš a jako 3. ročník Jabloneckého ztt i pro mladší a starší žactvo, které pochopitelně pojede výrazně zkrácené tratě. Vše samozřejmě pro zástupce jak silnějšího, tak také krásnějšího pohlaví. Velmi stojíme o co nejpočetnější účast mládeže a také o co nejvíce žen, kdo se má dívat pořád jenom na ty chlapy, že?!?


Kopáček, Krutina, Šimáček

Na co bys ještě případné váhavce nalákal?
Všichni účastníci z kategorií žactva, kteří závod dokončí, dostanou cenu. Totéž platí pro všechny ženy. Pro muže tady máme tu vytouženou dřinu:-) a pro ty nejlepší věcné a finanční ceny a pravděpodobně nominaci na ME a MS (platí i pro juniory). Závodem  budou provázet speaker Kopys a D.J. Kotlas. Po závodě je připravené občerstvení v bufetu. A kdo si bude chtít víkend prodloužit, může se po předchozí rezervaci ubytovat přímo v místě závodu. Takže neváhejte, vezměte ratolest a manželku a přijeďte si udělat nevšední zážitek do Jablonce. Aneb, jak říkal  nedávno jeden do té doby váhající borec: „Ty …., já mu tam asi fakt pojedu, protože to je taková …........., že větší snad už neexistuje:-)!!!!!

Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ODKAZY
Propozice
Přečteno 1010x

Komentáře

termín... Reagovat
Férovka Reagovat
Re: Férovka Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
16.3.23Mirinda “Rinny“ Carfrae se loučí se profesionální kariérou
11.3.23Rozhodčí Petr Mužíček nominován na olympiádu do Paříže!
8.3.23Gwen Jorgensen je zpět!
7.3.23Chybí nám osobnost, ke které by ostatní vzhlíželi, říká Jan Čelůstka
6.3.23Výsledkový servis
6.3.23Aquatlonový pohár zahájili vítězstvím Koblížek a Miklišová
2.3.23Alistair Brownlee jde zpět do akce!
24.2.23"Bolest v triatlonu v krásném prostředí - to je můj životabudič," říká Tomáš Langhammer
22.2.23SuperLeague Triathlon otevírá novou sezónu!
15.2.23Jaké jsou názory českých triatlonistů na nový model MS v Ironmanu?