WinTrial 2009 Mistrovství ČR v zimním triatlonu

3.03.2009 -
Ve Skiareálu Vodník nedaleko šumavského Vimperka se o víkendu konalo mistrovství ČR v zimním triatlonu. Na startu se sešla kompletní česká špička v zimním triatlonu.
Na startu se sešla kompletní česká špička v zimním triatlonu v čele s úspěšnými reprezentanty a držiteli stříbra ze závodu štafet z nedávného mistrovství světa v Rakousku Tomášem Doležalem, Pavlem Jindrou a Michalem Kaněrou. V ženách byla favoritkou na domácích tratích závodící Šárka Grabmüllerová.

Po delším čase se opět podařilo uspořádat zimní triatlon za skutečně zimního počasí, i když i v letošním roce si počasí s pořadateli hodně zašpásovalo a sobotní obleva jim přidělala nejednu vrásku na čele. Naštěstí noční ochlazení a také skvěle připravené tratě vytvořily důstojný rámec mistrovskému závodu.

V pravé poledne pak odstartovalo téměř padesátihlavé startovní pole na trať 6 km běhu, 9 km jízdy na horském kole a 7 km běhu na lyžích. Tempo udával jablonecký junior Jan Titěra, před reprezentanty Pavlem Jindrou, Tomášem Doležalem a Michalem Kaněrou. V tomto pořadí také vyjížděli na kolo. Tam však začal záhy všem ujíždět obhájce loňského titulu Tomáš Doležal a prakticky již po prvním ze čtyř cyklistických okruhů rozhodl o osudu závodu. Na druhé místo se propracoval Michal Kaněra, těsně sledovaný Pavlem Jindrou. Na čtvrtém místě jezdil letošní juniorský vicemistr světa z Rakouska Vít Zahula. Tomáš Doležal si na kole vypracoval komfortní náskok a v lyžařské části závodu už jen kontroloval vývoj závodu. O druhé místo pak na lyžích krátce bojovali Jindra s Kaněrou, ale brzy se začala projevovat mnohem větší závodnická zkušenost Pavla Jindry a svému mladšímu reprezentačnímu kolegovi v závěru nedal šanci. Čtvrté místo vybojoval junior Zahula před dalším juniorem Titěrou.

V ženách se již v běhu ujala vedení obhájkyně mistrovského titulu Šárka Grabmüllerová, před Katkou Loubkovou. Jejich odstup při výjezdu na kolo ale nebyl velký a tak se čekalo, zda se Katce podaří zdramatizovat průběh závodu. Měknoucí trať však byla vodou na mlýn zkušené reprezentantce Grabmüllerové a tak se žádné drama nekonalo. I ona si po kole přivezla do depa více než slušný náskok, který pak po výbornému výkonu na lyžích ještě zvětšila. Třetí skončila bikerka Petra Kottová.

Závod byl zároveň i mistrovstvím Jihočeského kraje a Jihočeši se ve startovním poli neztratili. Šárka Grabmüllerová byla v ženách první. V mužích byl nejlepší Miloš Smrčka na celkovém šestém místě před Janem Jedličkou a Lukášem Novým, kteří dokončili na sedmém a osmém místě.

Miroslav Šimek, tiskový mluvčí Jihočeského triatlonu

Výsledky:
Muži:
1. Tomáš Doležal Axit Doldy 1:27:24
2. Pavel Jindra Labe Tri club 1:33:47
3. Michal Kaněra Axit Doldy  1:34:49
4. Vít Zahula TJ Bižutérie Jablonec 1:38:45
5. Jan Titěra   TJ Bižutérie Jablonec 1:41:04
6. Miloš Smrčka B&H triatlon Č. Budějovice 1:44:25
7. Jan Jedlička Ski klub Šumava 1:45:18
8. Lukáš Nový B&H triatlon Č. Budějovice 1:46:49

Ženy:
1. Šárka Grabmüllerová  B&H triatlon Č. Budějovice 1:53:04
2. Kateřina Loubková  TT Cyklorenova Cvikov  2:08:38
3. Petra Kottová  Toyota Dolák  2:20:28
4. Lenka Sýkorová   Toyota Dolák  2:23:08
5. Jana Kábrtová  Humanita Alpine Pro 2:30:37

autorka fotografie: Lucie Hendrychová.

Hodnocení:
Přečteno 633x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
16.7.21Bude v Mostě i dlouhý triatlon?
7.7.21Letos se mi zatím nedařilo, tohle je super výsledek, říká Filip Michálek
4.7.21Jan Volár získal mistrovský hattrick, ženský titul patří Hruškové
1.7.21Byl to nejtěžší závod, který jsem zatím absolvoval, říká Michal Holub
28.6.21Lukáš Kočař vybojoval 7.místo na ME na středních tratích, další tři Češi v elitní dvacítce
21.6.21Řenč s Křivánkovou obhájili na mistrovském Moraviamanovi pozice favoritů
18.6.21Mimořádně nabitý triatlonový víkend: SP Xterra Prachatice, Moraviaman a ME Kitzbuhel
11.6.21ČTA povede i nadále Antonín Bauer
7.6.21Zimovjanová na MS v Leedsu skončila 23., Frintová ani Čelůstka nedokončili
5.6.21S premiérou v PRO kategorii jsem spokojený, říká Pavel Hradil