Dobříšský tvrďák letos opět plnokrevný

27.06.2016 -
V rámci seriálu Brdman Adventure se v sobotu uskutečnil kultovní triatlonový závod Dobříšský tvrďák. Plavání bylo po roční pauze opět v rybníku Papež, třicítka kilometrů v sedle horáka se tradičně absolvovala po brdských hvozdech a na závěr osm kilometrů běhu po loukách a lesích. S originálními medailemi a pečeným čuníkem jako třešinkou na dortu sportovního zážitku. Vítězi se stali Štěpán Vidner a Eva Kůrová.

Letošní 17. ročník terénního triatlonu Dobříšský Tvrďák se konal 25. 6. 2016 na obvyklých distancích 0,8-30-8. Loňské vypuštění rybníku velmi prospělo kvalitě vody, takže letos se závodníci mohli bez obav ponořit do čisté vody bez sinic a zápachu. Teplo posledních dnů ohřálo vodu na pěkných 25C, přesto borci s vítěznými ambicemi neváhali použít neopren. Při registraci se teploměr šplhal nad obávanou třicítku a i předpověď slibovala kvalitní bouřku s kroupami. „Když budou na obloze před startem blesky, zrušíme plavání a máme připravenu záložní variantu,“ říkala manželka hlavního organizátora Iva Dudlová. Před startem plavání se sice obloha zatáhla a na běhu dokonce závodníky zchladil jemný déšť, ale bouřka se závodu vyhnula. 

Dvě hodiny po poledni se do nových vod papežského rybníka ponořili muži, za pár minut po nich i početné pole triatlonistek. Jako první vylézal z vody podle očekávání loňský vítěz Tomáš Martínek, který tak doplnil svou sbírku plaveckých prvenství z letošního Czechmana i Moraviamana. Náročná cyklistická část po Brdských kopcích však pořadím zamíchala. „Plaval jsem v novém neoprenu od Petra Vabrouška a bylo to fajn. V průběhu cyklistiky mi někde v první třetině začaly trochu tuhnout nohy. Přeci jen týden po železňákovi v Otrokovicích byla únava znát. Štěpánovo tempo jsem nechytil, ale jsem rád za druhé místo,“ říkal Tomáš v cíli.  

Mezi muži zvítězil Štěpán Vidner z TSK Praha, který rozhodl na kole a cílovou pásku protrhl s několikaminutovým náskokem v čase 1:47:20. „Byl jsem tu několikrát druhý, dneska jsem přijel vyhrát a to se mi podařilo. Kdyby neměl Tomáš v nohou Moraviamana, mohlo to být ale jinak,“ řekl Štěpán v cíli. Bronz bral zkušený xterrák z Endurance labu Vojtěch Lím. 


V ženách zvítězila Eva Kůrová z Klatov v celkovém čase 2:16:30. Druhá se umístila Aneta Korjenková a třetím Petra Jirků.

 

Nejméně 5 závodníků v cíli potvrdilo, že měli na kole defekt. Ani letos se bohužel závod neobešel bez zranění, pověstný sjezd z Kazatelny si vybral daň u jedné klíční kosti. Poděkování si zaslouží kolem projíždějící závodník, který se vzdal svých závodních ambicí, zastavil a poskytl zraněnému pomoc. Ředitel závodu Michal Dudla k tomu řekl: "Tahle zranění se opakují a nic nepomáhá, když závodníky nabádáme před závodem k opatrnosti. Řada hobíků po startu ztrácí reálné vnímání vlastních schopností a v technickém sjezdu zbytečně riskují. I z toho důvodu pro příští ročník vážně uvažujeme o změně trasy. V Brdech je řada pěkných technických pasáží a nemusí to být prudký sjezd."

 

Letos se závodu poprvé zúčastnily i tříčlenné štafety, ve kterých si s dospělými zazávodily i děti.

Seriál BRDMAN ADVENTURE pokračuje 16.7. Novoknínským triatlonem a poté následuje Triatlon Brdonoš v Podlesí u Příbrami.

Hodnocení:
Přečteno 607x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně